Wpis z mikrobloga

#truestory

Jadę dzisiaj busem, a że kumpel nie jechał usiadłem obok kierowcy. Spoko koleś - gamer i zwolennik KNP i RN - można z nim pogadać na różne tematy. Pełny bus i wsiada blond laska. Nie ma miejsc, zaprasza ją obok. Wygląda na to że już z nia kiedyś gadał bo można było to wyczuć. Pochodzi z Ukrainy - jednak nie uważa się za nią bo matka i ojciec to Rosjanie z Kijowa ( wyszło w trakcie rozmowy).

No i jest dialog.

On - Teraz zwolennicy UPA rządzą na Ukrainie ;/
Ona - To super!
On - Nie wiem czy wiesz ale zabijali Polaków w bestialski sposób na Wołyniu ( tutaj przykłady ).
Ona - Ale Polacy nie mordowali Ukrainców? Przecież nie tylko ich....


Kierowca grzecznie jej wytłumaczył jak było i chyba jej edukacja w szkole była nieco inna. Uczy w Polsce angielskiego - studiowała w Ukrainie i Warszawie.

#ukraina
  • 53
@donmuchito1992: Żeby budować mosty trzeba się najpierw przyznać do swojej przeszłości. Polacy potrafią się przyznać do wejścia na Zaolzie i wjechania czołgami do Pragi w ramach sił Układu Warszawskiego. W zasadzie, to my się ciągle do czegoś przyznajemy, a czasami aż za bardzo.

Za to nie znam żadnego Ukraińca ani Ukrainki (choć znam ich sporo), co by powiedział/a "przykro mi, że mój naród dopuścił się do mordowania Polaków na Wołyniu" i
@maniac77 @donmuchito1992: a jak nazwać Suchewycza, Banderę, Konowalca, Klaczkiwskiego i innych, jak nie najgorszymi kreaturami? a no zaraz tak, bohaterami! co z tego ze nawoływali do mordowania...

Poczytaj sobie pracę Siemaszków a nie te wasze zakłamane prace. U Siemaszków masz wspomnienia ofiar itp. i pytam się, to Polacy napadli na kościół w Kisielinie? to Polacy 11 lipca 1943 urządzili atak na kilkadziesiąt miejscowości? to Polacy nawoływali do własnej eksterminacji!

Nie, więc
@ediz4:

@SquashPL:

@wujeklistonosza:

@seba_syn_zenona:

Proponuje zakończyć dyskusje z obrońcą tego banderowskiego bydła. Trzeba powiedzieć sobie jasno, ukraina jako taka nigdy nie istniała. Zawsze byla pod panowaniem ruskich. Teraz gdy walki toczą sie na wschodzie ukrainy to w kijowie jednostki wojskowe sprzedają zwykłym obywatelom paliwo za bezcen byle cos zarobić. Taka to solidarność i waleczność panuje wsród obywateli podrosji. Pare miesięcy temu słyszałem wypowiedz pewnego ukrainca który twierdził ze
@donmuchito1992: jesteś obrzydliwym cynikiem, który nie potrafi przyznać oczywistych faktów i tylko działasz na korzyść ruskich. Ukraina przeprowadziła LUDOBÓJSTWO, którego nic nie usprawiedliwia. To jest fakt i to w dodatku taki, który za często się nie zdarza. Faktem również są rozstrzelania ludności ukraińskiej przez polską partyzantkę.

Natomiast wojna ma to do siebie, że rozstrzelania i pojedyncze bestialstwa występują. Są czymś, czego nie zdołamy uniknąć bez zmniejszenia wojska do 100 żołnierzy. Natomiast