Wpis z mikrobloga

Było jedno ujęcie filmowe podsumowujące Rajd Monte Carlo w wykonaniu Kubicy... teraz jedno zdjęcie.

Takim właśnie (również prywatnie) gościem jest RK. Nie szpanuje, nie wywyższa się, nie udziela zbędnych wywiadów. Nie tańczy z gwiazdami, nie siada u Wojewódzkiego. Człowiek, który jest wyrwany jakby z lat 60, 70, kiedy kierowcy jego talentu byli bogami widywanymi tylko na torze czy odcinku. To byli ludzie, którym każdy zazdrościł talentu i których każdy podziwiał. Dziś kierowcy profesjonalni są marionetkami PRowców, własnością firm. Media #!$%@?ą ich całe życie prywatne. W przypadku Kubicy do tego stopnia, że pewna redakcja pewnych faktów została #!$%@? ze szpitala, gdy chłop był ledwo po wypadku.

A on? A on po cichu, nic nie mówiąc zakłada swój zespół w mistrzostwach świata. Tempem na odcinkach specjalnych imponuje nawet zawodnikom z nim konkurującym, nie mówiąc już o obserwatorach, dziennikarzach, kibicach.

I na koniec jeszcze sam łapie się za wyczyszczenie samochodu...

Mamy okazję śledzić karierę być może najlepszego w historii polskiego kierowcę. Dla mnie już nim jest. Paulo Gabelho.

#kubica #rajdy24 #rajdy #sport
gabrally - Było jedno ujęcie filmowe podsumowujące Rajd Monte Carlo w wykonaniu Kubic...

źródło: comment_Izjcsczgmbpdmv9X5SBhzAUCG2l3vtBR.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@gabrally: właśnie tak sobie go wyobrażam jak widać na tym zdjęciu. "Chłopaki, robicie dobrą robotę, mogę wam jakoś pomóc?", "Robert, daj spokój, ogarniemy", "Nie no, dajcie chociaż szmatą przejadę" i się chwyta za nią. Szanuję takich ludzi a z drugiej strony i tak byłoby mi głupio jakby "szefu" przychodził i pomagał w mojej robocie.
  • Odpowiedz
@gabrally: i to jest przykład pozytywnej osobowości u człowieka który coś osiągnął.

Nie to co CWETTEL który robił #!$%@? sobie ujęcia pod publiczkę jak to niby pomaga swoim mechanikom przy składaniu garaża w pitlane, a w następnych GP miał już #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@gabrally:

Mamy okazję śledzić karierę być może najlepszego w historii polskiego kierowcę.


Ktoś może powiedzieć, że porównanie mocno na wyrost, ale moim zdaniem to taki nasz Ayrton
  • Odpowiedz
@gabrally: Jako ciekawostkę powiem że Robert Kubica trofea i nagrody (również z F1) rozdawał swoim mechanikom ponieważ twierdził, że ich pracy się nie docenia.
Cytat ze spotkania w LOTOSie młodzieży z RK:

Gdzie pan trzyma te wszystkie puchary? – spytał z zaciekawieniem jeden z piłkarskich adeptów.

- Już jak miałem 15 lat przestałem przywozić puchary do domu. Mieliśmy małe mieszkanie, a ja miałem w nim malutki pokoik. Poza tym mama
  • Odpowiedz
@gabrally: tak proste zdjęcie, a opowiada niesamowitą historię, przynajmniej dla mnie. wszystko co przeszedł w motorsporcie, niesprawna ręka, zarobił dużo pieniędzy w F1, a i tak najważniejszy nadal, tak jak to było kartach, jest wyścig, rajd, nic poza tym się nie liczy. Człowiek z pasją. Leci do ulubionych.
  • Odpowiedz
@gabrally: zgadzam się z Twoimi słowami. Kubica mógł już być 2 razy u wojewudzkiego, być w 3 reklamach playa, red bulla czy jakiegos banku oferującegk lokate ktora splacisz szybko jak popiersala robercik w bolidzie. Ale nie był. I za to go cenię - nie robi z siebie sezonowej gwiazdki tylko wytrwale dąży do perfekcji w swojej pasji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@gabrally: Kubica jest skromny, ma w #!$%@? sławe, robi swoje, a to, że rozbija auta to oznacza dla mnie tylko jedno; nie jest ciotą i jedzie na całego, a jak na całego pojedzie bez błędu to nie wygra, proste. Jak się nie rozbije to się nie nauczy więcej, tyle. Dla mnie jest on mistrzem i tyle.
  • Odpowiedz
@gabrally: Miałem okazję być na Rajdzie Polski w tym roku. Kibice (wszyscy, nie tylko polscy) kochają Kubicę, za to, że nie zwalnia, za to że nie odpuszcza i leci na granicy rozsądku. O tym są wszystkie rajdowe piosenki - o kierowcach którzy lecą 'na pełnej'. Kibice WRC takich ludzi uwielbiają - laicy sportów motorowych tego nie zrozumieją.
  • Odpowiedz