Wpis z mikrobloga

@gieniaptusk: światło jest falo powiesz jakto ale ma też hehe fotony otóż fakt ma ale fotony mimo że są tak jakby "cząstekczkami" nie mają masy aa żeby nadać czemuś co ma masę prędkość trzeba włożyć w to energię im większa prędkość tym więcej trzeba energi więc nic co ma masę nie może się nawet zbliżyć do prędkości światła
@gieniaptusk: Są ludzie którzy twierdzą że "teoretycznie" można przekroczyć prędkość światłą poprzez zakrzywienie czasoprzestrzeni hmm jakby to by tu nie wiem czy to dobre wytłumaczenie ale .... więc masz kartkę i dwa punkty i one są hehe dosyć daleko od siebie i co trzeba zrobić aby je zbliżyć do siebie ? zagiąć kartkę tak aby przylegały do siebie. Wymagałoby to niewyobrażalnej ilości energi. Tylko tu twoja prędkość się nie zmienia tylko
@Hekko-eu: Hola, poczekaj. Einstein nie był idealny bo np. nie chciał zaakceptować tego że wszechświat może nie być statyczny, czyli to co udowodnił Edwin Hubble. Wprowadził stałą kosmologiczną "tak z dupy". ALE, nie można się kłócić z czymś co jest doświadczalnie potwierdzone, przykład? Samochód rozpędzisz do 100 km/h nawet z małym silnikiem, do 200 już jest o wiele ciężej bo trzeba trochę więskzego silnika i większej ilości paliwa, ale rozpędzić do
nie można się kłócić z czymś co jest doświadczalnie potwierdzone


@Bercik899: jasne, że można, ze wszystkim można się kłócić, to jest najpiękniejsze w nauce, dzisiaj ktoś jest geniuszem, a za lat X nikt nie będzie o nim pamiętać. Nie wiemy co będzie za 10-20 lat, a co dopiero perspektywa setek tysięcy lat. Kiedyś ludzie myśleli, że ziemia była płaska i też na to mieli swoje niepodważalne dowody i wzory. Ludzie, nie
@Hekko-eu: Kiedy myśleli? A Arystoteles? Mówił że Ziemia jest okrągła już w starożytności (nie wiedział że nie jest idealną kulą ale to chyba i tak postęp, co?). Zresztą teorie Einsteina nie sprawdzają się w bardzo małych skalach, czyli np. tam gdzie są osobliwości czyli czarne dziury gdzie jest nieskończona gęstość i światło nie może uciec. Myślę, że nie bardzo wiesz co Einstein odkrył czy udowodnił.
To że jego teorie będą doskonalone
@Bercik899: myślę, że nie tylko nie bardzo, ale że kompletnie nie potrafisz ogarnąć szerszej perspektywy, a przede wszystkim nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie zanegowałem żadnych dotychczasowych odkryć. Mówię tylko, że cywilizacja jest bardzo mała i bardzo młoda. Dla Ciebie 80 lat to dużo, ok, dla Ciebie 100 tysięcy lat to dużo, ok. Ale w perspektywie świata to jest małe nic. Nie mówię tutaj o upływie czasu to przyszłej niedzieli
@Hekko-eu powiedzmy że rozpędzamy obiekt do prędkośći światła, jego masa wzrasta w nieskończonośc tworzy się mini czarna dziura i wyparowywuje w 0.000000000000000000000000000baaaaaardzo dużo zer0000001 sekundy (przesadziłem z tymi zerami troche) a teraz mi powiedz dlaczego nie.
@Hekko-eu: Jedny możliwość żeby dostać się z punktu A do B toooooo stworzyć tunel czasoprzestrzenny ale to nie jest wcale przekroczenie prędkości światła no i taku tunel jest ekstremalnie niestabilny i żeby go wytworzyć to wohohoo baaaaardzo dużo energi. Teoretycznie jest to możliwe. I tylko w ten sposób można "przekroczyć" prędkość światła.
@Hekko-eu: Ehh... To do czego pijesz? A zacytuje Cie

planeta ma ledwie parę miliardów, ludzkość około 100 tysięcy lat, Einstein żył ledwie niecałe 80 lat, ale oczywiście nie mógł się #!$%@? mylić, bo był geniuszem, a wszyscy po nim to idioci,


Odkryto takie pierwiastki jak miedź, brąz etc. prawda? Prawda, czy ktoś próbuje ich istnienie negować? Czy ktoś mówi "Ten i tamten mylił się, te pierwiastki nie istnieją"? Nie. Jedziemy dalej,
Konkluzja jest taka. Jeżeli któryś z nich miałby być kiedyś zanegowany to musiały by się prawa fizyki zmienić, nie ma innej opcji.


@Bercik899: no i jaki w tym problem? w tym właśnie rzecz, że nie potrafisz dopuścić do wiadomości, że kiedyś znajdzie się ktoś mądrzejszy kto to zmieni

Jedny możliwość żeby dostać się z punktu A do B bla bla bla


@PolakZly: powiedział gimnazjalista z pokolenia xd bo przeczytał tak
@PolakZly: I teraz ostatni strzał w prosto w twe kolano hehe przekraczamy prędkość światła tworzy się #!$%@? anomalia zaburzenie czasu i przestrzeni i zaczynasz cofać się w czasie i dalej i dalej i dalej i jeb cofnąłeś się w czasie do czasu przed twoimi narodzinami wracasz na ziemię zabijasz swoją matkę i co znikasz ? XDDDDDDD
akuratnie ten wzór jest wynikiem tego że prędkość nie może być większa od prędkości światła a nie powodem...


@igorf: Chyba jednak troche nie bardzo... czemu Lorentz na to nie wpadł opracowując swoją transformate i z tym wnioskiem trzeba było czekać dopiero na szczególną teorie względności?
@Hekko-eu: No własnie przeczytałem i z tego widzę że więcej niż ty przez całe swoje życie i to ty jesteś gimnazalistą z takim podejściem a ty wymyślasz sobie jakieś bzdury. Porównujesz naukę ze średniowiecza do obecnej xD
@PolakZly: przeczytaj najpierw cały wątek kilkanaście razy, cały wątek, sumiennie, kilkanaście razy. Dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu, bo Ty nawet nie wiesz o czym jest mowa, jeszcze zaraz znowu wyskoczysz z jakimiś wzorami jak to w ogóle nie jest przedmiotem tematu.
@Bercik899: no właśnie od kilku postów staram Ci się tylko przekazać, żebyś spróbował ogarnąć czas dalej niż na kolejne pokolenia czy dwa. Einstein jasnowidzem nie był i