Wpis z mikrobloga

Moje fotografgiczne przed i po, które kiedyś obiecałem. Niestety, nie pamiętam komu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zdjęcie zostało wykonane do kampanii Skody Rapid Spaceback "Władca Przestrzeni" na przełomie stycznia i lutego ubiegłego roku. Chociaż fotografowałem w tym roku znacznie bardziej egzotyczne samochody, to tamto zlecenie było jednym z moich ulubionych, bo ze względu na warunki było bardzo wymagające. Po całym dniu zdjęć i filmowania za dnia cała załoga poszła do hotelu odpoczywać, a mnie czekały jeszcze 3 godziny zdjęć. Najgorsze było to, że właściwie nie znałem okolicznych gór i miejsc szukałem "po omacku". Do tego mróz -15 stopni wcale nie pomagał. Sprzęt zniósł to bez szwanku, ja też zniosłem i całkiem przyjemnie to wspominam.

Parametry: f14, 1/25 s, ISO125

Całość została złożona z 6-8 fotografii (nie pamiętam, a zapomniałem wziąć plik PSD do redakcji, więc teraz nawet nie mam jak sprawdzić).

Efekt końcowy w komentarzu.

#fotografia #samochody #motoryzacja #skoda #mojezdjecie #gif
Więcej o motoryzacji i fotografii samochodowej od zaplecza znajdziesz dodając do obserwowanych mój tag #mzcars lub po prostu mnie.

Jeśli chcecie więcej takich przed i po, to mogę pokazać więcej swoich zdjęć w takiej formie.
Pobierz Dziekan5 - Moje fotografgiczne przed i po, które kiedyś obiecałem. Niestety, nie pami...
źródło: comment_VtGwOmJlk8b86sxpbCZVx6XP4TWNlf4h.gif
  • 15
@Dziekan5: Siemka. Z tej strony ziomeczek z branży. Chyba nie oświetlałeś auta gołą lampą błyskową, co? Przepuszczałeś światło przez dyfuzory a'la Lastolite czy może softboxami świeciłeś? Fota spoko, ale nic mi nie urywa. Najbardziej nie podoba mi się, że na 2/3 kadru masz całkowite ciemności. W tej formie to nie jest zbytnio doskonała kompozycja. Chyba że to całkowicie celowy zabieg i Skoda prosiła o wolne miejsce na tekst/logo itd.
@kotnaklawiaturze: Zdjęcie do Internetu, więc nie szedł na nie żaden tekst. Chciałem, żeby na górze było widać trochę śniegu nad samochodem. Nie wiem czy do publikacji nie szło przycięte.

No właśnie świecone było gołą lampą.

Tak z ciekawości, nie zaczepnie - pokażesz coś swojego? Jestem ciekaw czy Cię znam przynajmniej z prac.
@Dziekan5: Naprawdę gołą lampą tak ładnie wyszło? ;) Ja ostatnio robiłem Range Rover Sport, nówka sztuka i miałem problemy przez brak jakiejś Chimery F2X albo innego megasoftboxu, żeby to ładnie oświetlić. ;/ Zresztą studio to też była prowizorka i czasu mało, bo klient przyjechał odebrać świeżo kupione auto. ;/
@Witeeek: A jaki kolor auta? W studiu to już grubsza sprawa. Ja szczerze mówiąc jeszcze nigdy samochodu w studiu nie miałem. Kiedyś się do tego przymierzałem, ale za duże koszty wynajmu sprzętu, samego studia, później naprawa/odmalowanie podłoża zniszczonego przez opony.
@Witeeek: Całkiem nieźle wyszło. Tylko ta czerwona plama na podłodze... Ale tego nie muszę pisać, sam to wiesz ;)

Nie, to nie był mat. Może trochę przymrożony, ale tak to raczej zwykła zieleń.
@Dziekan5: A wygląda jak mat, tak czy inaczej ładnie wyszło i mi osobiście podoba się pozostawione miejsce i czerń, w końcu w tę drogę rusza samochód. ;)

Co do plamy to i tak czyściłem bardzo podłogę, tak samo tło, niestety warunki nie były idealne.

A to co mi się moim najmniej podoba to lewy słupek A, lewe lusterko i szyba boczna kierowcy - nie zauważyłem podczas sesji, że na żadnym ze
@Witeeek: To faktycznie, jeśli to pierwszy raz to nieźle. Zawodowcy w tym fachu, jak np. Tomek Olszowski kilka (i mam tu na myśli 4-5) zdjęć studyjnych wykonuje cały dzień. Więc do tego naprawdę trzeba czasu i warunków. Studio jest bardzo wymagające, dlatego ja na razie się na to nie porywam.
@Dziekan5: Ja akurat miałem okazję mieć dostęp do auta za prawie pół bańki na kilka godzin w suchym i dużym pomieszczeniu, więc skorzystałem. Przy czym z sesji wyszło, bo musiało ponad 30 zdjęć, więc nie miałem zbyt dużo czasu na jedno. ;( Ale chciałbym robić takich więcej w przyszłości, więc będę ćwiczył kiedy tylko będzie okazja.
Podpis zawsze daję na dole, bo tak mam gotowe wklejki przygotowane. Mogę Ci najwyżej na PW przesłać wersję z mniejszym podpisem, tylko napisz mi w jakim rozmiarze chcesz to zdjęcie.