https://www.wykop.pl/link/5326923/wloclawek-zapomniany-skarb-z-getta-10-kg-zlota-i-diamenty/
Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!
#iiwojnaswiatowa #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #zydzi #skarb #getto

























Mosze otworzył sklep na Nalewkach - Trąbki, saksofony, bębny, trumny, noże i pistolety.
- Jak idzie geszeft, Mosze? - pyta Srul. Taki nietypowy towar...
- Bardzo idzie! Bardzo! Przedwczoraj sprzedałem trąbę, wczoraj pistolet, dzisiaj trumnę.