Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę was o pomoc. Jest niedziela. Ostatni raz spałam dłużej niż 2 godziny w poprzednią sobotę (3.01). Pracuje po 12 godzin na zmiany nocne i dzienne, naprzemian. Dodam że mam Hashimoto i przyjmuję leki na niedoczynność tarczycy, jestem szczupła ale po ostatnich 4 nockach schudłam 3 kilo.
Co mam zrobić żeby spać? Dziś wzięłam tylko połowę przepisanej mi dawki leku. Po pracy (skończyłam 0 19) wypiłam melisę, połknęłam 2 tabletki nasenne około 22 i spałam 2 godziny. Zaplusujcie to proszę, nawet jeśli nie wiecie jak mi pomóc. Może rano zobaczy to ktoś kto zna się na medycynie. Jak bardzo jest to dla mnie szkodliwe? Ja nawet nie czuję senności. Jestem po prostu bardzo zmęczona.
#zdrowie #pomocy #pytanie #zebramoatencje
  • 55
@ciagleloginzajety: Wątpię żeby lekarz opierał się na badaniu sprzed ponad dwóch miesięcy. Z resztą sama widzisz - w listopadzie stężenie TSH wskazywało na niedoczynność, a obecnie obserwujesz skutki nadczynności.
Aktualna morfologia to podstawa i lekarz w uk powinien ją zlecić. Oczywiście o ile nie zaproponuje terapii paracetamolem.
@ciagleloginzajety: Oczywiście, że nie ma sensu. To tylko stereotyp o brytyjskich lekarzach.

Jeżeli przyjdzie Ci czekać dwa tygodnie na wizytę to najrozsądniejsze jest zrobienie morfologii na własną rękę. Oprócz TSH dobrze jest się wspomóc stężeniem samych hormonów: tyroksyny i T3. Tylko w ten sposób będziesz miała pewność czy faktycznie to stanowi problem, bo jak na razie mamy wyłącznie hipotezę.

Nie jestem lekarzem, więc nie wiem czy powinnaś zupełnie odstawić leki. Przede
Mam arytmię, pani endokrynolog poleciła mi ją sprawdzić ale było to tuż przed wyjazdem tutaj i chce zbadać to przy okazji następnej wizyty u lekarza. Kołatanie serca zdarza się, szczególnie wieczorem. Drżenie rąk lekkie, ale dziś nie mam. Jeśli chodzi o nerwowość to na ogół jestem bardzo spokojna. Rozdrażniona byłam, i to bardzo - po nocnych zmianach. Stresuje mnie to, że na 7 mam znów do pracy, stąd też nerwy
@ciagleloginzajety: Taka suma objawów połączona z zażywaniem syntetycznych hormonów tarczycy wydaje się być jednoznaczna.
Na Twoim miejscu odstawiłbym i obserwował reakcję, ale do niczego nie namawiam. W przypadku poprawy będziesz wiedziała, żeby kontynuować leczenie z mniejszą dawką.
Powodzenia i dużo zdrowia