Wpis z mikrobloga

#truestory

Jadę dzisiaj busem, a że kumpel nie jechał usiadłem obok kierowcy. Spoko koleś - gamer i zwolennik KNP i RN - można z nim pogadać na różne tematy. Pełny bus i wsiada blond laska. Nie ma miejsc, zaprasza ją obok. Wygląda na to że już z nia kiedyś gadał bo można było to wyczuć. Pochodzi z Ukrainy - jednak nie uważa się za nią bo matka i ojciec to Rosjanie z Kijowa ( wyszło w trakcie rozmowy).

No i jest dialog.

On - Teraz zwolennicy UPA rządzą na Ukrainie ;/
Ona - To super!
On - Nie wiem czy wiesz ale zabijali Polaków w bestialski sposób na Wołyniu ( tutaj przykłady ).
Ona - Ale Polacy nie mordowali Ukrainców? Przecież nie tylko ich....


Kierowca grzecznie jej wytłumaczył jak było i chyba jej edukacja w szkole była nieco inna. Uczy w Polsce angielskiego - studiowała w Ukrainie i Warszawie.

#ukraina
  • 53
Ja nie neguje tego, że źle z Ukraińcami postępowaliśmy, dlatego był przecież bunt Chmielnickiego.


@lukaslm: Bunt Chmielnickiego był prawie 300 lat wcześniej (coś koło 10-u pokoleń). Śmiem twierdzić że z perspektywy ówczesnych ludzi miał on podobny wpływ na relacje między naszymi narodami na poziomie ludzkim jak i dzisiaj - marginalny lub prawie żaden. Były świeższe powody do antagonizmów.

ialog najlepiej zacząć od przeprosin


@h3lloya: To znajdź losowego Ukraińca i zacznij
niby kiedy padało przepraszam?


@h3lloya: Choćby w 2013 i w 2001 roku - musiałeś przeoczyć np to znalezisko http://www.wykop.pl/link/2326068/glowa-ukrainskiego-kosciola-przeprosil-polakow-za-rzez-wolynska/

Ponad to ich prezydent:
http://polska.newsweek.pl/petro-poroszenko-w-polskim-sejmie-wizyta-poroszenki-newsweek-pl,artykuly,353753,1.html

Ale na szybko wygrzebałem też to:
http://www.solidarni2010.pl/29014-profesor-iryna-vushko-przeprasza-polakow-za-zbrodnie-ukraincow.html

A sahryń był odwetem w dodatku chodziło o uderzenie w banderowskie psy, ciężko przepraszać za coś do czego zostaliśmy zmuszeni


@h3lloya: Jedna zbrodnia drugiej nie usprawiedliwia. Morderstwo dokonane na jednej niewinnej osobie nie usprawiedliwia morderstwa dokonanego na innej niewinnej.
@SquashPL: Polacy też mordowali Ukraińców, tak samo Ukraińcy Polaków


@donmuchito1992:
Chcesz może porozmawiać na ten temat z moja babcia która cudem przeżyła atak i widziała na własne oczy jak jej rodziców banderowcy żywcem przeżynali na pół, a z cial kuzynek i kuzynow robili tzw. wieńce dookoła drzewa.? dla twojej informacji to ukraińskie bydło zaczęło atakować bezbronnych ludzi. Polacy musieli sie bronić, nie mordowali kobiet ani dzieci. Nie stosowali bestialskich tortur.
@donmuchito1992: rzeź tarnowska? Masz na myśli wiek 19? Weź mnie rozśmieszaj i nie porównuj tamtych czasów. Bardziej mi zależało na pokazaniu jakie tortury wykonywali ukraincy na ludności polskiej, a co najgorsze na dzieciach.
@donmuchito1992: Bardzo pomocne w budowaniu mostów jest np. zaprzeczanie mordom przez przedstawicieli Ukraińców w Polsce lub całe organizacje.
Albo sugerowanie "w sumie to i tak zasłużyliście".
Albo niby przepraszanie w Sejmie, podczas gdy w kraju wygłasza się peany na cześć UPA czy ustanawia dzień powstania tego chwasta świętem państwowym.
Albo głosowanie przez populację Ukrainy na Swobodę (Mordowania) czy partię Laszki (zobaczcie logo, pasuje idealnie), co to