Wpis z mikrobloga

@PolakZly: @dreaper ,,ty oraz wszystkich hehe i nie wiesz co to splątanie" tutaj atakujesz kolegę, ale co ma tutaj mechanika klasyczna do kwantowej. Moge być ekspertem w klasycznej nie znając kwantowej przecież.
BTW co do twojej wypowiedzi. ,,może informacja przechodzi przez inny ośrodek czasoprzestrzeni" myślałem nad tym dość dużo. I probowalem sobie to rozkminic. Myślę ze te informacje przekazywane są w wyższym wymiarze tj. Wyobraź sobie ze żyjesz w świecie 2
źródło: comment_E9Z3gv8U0jPDic6AAvXs3ERsVIX4hEJb.jpg
@dreaper: Nie ma innych slow opisujących w prosty sposób splątanie kwantowe. Zadając to pytanie nie mogles otrzymać innej odpowiedzi a żeby doprowadzić do splątania kwantowego to musialbys się bardzo mocno ,,zanurzyć ,, w tym swiecie. Po prostu nie mam pojęcia jak to zrobić.
sms przekazuje informacje - taka informacja nie ma masy (?), więc teoretycznie może osiągnąć prędkość większą od światła


@aett: zgodnie z obecnym stanem wiedzy żadna informacja nie może zostać przesłana szybciej niż z prędkością światła.
@prusi: błąd -> czytaj wyżej moj komentarz na temat mechaniki kwantowej
@aett SMS przekazuje informacje - taka informacja nie ma masy (?) o jak prychłem mocno xDD przepraszam nie mogłem się powstrzymac
@ExtendedConsciousness: ja znalazłem materiały w których komunikacja między atomami odbywa się poprzez wirtualne fotony, a stany splątania mają różną siłę więc nie występują dwa stany splątanie lub jego brak, a wiele stanów pośrednich. niestety informacji w jaki sposób tecznicznie doprowadzić do splątania nie znalazłem. :|
@aett jeżeli jeszcze nie wiedxialbys o czym mowa to dodam ze SMS to nie jest wielkość fizyczna XD żeby w ogóle mówić cos takiego jak SMS nie ma masy. To jest abstrakcja jak ja bym powiedział ile waży ,,dodawanie" albo jaka prędkość ma ,,mnożenie". SMS jest przekazywany falami
@ExtendedConsciousness: co rozumiesz przez 'wielkość fizyczna xD'?

To jest abstrakcja jak ja bym powiedział ile waży ,,dodawanie" albo jaka prędkość ma ,,mnożenie". SMS jest przekazywany falami


tutaj to nie wiem o czym #!$%@?, co ma abstrakcyjność dodawania do transmisji informacji? dodając/mnożąc przesyłasz gdzieś informacje? co to za pokrętna anologia, gdzie jej sens?

albo #!$%@?, daruj sobie. rozmowa w internecie z kims kto wymysla jakies sformułowania z dupy w czasie pisania komentarza
@aett: ,,#!$%@?" no nie wiem czy tak #!$%@?. Raczej ty mówisz niedorzecznie. Skoro nie rozumiesz co to jest wielkość fizyczna to jak chcesz dyskutować? Nie możesz powiedzieć SMS nie ma masy. Jeżeli mówisz juz o fizyce to mów o cząsteczkach które zostały opisane fizycznie. W przypadku SMS-a to fale zapewne radiowe. I o nich możesz dyskutować wtedy czy maja masę czy nie. Z tym dodawaniem to była metafora która miała Ci
@aett: jeżeli w głębi moich wypowiedzi pośród miliona ciekawych informacji na temat fizyki kwantowej, mechaniki klasycznej i odrobiny filozofii doszukales się jednego ,,xD " to grstuluje bardzo.
@ExtendedConsciousness: #!$%@? bez sensu, bo SMS był tylko dziecinnym uproszczeniem, przykładem, skrótem myślowym, co napisałem w nawiasie zaraz przy tym zdaniu. Może zajebisty z ciebie fizyk, ale czytanie ze zrozumieniem trochę jednak Cię przerasta.
@aett: nawet jeżeli jest dziecinnym uproszczeniem to i tak twoja hipoteza nie ma najmniejszego sensu wiesz o tym? Nie wiem kto plusowal ten wpis komentarz ale chyba nie miał pojęcia co czyta. Nie chce Cie tutaj obrażać czy cos w tym stylu, ale pokazać Ci tylko ze się mylisz. Ja jeżeli czegoś nie wiem to po prostu pisze ,,nie mam pojecia" zauważ w komentarzach wyżej.
@aett: SMS w próżni podróżuje z prędkością światła, w atmosferze ziemskiej ta prędkość jest niższa.

Prędkość rozchodzenia się fali elektromagnetycznej w próżni jest stała, nie zależy od jej częstości ani układu odniesienia. Nazywa się ją prędkością światła. Jest ważną stałą fizyczną, a jej wartość wynosi około 3·108m/s. W ośrodkach materialnych prędkość fali elektromagnetycznej (rozchodzenia się fotonów) jest zawsze mniejsza niż w próżni.


Pasmo fal decymetrowych wykorzystywane jest przez sieci telefonii komórkowej.
nawet jeżeli jest dziecinnym uproszczeniem to i tak twoja hipoteza nie ma najmniejszego sensu wiesz o tym? Nie wiem kto plusowal ten wpis komentarz ale chyba nie miał pojęcia co czyta. Nie chce Cie tutaj obrażać czy cos w tym stylu, ale pokazać Ci tylko ze się mylisz. Ja jeżeli czegoś nie wiem to po prostu pisze ,,nie mam pojecia" zauważ w komentarzach wyżej.


@ExtendedConsciousness: ale jaka hipoteza? gdzie ja przedstawiam
Czy mógłby ktoś wyjaśnić w przystępny sposób dlaczego nie da się przekroczyć prędkości światła?

@gieniaptusk:
Tylko dla tych, co mieli w szkole mongolski - tutaj jest to wytłumaczone chyba najbardziej łopatologicznie, jak tylko się da.
Disclaimer: czcionka na tej śmiesznej stronce jest niewybaczalna (żeby nie było, że nie ostrzegałam) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://themassiveworld.blogspot.com/2013/11/emc2-full-story.html

tl;dr: However, as we see in these right triangles, there
źródło: comment_dKZhM9y9BtmOkMUPy4sAsX48zZ12PDq1.jpg
@gieniaptusk: Moim zdaniem pytanie "dlaczego" w ogóle nie ma sensu. Tak samo, jak pytanie "dlaczego jabłko spada na Ziemię?" lub "dlaczego rozgrzany gaz świeci?". Oczywiście można podać jakieś bardziej pierwotne prawa/zjawiska, które warunkują problem postawiony w pytaniu (tego typu odpowiedzi dostałaś już mnóstwo zresztą). W końcu jednak dojdziemy (prawdopodobnie) do jakiś pierwotnych praw. I prawa te nie będą istnieć dla żadnego czegoś. Będą istniały, tak po prostu.
Moim zdaniem takie pytanie
@gieniaptusk: Masa jest efektem ubocznym energii. Jeśli więc coś przyspiesza to zwiększa swoją energie - zwiększając masę. I tak przy coraz wyższych prędkościach coraz ciężej przyspieszać coraz cięższe ciało. 1 KG łatwo pchnąć w kosmosie, 1t już trochę ciężej, 100t trzeba się przyłożyć 1000t, itd.......Poza tym przy wraz ze wzrostem prędkości zwalnia czas. I tak Ty w ciągu 5 sekund trochę przyspieszasz,a dookoła minęło już 350 lat. Co więcej, co moim
@Bercik899 @PolakZly : wiesz dlaczego w TEORIACH względności użyto słowa "teoria"? Ponieważ jest niezerowa szansa, że jest ona niepełna bądź fałszywa. Pomimo tego, że na dzień dzisiejszy jest multum dowodów na jej prawdziwość istnieje możliwość (wg. mnie jest to pewne), że z biegiem czasu i rozwojem metod pomiarowych, nowymi koncepcjami i teoriami itd. jest szansa, ze zastosowanie tej lub jakiejkolwiek innej teorii zawęży się do określonych warunków. . Hekko~ stara wam się
Ejejej, piszecie, że ciało nie może mieć prędkości większej od c, bo musiało by mieć nieskończoną masę. A czym jest masa? Jak definiujemy masę? Co odpowiada za to, że coś ma masę?