Wpis z mikrobloga

@ufo99: z ciekawości, macie jakieś inne sposoby na takie cuda? :) widziałem juz wiele, ale w większości nawet tych 'topowych' projektów takie rzeczy się zdarzają, a ludzie tworzący takie ryby tłumaczą się, że innej metody nie ma... :)
@moon5: jak się wpatrzyć na przykładzie to czytelnie ale jeżeli kodu w klamrach jest więcej to już się robi syf. Wymyśliłem sobie teraz coś takiego:

bool success = F("a");
if (success) {
success = F("b");
}
else {
err("Wrong a");
success = false;
}
if (success) {
success = F("c");
}
else {
err("Wrong b");
success = false;
}
if (success) {
yay();
}
else {
err("Wrong c");
}

Ale ja
@nadmuchane_jaja: Przede wszystkim w takiej formie jest to nieczytelne - można oczopląsu dostać i w tej kwestii bardzo polecam "Czysty Kod" Roberta C. Martina (jak Helion robi promocję można wyjąć za niecałe 40 cebulionów).
@moon5
Z prostych uwag:
1. Funkcja nie powinna się kończyć exitem, powinna coś zwracać. Header warto byłoby wydzielić i zabezpieczyć przez zapętleniem. W takim układzie niewiele brakuje, żeby sobie zapętlić przeskoki.
2. Funkcja powinna wykonywać jedną czynność.
@qtsms: ja jak już mam tworzyć taką choinkę, to robię to tak:

if ( x == x ) { // ID: 0001
if ( y == y ) { // ID: 0002

} // end if ID: 0002
} // end if ID: 0001

zanim wypełnię ciało, etc. po kilku tygodniach/miesiącach, jak trzeba dopisac jeden warunek bo coś... to nie trzeba liczyć klamerek, etc. :D może nie jest to mega genialne,
@JareQ: nie zawsze się to sprawdza, ale jest to na pewno jakaś alternatywa - dlatego pytałem jak 'inni' to rozwiązują :) ja mam jeszcze inną metode na taką wlidację formularzy, ale wynika ona z budowy mojego frameworka, dlatego nie ma sensu jej tu publikować :)

w swoim kodzie w ogóle nie mam konstrukcji tego typu lub switchy do sterowania modułami :) #chwalesie
@moon5: Nie tyle nieprzepisowo, co po prostu utrudnianie sobie życia.
Każdy powrót do takiego kodu w celu zmian będzie bołał coraz bardziej. A jak siądzie ktoś inny to już w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Wg mnie jedyna słuszna.


@JareQ: Buta przez kolegę przemawia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Nie ma "jedynej słusznej" koncepcji, a z prostych - lepszym byłoby zastąpienie Twojej tablicy obiektem, który by kolejkował komunikaty i zwracał je (wygodniej) w odwrotnej kolejności do sprawdzania lub przypisywał do odpowiednich pól formularza (by móc oznaczyć userowi, co