Wpis z mikrobloga

http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/codex-scoop-brian-fargo-has-trademarked-cancelled-time-travel-rpg-meantime-and-also-van-buren.95740/

Brain Fargo zarejestrował znak towarowy "Meantime" oraz "Van Buren". Zgadza to się z jego zapowiedzią o rozpoczęciu prac nad dłuuugo oczekiwanym sequelem (Fallout 3 - Van Buren w wersji od Black Isle albo Meantime). Zapowiadają się tłuste lata dla fanów cRPG.

#gry #crpg #rpg #fallout #inxile
  • 5
@Bethesda_sucks: Planuję sobie kupić W2 po skończeniu bieżącego projektu (bo inaczej byłoby źle ;) ). Skoro twierdzisz, że dają radę, to będę dobrej myśli.

Tłustych lat natomiast o tyle nie przewiduję, że cRPG z prawdziwego zdarzenia wychodzą bardzo sporadycznie, a rynek jest zdominowany przez actionRPG i H&S.
@ufo99: No niezupełnie. W tym roku wyszły 3 znakomite cRPGi: Divinity Original Sin, Wasteland 2 i Dead State. W przyszłym roku wyjdzie Wiedźmin 3 (choć to jest bardziej action RPG niż klasyczne cRPG) no i przede wszystkim Age of Decadence i Underrail i prawdopodobnie Torment: Tides of Numenara. Poza tym pojawił się Shadowrun Returns: Dragonfall, Legend of Grimmrock 2, Might & Magic X - Legacy, wystartował early access do Pillars of
Shadowrun Returns: Dragonfall,


@Bethesda_sucks: Nie wiem jak Dragonfall ale Shadowrun Returns był tak obrzydliwie liniowy, że ledwo go wymęczyłem. Co jest wyczynem, bo do długich gra nie należała.

Co do pozostałych - Divinity mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, w pozostałe jeszcze nie grałem.