Wpis z mikrobloga

Jechałem dzisiaj pierwszy raz na automacie, ale dziwnie XD Zrobiłem sobie jazdę próbną Citroenem C4 Grand Picasso i powiadam wam, że wielce wypasiona fura () Jednakowoż dopóki nie mam trójki dzieci, to sobie nie kupię raczej. Jedzie się wybornie, ma to przestronne wnętrze, elegancko chowane w podłogę bagażnika 2 dodatkowe siedzenia dla pasażerów nr. 6 i 7, sterowanie nawiewami dla tylnych siedzeń w słupku, od skurczybyka schowków itd. Szkoda tylko, że z tego wszystkiego zapomniałem przetestować manualnego przełączania biegów łopatkami przy kierownicy XD Szkoda, bo wydaje mi się, że na manualu można tym jeździć znacznie oszczędniej niż na automacie. Biegi przełączają się bowiem przy bardzo wysokich obrotach jak na moje ucho - obrotomierza niet XD, a żeby włączyła się piątaka to już naprawdę trzeba szybko jechać.

Generalnie sama jazda na automacie pewnie jest fajna, ale trzeba się przyzwyczaić. Dla mnie największym problemem było ogarnięcie tematu hamowania lewą nogą. Sprzęgłowa stopa jest przyzwyczajona do wciskania pedału do końca, przez co nieco ostro hamowałem, aż się żona ze mnie śmiała XD

Dodatkowo ciekawostka. Ten sam samochód, którym jechałem wystawiony dwa razy z różnica cen 3 tys. XD

http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-grand-hdi-C34454878.html 18 900 zł

http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-grand-2-0-hdi-automat-klimatronic-C34126770.html 20 900 zł

Znak szczególny, to mocno wytarty przycisk blokowania zamków. Poza tym sprzedający mówił, że samochód jest ledwoco sprowadzony z Luksemburga, tymczasem na zdjęciach w ogłoszeniach widać liście na drzewach, letnie słońce i otoczenie tego komisu XD

#samochody #motoryzacja #oswiadczenie #oszukujo
pogop - Jechałem dzisiaj pierwszy raz na automacie, ale dziwnie XD Zrobiłem sobie jaz...

źródło: comment_qPmCmq14WD1jGtHwWdcuWadHtRFOSIWk.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pogop: Jechalem dzisiaj pierwszy raz w zyciu po osniezonym autem z esp i bogwieczym. Mam okolo 2 mln km przebiegu tradycyjnymi samochodami. Dzisiaj to ESP mnie zaskoczylo . Samo prostuje samo to samo.. WSZYSTKO. TRAGEDIA.. Tak odmuzdza ze naprawde ludzie to debile za kierownica.
  • Odpowiedz
@pogop: Ale co masz ogarniac? Jaka roznica czy manual czy automat jesli idzie o hamowanie? A tak w ogole tylko automaty. Nie ma zadnego argumentu za manualem.
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: Skąd ta teoria? Często bywam w USA gdzie wypożyczam samochód w automacie, w Polsce mam manuala. Nigdy nie bawiłem się w podwijanie nogi i nawet na początku nie miałem problemów.

@pogop: W którym miejscu jest "ręczny"? Ostatnio wypożyczałem Hyundaia Sonatę '14, "ręczny" był w tym miejscu gdzie manuale mają sprzęgło, pomyłka może zaboleć ;)
  • Odpowiedz
nie boisz sie kupować auta z komisu?


@indiglo: boję się i zapewne nie kupię. Byłem tam potestować sobie samochody, a nie kupić. Poza tym jak już będę chciał kupić samochód, to pojadę sobie na stację diagnostyczną, którą prowadzi wujek kumpla i poddam samochód licznym testom, łącznie z badaniem przebiegu i powłoki lakierniczej każdej blaszki. Wcale nie musi być tak, że wszytko co w komisie, jest nic nie wartym złomem -
  • Odpowiedz