Wpis z mikrobloga

Jechałem dzisiaj pierwszy raz na automacie, ale dziwnie XD Zrobiłem sobie jazdę próbną Citroenem C4 Grand Picasso i powiadam wam, że wielce wypasiona fura () Jednakowoż dopóki nie mam trójki dzieci, to sobie nie kupię raczej. Jedzie się wybornie, ma to przestronne wnętrze, elegancko chowane w podłogę bagażnika 2 dodatkowe siedzenia dla pasażerów nr. 6 i 7, sterowanie nawiewami dla tylnych siedzeń w słupku, od skurczybyka schowków itd. Szkoda tylko, że z tego wszystkiego zapomniałem przetestować manualnego przełączania biegów łopatkami przy kierownicy XD Szkoda, bo wydaje mi się, że na manualu można tym jeździć znacznie oszczędniej niż na automacie. Biegi przełączają się bowiem przy bardzo wysokich obrotach jak na moje ucho - obrotomierza niet XD, a żeby włączyła się piątaka to już naprawdę trzeba szybko jechać.

Generalnie sama jazda na automacie pewnie jest fajna, ale trzeba się przyzwyczaić. Dla mnie największym problemem było ogarnięcie tematu hamowania lewą nogą. Sprzęgłowa stopa jest przyzwyczajona do wciskania pedału do końca, przez co nieco ostro hamowałem, aż się żona ze mnie śmiała XD

Dodatkowo ciekawostka. Ten sam samochód, którym jechałem wystawiony dwa razy z różnica cen 3 tys. XD

http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-grand-hdi-C34454878.html 18 900 zł

http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-grand-2-0-hdi-automat-klimatronic-C34126770.html 20 900 zł

Znak szczególny, to mocno wytarty przycisk blokowania zamków. Poza tym sprzedający mówił, że samochód jest ledwoco sprowadzony z Luksemburga, tymczasem na zdjęciach w ogłoszeniach widać liście na drzewach, letnie słońce i otoczenie tego komisu XD

#samochody #motoryzacja #oswiadczenie #oszukujo
Pobierz pogop - Jechałem dzisiaj pierwszy raz na automacie, ale dziwnie XD Zrobiłem sobie jaz...
źródło: comment_qPmCmq14WD1jGtHwWdcuWadHtRFOSIWk.jpg
  • 68
@Kejran: Co???:-D
Większej bzdury to ja nie słyszałem dawno.

Nawet nie wiem od ilu lat jeżdżę automatami.
Hamulca lewa noga używałem przy paleniu gumy i ze 2 razy w terenie.
Podczas normalnej jazdy?? Proszę Cię... I Ty się smiales z gościa co Twoim passatem jechał?
:-D
@Kejran: mowimy o normalnej jezdzie a nie o sportowej. Poza tym technika o ktorej mowisz dotyczy rwd i zazwyczaj z automatycznym sprzeglem wiec


"Ktos kto posiada dluzej automat zazwyczaj hamuje lewą".

@bigger: wez go nie sluchaj bo on to jakis troll chyba haha. Nie wierze w te teorie.. Zalamka ..
@bigger: @Kejran: potwierdzam ze w salonach sie podpisuje jakis regulamin i zasady. Ostatnio jezdzilem W205 i podpisywalem, ze 2 lata temu jezdzilem R172 w innym salonie i tez podpisywalem.
Ze 3 lata temu jezdzilem A6 C7 i też podpisywalem, rowniez ze 3 lata temu jezdzilem F10 i też podpisywalem. Miedzy czasie jezdzilem tez F30 i też podpisywalem. Wszystko w ASO.
Zdarzyl sie tez epizod w ASO KIA i jezdzilem tam