Wpis z mikrobloga

przykład? Samochód rozpędzisz do 100 km/h nawet z małym silnikiem, do 200 już jest o wiele ciężej bo trzeba trochę więskzego silnika i większej ilości paliwa, ale rozpędzić do 300 km/h to już nieliczny samochód potrafi. Tak samo masz ze wszystkim o niezerowej masie, im bardziej chcesz rozpędzić tym więcej potrzebujesz energii.


@Bercik899: Dobra, dobra. To prawda bo im większa prędkość, tym większa masa powietrza do przepchnięcia

A jak to ma
@dreaper: Ej, mieszasz pojęcia. Ja mówię ze nie można podróżować z PRĘDKOŚCIĄ szybszą niż prędkość światła. Natomiast teoretycznie można podróżować szybciej niż światło. Według linka przez Ciebie podanego wytwarza się coś na miarę ujemnej masy i wtedy można przekroczyć prędkość światła, ale zapominasz (albo nie czytałeś, bo po #!$%@?) że ja mówię o czymś co ma masę NIEZEROWĄ czyli nie ujemną, nie zerową a po prostu większą.

Żeby było jasne i
@Bercik899: Ehhh... A powiedz mi jak zmieniły się prawa fizyki od powiedzmy miliarda lat? Czy te cholerne prawa Newtona będą przestarzałe kiedyś? Czyli, czy kiedyś zamiast spaść w dół polecisz w góre? To nie będzie nigdy przestarzałe. To już zostało odkryte i... Tyle, można udoskonalić teorie ale nie można obalić czegoś, co zostało udowodnione.
@Bercik899: Ale przychodzi mi na myśl jedna rzecz, w której Newton się mylił. Wg niego grawitacja
@Doleginho: Ale to nie jest jakoś taka wiedza :) I nie to że się znam... Nie wyprowadzę matematycznych wzorów aby to wszystko udowodnić... Raczej opieram się na ludziach którzy to udowodnili bo są w tym specjalistami. Nie mam zamiaru bawić się w renegata-mirka który wie lepiej "bo tak". Jesli ktoś neguje czyjeś obliczenia to niech to mówi ludziom którzy to opanowali. To co wiem to czysta teoria, bo tak, bo lubie
@Grizwold: Więc to kolejny błąd jaki wychwyciłem u Hawkinga. Nie ma cudów. Na początku próżnia musiała mieć jakąś energię (umownie powiedzmy, że to 1). Próżnia schodząc z wyższego poziomu energetycznego osiągnęła energię 0, ale to 1 nie zniknęło, bo nie mogło. Z 1 powstały cząstki elementarne, atomy i wszystkie pierwiastki, które są we wszechświecie. Zasada zachowania energii się kłania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bercik899: Gdyby nie było oddziaływań to prędkość światła mogła by zostać osiągnięta bez problemu, a nawet i przekroczona przy użyciu dodatkowej energii (jeżeli siła oddziaływań względem cząstek/atomów, z których zbudowany był by statek kosmiczny i załoga stale by rosła) lub też nie gdyby oddziaływania pozostawały na niezmienionym poziomie (wtedy teoretycznie można by się rozpędzić do nieskończoności). Generalnie chodzi o to, żeby zrównoważyć siły, które działają na pojedyncze atomy nadając im masę.
That’s why empty space is stable.


@Grizwold: Kupy się ta teoria nie trzyma. Próżnia wcale nie jest stabilna. Stale tworzą się w niej cząstki, które bardzo szybko znikają. Nie pamiętam w tej chwili gdzie o tym czytałem, ale zostało to udowodnione naukowo. Kiedyś był nawet eksperyment z próżnią, która była zamknięta w takiej dużej szklanej fiolce, przez którą przechodził prąd elektryczny i część z tej energii zamieniała się w próżni w
@ziobro2: foton (światło) nie posiada masy SPOCZYNKOWEJ. To bardzo wazne. Wiadomym jest tez ze posiada energie. Teraz spójrz na ten ładny wzorek E = mc^2 (c to prędkość światła XD). Zatem fotonowi można przypisać masę. Dlatego oddziaływuja grawitacyjnie (widać to w przypadku pochłonięcia światła przez czarna dziure)
@plnk: możesz mieć rację, byłem kiedyś na wykładzie jakiegoś uber profesora kilka lat temu który tłumaczył własnie istnienie tych cząstek ale od tamtej pory nie śledziłem tego tematu więc możliwe że zostało to zdementowane. Istnieje również możliwość że moja pamięć się myli i mówił po prostu o tachionach a mi się coś pomieszało.
NIEUKI NAUCZCIE SIĘ WRESZCIE ŻE NIC NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ PRĘKOŚCI ŚWIATŁA NIC ! JEST TO OSTATECZNA CHOLERNA GRANICA I TO ŻE FAJNIE BYŁOBY JAKBY SIĘ DAŁO I CHCIELIBYŚCIE ŻEBY TAK BYŁO TEGO #!$%@? NIE ZMIENI
@dreaper: w przypadku tunelu czasoprzestrzennego czy hipotetycznego warpu nie porusza się "statek" a przestrzeń, rozumiesz to? Statek mimo że przechodzi z punktu A do B "szybciej niż światło" nie przekracza prędkości światła !
@ziobro2: to juz ziomeczku sprawa matematyki. Ogólnie to wynika to z własności przestrzeni. Tj z przenikalnością elektryczna i magnetyczna tej przestrzeni. Żeby sobie w głowie poukladac jak jest to związane to: c = 1/pierwiastek( x*y) . x y to tutaj nasze przenikalosci
@PolakZly: Gdyby nie było oddziaływań to prędkość światła mogła by zostać osiągnięta bez problemu, a nawet i przekroczona przy użyciu dodatkowej energii (jeżeli siła oddziaływań względem cząstek/atomów, z których zbudowany był by statek kosmiczny i załoga stale by rosła) lub też nie gdyby oddziaływania pozostawały na niezmienionym poziomie (wtedy teoretycznie można by się rozpędzić do nieskończoności). Generalnie chodzi o to, żeby zrównoważyć siły, które działają na pojedyncze atomy nadając im masę.
@PolakZly: a zmienia to, bo cząsteczki nieprzenoszace informacji czy energii. Tj na przykład cień lub prędkość fazowa fali. Ciekawe rzeczy dzieją się w mechanice kwantowej (teleportacja kwantowa). Tj gdy mamy dwa kwarki splątane kwantowo. I jeden jest na ziemi a drugi na jowiszu np. Gdy zmieniamy spin jednego kwarka zmienia się spin drugiego na przeciwny. Jest to bardzo dziwne i niezrozumiałe zjawisko bo przekazalismy informacje szybciej niż prędkość światła.
@dreaper: Nic nie zaorałeś człowieku, zaorałeś tylko swój brak wiedzy. To że jakby hipotetycznie usunąć odziaływania to hehe możnabyło by przekroczyć prędkość światła xD jest zaoranie ?
@ExtendedConsciousness: tak to że informacja z jednego kwarka do drugiego kwarka przechodzi szybciej niż światło jest anomalią spędzającą sen z powiek fizykom tylko że tu nie można niczego zaobserwować... może infromacja przechodzi przez inny ośrodek niż czasoprzestrzeń ? tak samo jak "teleportacja" elektronów na orbitach ale wcale to nie zmienia fatku że nie da się rozpędzić obiektu z masą powyżej prędkości światła.
@dreaper: xDDD i wypowiadasz się na temat jak "znawca", krzywidzisz logikę i nie wiesz co to jest ?
Jest to na tyle ciekawe zagadnie że ktokolwiek kto się interesuje fizyką wie o co chodzi i teraz przychodzisz ty orasz wszystkich hehe i nie wiesz co to jest splątanie ?
@PolakZly @dreaper: tutaj pierw radzilbym dokrztalcic się w podstawach mechaniki kwantowej ponieważ wszystko to co dzieje się tam jest dla czlowiem ciężkie do zrozumienia i zupełnie odbiega od tego co obserwowalismy cale życie. Np fajne zjawisko to (zapomnialem nazwy) ale chodzi o to, ze pojedynczy foton może znajdować się w 2 miejscach jednocześnie a później ze sobą oddziaływać (na zasadzie fali). Co do pytania. Najprościej mówiąc stan splątania kwantowego to stan