Wpis z mikrobloga

Mały protip dla fachowców na #tinder #badoo #studbaza

Czym sie zajmujesz?
Jestem spawaczem na kontraktach
Ohohohehehe to sie bujaj frajerze ja mam wyższe i jestem managerem w sieci restauracji!

Więc:
Czym sie zajmujesz?
Moja firma robi zlecenia w branży oil & gas engineering
Ooo wow!

W obu przypadkach piszesz prawde ale #logikarozowychpaskow wysyła inny sygnał z mózgu do dupy.

Niestety w Polsce wciąż panuje przekonanie, że jak ktoś pracuje nie w biurze to idiota i przegryw.

#spawanie #zwiazki #uk
Pobierz
źródło: comment_PJgTyqE0KxPOCuOoNtmFz4zctXqSFk74.jpg
  • 99
@nomaam: Powiem tak - z jednej strony masz oczywiście racje. Dobry fachowiec potrafi zarobić pieniądze, które znaczna część korposzczurków zobaczy może jak 20 lat wiernie będzie się piąć po szczeblach.

Z drugiej strony chyba każdy z nas, słysząc spawacz, raczej myśli o brygadzie "Janusz i Spółka", gdzie umorusany i wąsaty Andrzej w podartych ciuchach roboczych spawa poręcz przy schodach do urzędu.

A że laski na tych portalach wybór mają duży to
@rzep: słowa kluczowe; mam, firma itp.

Powiedz kobiecie że handlujesz na allegro, to nie za bardzo będzie się chwalić koleżankom ale mam sklep internetowy to już coś. Chociaż w obu przypadkach chodzi o to samo.
@nomaam: Oczywiście, kwestia przedstawienia tego co robisz w sposób atrakcyjny. Chociaż nie da się ukryć, że część zawodów kojarzy się negatywnie, a część pozytywnie - ale to nie wina tych kobiet, tylko raczej stereotypów.
@Sudokuu: To wygląda tak (P - programista, R - różowy) :
R:-No siema, ty jesteś informatykiem ?
P:-No hej, tak.
R:-Bo mi laptop przestał działać/zalałam klawiaturę/na jutro mam projekt do zrobienia z excela/ coś wyskakuje jak włączam przeglądarkę
P:- Chętnie pomogę.
R:- To świetnie super mądry jesteś.
P- W zamian może zaprosisz mnie na herbate/kawe/obiad ..
R:- Ok, to odezwę się do ciebie i się zgadamy KIEDYŚ. ...
......
BRAK PROFITU
@nomaam: akurat dla spawaczy mam masę szacunku. Fach w ręku to jest to.
No i wbrew temu co "młodzi wykształceni z wielkich miast" myślą, dobry spawacz zarabia więcej od większości niższych korporacyjnych stołków - a że tych jest 20-30 razy tyle co "wyższych korporacyjnych stołków" i awans zwykle nigdy nie nadchodzi, więc ten, no...