Wpis z mikrobloga

Świat jest chory. Wszystko wokół to tylko gra pozorów. Trzeba uczyć się masy schematycznych zachowań, by być akceptowanym w społeczeństwie... Szczerość jest czymś, co działa jedynie na Twoją niekorzyść. Żeby utrzymywać korzystne relacje z ludźmi i zdrowy stan psychiczny, nie należy angażować się w żadną znajomość i nie dać po sobie poznać, że nam zależy. Nie można ufać nikomu. Do wszystkiego i do każdego trzeba trzymać dystans. Wszyscy musimy nosić maski i po prostu udawać... Sprawiać, że nasze życie to jeden długi aktorski akt.

Czasem mam wrażenie, że urodziłem się w złym miejscu i złym czasie. Bo coś jest nie tak, skoro jedyną osobą, której nie dotyczy to wszystko, co przed chwilą opisałem, jest moja matka...
  • 29
@Naczelny_Admin: jeżeli już miałbym coś napisać, to musiałoby być to dobre. A ja jestem za cienki w uszach na takie tematy - jest wiele filozofów, psychologów, etc., którzy znacznie lepiej znają i rozumieją temat - schematy, zjawiska, nurty filozoficzne, typy osobowości, ludzką psychikę itd. itd. i z pewnością opisują to ciekawiej. Poza tym dziwnie byłoby, żeby książkę pisał ktoś, kto ich w ogóle nie czyta. Choć nieraz o tym myślałem, ale
@Chudy_: nie pękaj, jeśli jest źle to znaczy że to jeszcze nie koniec bo musi być dobrze, pośród kilku miliardów ludzi na świecie w końcu znajdziesz paru na + (i bynajmniej nie mam tutaj na myśli nosicieli hiv :P )
@Chudy_: nieprawda, to znaczy nie do końca, wystarczy trzymać się z dala od nieszczerych osób, niech se obrabiają dupy w swoim chlewie, ze szczerości wynika mnóstwo pozytywnych rzeczy, najważniejsza jest taka że jeżeli masz zaufanie do kogoś to za szczerość odpłaci tym samym, druga jest taka że często ze szczerości wynika kupa śmiechu, szczególnie jak ktoś ma do siebie dystans, i w ogóle do wszystkiego ma dystans :)
@erykwks: Czyli poza Polską możesz być sobą i nie ma żadnych sztywnych norm spolecznych, których trzeba się sztywno trzymać, bo tak? Tacy już są ludzie i to jak się nazywa kawalek ziemi na której mieszkają tego nie zmienia.