Wpis z mikrobloga

Było jedno ujęcie filmowe podsumowujące Rajd Monte Carlo w wykonaniu Kubicy... teraz jedno zdjęcie.

Takim właśnie (również prywatnie) gościem jest RK. Nie szpanuje, nie wywyższa się, nie udziela zbędnych wywiadów. Nie tańczy z gwiazdami, nie siada u Wojewódzkiego. Człowiek, który jest wyrwany jakby z lat 60, 70, kiedy kierowcy jego talentu byli bogami widywanymi tylko na torze czy odcinku. To byli ludzie, którym każdy zazdrościł talentu i których każdy podziwiał. Dziś kierowcy profesjonalni są marionetkami PRowców, własnością firm. Media #!$%@?ą ich całe życie prywatne. W przypadku Kubicy do tego stopnia, że pewna redakcja pewnych faktów została #!$%@? ze szpitala, gdy chłop był ledwo po wypadku.

A on? A on po cichu, nic nie mówiąc zakłada swój zespół w mistrzostwach świata. Tempem na odcinkach specjalnych imponuje nawet zawodnikom z nim konkurującym, nie mówiąc już o obserwatorach, dziennikarzach, kibicach.

I na koniec jeszcze sam łapie się za wyczyszczenie samochodu...

Mamy okazję śledzić karierę być może najlepszego w historii polskiego kierowcę. Dla mnie już nim jest. Paulo Gabelho.

#kubica #rajdy24 #rajdy #sport
gabrally - Było jedno ujęcie filmowe podsumowujące Rajd Monte Carlo w wykonaniu Kubic...

źródło: comment_Izjcsczgmbpdmv9X5SBhzAUCG2l3vtBR.jpg

Pobierz
  • 31
@gabrally: i to jest przykład pozytywnej osobowości u człowieka który coś osiągnął.

Nie to co CWETTEL który robił #!$%@? sobie ujęcia pod publiczkę jak to niby pomaga swoim mechanikom przy składaniu garaża w pitlane, a w następnych GP miał już #!$%@? xD
@gabrally:

Mamy okazję śledzić karierę być może najlepszego w historii polskiego kierowcę.


Ktoś może powiedzieć, że porównanie mocno na wyrost, ale moim zdaniem to taki nasz Ayrton Senna.

Senna mawiał, że drugie miejsce, to pierwszy przegrany, dążył do perfekcji, miał niesamowity talent, był mistrzem jazdy w trudnych warunkach, czyli wtedy kiedy kierowca liczy się najbardziej... miał też wielkiego pecha.
Kubica zachowuje się bardzo podobnie, pełen profesjonalizm, widać jak bardzo drażni go,
@gabrally: Jako ciekawostkę powiem że Robert Kubica trofea i nagrody (również z F1) rozdawał swoim mechanikom ponieważ twierdził, że ich pracy się nie docenia.
Cytat ze spotkania w LOTOSie młodzieży z RK:

Gdzie pan trzyma te wszystkie puchary? – spytał z zaciekawieniem jeden z piłkarskich adeptów.

- Już jak miałem 15 lat przestałem przywozić puchary do domu. Mieliśmy małe mieszkanie, a ja miałem w nim malutki pokoik. Poza tym mama miała
@gabrally: zgadzam się z Twoimi słowami. Kubica mógł już być 2 razy u wojewudzkiego, być w 3 reklamach playa, red bulla czy jakiegos banku oferującegk lokate ktora splacisz szybko jak popiersala robercik w bolidzie. Ale nie był. I za to go cenię - nie robi z siebie sezonowej gwiazdki tylko wytrwale dąży do perfekcji w swojej pasji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-(