Wszystko
Wszystkie
Archiwum
83
Tusk: należy oddać hołd żołnierzom Armii Czerwonej.

Rok 2005. Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uważa, że w przygotowywanej uchwale Sejmu z okazji 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej, powinien znaleźć się zapis oddający hołd poległym na polskich ziemiach żołnierzom Armii Czerwonej.
z- 30
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Wybitny historyk, posiadający uznanie w środowisku naukowym, wnikliwy badacz, opierający się wyłącznie na sprawdzonych źródłach historycznych. Niestrudzony poszukiwacz prawdy, potrafiący przewertować ogromne ilości archiwalnych tekstów, autor wielu cenionych publikacji - pan Norbert Bączyk.
A po lewej Piotr Zychowicz.
- kommie
- Ventod
- TenXen47
- Chilli_Heatwave
- DiegoGonzales
- +1 innych
- dqdq1
- mmichal
- fifi957
- tentakijeden
- Jimmybravo
- +8 innych
268
Blokada Rosjan przełamana. Trzy statki płyną do ukraińskich portów

Trzy statki przełamały rosyjską blokadę i zmierzają do portów na Dunaju twierdzą komentatorzy z mediów społecznościowych, a ich obserwacje zdaje się potwierdzać portal śledzący ruchy statków vesselfinder.com. Po wycofaniu się z umowy zbożowej Rosja ogłosiła, że statki towarowe zmierzające do ukrai
z- 52
- #
- #
- #
- 179
wychodzi na to, że Bracia w Wierze nie tylko nosy mają wielkie
@Fattek: czy chodzi o apetyt? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Fattek
- Zawiera_Gluten
- WielkaLampa
- nilhir
- loczyn
- +64 innych
- 36
U nas pomniki najeźdźców dalej straszą
- ArmageddonPrzeciwBladziom
- 77023
- lapampek
- power-weak
- reydel
- +113 innych
- razem
- Eteres
- lentilek
- Flutter_M_Shydale
- Bonsoul
- +98 innych
Taki Francuz w IWŚ czy Niemiec w IIWŚ mógł się chociaż pocieszyć, że może i zginie, ale na jego trupie
- ElonMuskKochamCie
- 92cel
- DegustatorGameOver
- 21papaj37
- mackbig
- +136 innych
27
Rosjanie zdobyli szwedzki bojowy wóz piechoty

Rosjanie zdobyli w pobliżu Kreminnej szwedzki bojowy wóz piechoty CV9040C, który kilka dni wcześniej miał zostać unieruchomiony przez ostrzał z granatnika RPG-7, a następnie porzucony przez załogę.
z- 13
- #
- #
- #
- #
14
Putin się żali: nikt nie chce ze mną negocjować

W ostatnich dniach Władimir Putin kilka razy skarżył się przed kamerami, że nikt nie chce negocjować z Rosją. Przekonuje, że chciałby rozmawiać o zawieszeniu broni, ale żadnych pertraktacji nie ma. Dlaczego?
z- 13
- #
- #
- #
- 91
Dzień 1. Ukraińcy zaatakowali wioskę X, bez powodzenia.
Dzień 2. Ukraińcy zaatakowali wioskę X, bez powodzenia
Dzień 3. Ukraińcy zaatakowali wioskę X, bez powodzenia
Dzień 4. Armia rosyjska uderzyła na siły ukraińskie, które od kilku dni okopywały się w wiosce X.
#ukraina #wojna #rosja #heheszki
- ArtBrut
- Konigstiger44
- BayzedMan
- wjtk123
- Antosh
- +86 innych
- 6
Izrael nie respektuje rosyjskiej blokady Morza Czarnego.
@ArtBrut: Szachy 5D niepełnosprawnego umysłowo putina który doszedł w nich do takiej perfekcji, że już sam siebie #!$%@?.
ruch 1: Ściągnijcie sankcje choć troszeczkę, bo będę blokował statki
ruch 2: Blokuje statki.
ruch 3: Statki płyną.
Szach mat. Zatopienie = kolejne sankcje, niezatopienie = kolejna porażka.( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
Tutaj zdecyduje się przyszłość Ukrainy? Sensacyjne doniesienia

Arabia Saudyjska zakończy wojnę Rosji z Ukrainą? - To byłby wyłom - mówi w rozmowie z WP Radosław Pyffel, ekspert Instytutu Sobieskiego. Już w najbliższych dniach gospodarzem rozmów pokojowych ma być właśnie
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- Pan_krecik
- BayzedMan
- nsx324
- Hello_Johnny
- rajdlafurypl
- +2 innych
- 0
#ciekawostki #nieruchomosci #wojna #ukraina #
4
Jak odbudowywano Warszawę po Powstaniu

W jedną stronę jechały furmanki z ziemniakami a w drugą z cegłami pozyskiwanymi z gruzowisk. Na niektórych cegłach były jeszcze ślady krwi.
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- #
























Ta wojna na Ukrainie z punktu widzenia Ukrainy nie ma raczej dalszego sensu. Część ziem, które zagarnęli Rosjanie chyba nie da rady odzyskać. No poczekajmy jeszcze chwile, ale wszystko na to wskazuje, że Rosjanie się obronią, a Ukraińcy będą tracić ludzi w kontrofensywie, a wyników brak, bo na wojnie zawsze łatwiej jest się bronić, niż atakować.
Ta propaganda, że Rosji kończy się amunicja, a tak wcale nie jest, bo
@Xvenowski: Całe NATO aż się pali, żeby zagwarantować Ukrainie bezpośrednie wsparcie, kiedy za jakieś 5-10 lat kacapy się pozbierają do kupy i zaczną całą zabawę od początku.
Zresztą w sumie to nawet nie trzeba czekać. Zamrożenie konfliktu tu i teraz oznacza po prostu powtórkę z sytuacji po porozumieniach mińskich tylko na parę razy większą skalę. Ciągłe prowokacje na linii rozgraniczenia, regularny ostrzał terenów