#wojna #usa #ukraina
Jeśli Amerykanie wstrzymali pomoc wojskową dla Ukrainy, to oznacza, że (co potwierdzali już co poniektórzy) Jasionka "stoi".
Może powinniśmy zacząć fakturować Amerykanów za te ich graty, które tam bezczynnie stoją? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może powinniśmy zacząć fakturować Amerykanów za te ich graty, które tam bezczynnie stoją? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dominowiak: Nie lepiej zabrać ten sprzęt tak jak talibowie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 2
@peszek_leszek: Je pense que le président de la France annoncera le déploiement d’un parapluie nucléaire au-dessus de l’Europe ainsi qu’une augmentation des armements afin que nous puissions ensemble prendre une plus grande responsabilité pour la sécurité.
  • Odpowiedz
O ku*wa to chyba dużo, całkowite pkb rosji od czasu jej powstania jest pewnie mniejsze.
Europa potrzebuje pieniędzy. Bardzo dużo pieniędzy. Jest joker, który może rozwiązać ten problem za jednym zamachem
Europa potrzebuje setek miliardów euro na obronność, ale finansowanie jest niepewne. Jeden kraj (Norwegia) rozważa obecnie wykorzystanie w tym celu swojego — największego na świecie — państwowego funduszu majątkowego o wartości 1,7 bln euro (7 bln zł).

#ukraina #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Dymass

@Variv a co on ma do gadania w sprawie Brytyjskiego wywiadu?


USA nie będzie się dzielić materiałami wywiadowczym dot Ukrainy z UK jak było do tej pory.
  • Odpowiedz
#wojna #rosja #ukraina

Widzę w internecie ogromne oburzenie na próby wysłania jakiś wojsk (Anglia, Francja) do obrony pokoju na Ukrainie. Ewentualne wysłanie polskiego kontyngentu. To ta sama spiewka co od lat, że to nie nasza wojna, że Ukraińców powinno się dobić z ruskimi, że nikt nie będzie ginał za Ukrainę. Że to 3 wojna swiatowa.

Jakie są realne alternatywy? "Pokój" z Rosją czyli defacto oddadnie rossji tego
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TakiSeLogin: Moim zdaniem chora jest jakaś dychotomia na zasadzie. Nie jedzie nikt - jadą siły z całej Europy z nami włącznie.
Moim zdaniem Anglia/Francja/Chiny(?) tak, Polska w żadnym wypadku. G---o mamy do zyskania, wiele do stracenia. W misje pokojowe nie powinny być zaangażowane kraje sąsiadujące.
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: Zachodnie (lub wschodnie) kraje powinny wysłać tam wojsko, ale polskich żołnierzy nie powinno tam być albo chociaż powinno ich być tam jak najmniej, choćby po to by nie uwiarygodniać rosyjskiej propagandy o chęci zajęcia Ukrainy przez Polskę.
  • Odpowiedz
#wojna #ukraina

Czy nasz ulubiony żywy rosyjski szpieg Suworow jakoś się wypowiada na temat wojny? Bo nie słyszałem a były czasy, że był bardzo aktywny w temacie rosyjskim. Ostatni raz słyszałem jego tezy w 2022 roku, Putin miał nie dożyć do Bożego Narodzenia czy coś takiego.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Variv troszkę go pobronię - w 2014 sugerował że rosyjscy oficerowie nie wykonają rozkazu wkroczenia na Ukrainę. Po tym babolu zamilkł, przywołano go w 22 i zadano pytanie o którym mówisz. Wtedy przypomniał jak fatalnie się pomylił w 2014 i że tym samym nie czuje się za komfortowo by robić kolejne przewidywania (mało kogo z typowych komentatorów byłoby na to stać) ale jak pytają to odpowie.
  • Odpowiedz
Ok #konfederacja, napiszę za was:

Dzisiaj rocznica wymordowania w katyńskim lesie 22000 oficerów Wojska Polskiego, strażników granicznych i przedstawicieli polskiej inteligencji - po kryjomu, często strzałami w tył głowy.

Było to po zapanowaniu pokoju na ziemiach polskich. Polacy nie przedłużali wtedy niepotrzebnie awantury polskiej z września 1939 r., która dla większości krajów Europy była wtedy tonienasząwojną.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@T3sla: przecież na wykopie "znafcy" wypisują co kilka dni, że umiera bo rak a to i wątroba itp. Ten np. @Smarek37 od prawie 3 lat wypisywał o rychłej śmierci Putina. Nawet robił jakieś medyczne dochodzenia ze zdjęć na wykopie xD

A tak serio to mógłby dziś iść na tamten świat. Niezły zwrot akcji by był z tą samą datą co stalin.
  • Odpowiedz
  • 1
@Mcx00: Niemcom też marzy się mocarstwowość. W ciągu 15 lat podejmowali już ze 3 próby pozyskania statusu stałego członka rady ONZ. Teraz po akcji Trump/Zelenski mają okazję przeforsować koncept Armii Europejskiej, co w mojej opinii służy tylko ich długofalowej strategii wypchnięcia wojsk USA z Europy.
  • Odpowiedz
#bartosiak #wojczal #geopolityka #wojna #rosja

Chłop stwierdził, że najlepiej się zarabia na strachu i od 13 lat wciska kit.

Widzę że Bartosiak wczoraj straszył inwazją Rosji na Państwa bałtyckie tego lata. Przestałem go słuchać jak zauważyłem że moja babcia ma trafniejsze prognozy. Żeby nie być gołosłownym spytałem babci czy będzie inwazja na Państwa bałtyckie. Babcia mówi że nie. Pierwszego dnia jesieni zrobię
dowujawafla - #bartosiak #wojczal #geopolityka #wojna #rosja 

Chłop stwierdził, że n...

źródło: temp_file5321859578480770456

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dowujawafla: ja tam w inwazję tez nie wierzę, ale widać, że chiny chcą przejać tajwan. prędzej czy później pewnie im się to uda, ale bardziej miękko. oni jednak mają wyobraźnię polityczną i są cierpliwi. wystarczy poczekać a tajwan sam do nich przyjdzie.
  • Odpowiedz
oni jednak mają wyobraźnię polityczną i są cierpliwi


Dokładnie, nie sądzę by militarnie zdobyli Tajwan bo to byłby zbyt wielki koszt. Przykład USA pokazuje że wystarczy przepchać wystarczającą dużą ilość pożytecznych idiotów by cały kraj obrał kompletnie przeciwny kierunek.
  • Odpowiedz
Podsumujmy trzyletnie działania Polski w obliczu największej od DWS wojny u swoich granic:
- brak zdolności do samodzielnej produkcji amunicji artyleryjskiej kalibru 155mm; w pogardzanych Niemczech, Rheinmetall zwiększył zdolności produkcyjne amunicji artyleryjskiej z 70 000 sztuk rocznie w 2022 r. do 700 000 sztuk rocznie w 2025 r.
- bardzo ograniczone inwestycje we własny przemysł zbrojeniowy,
- brak masowego finansowania prac B+R w obszarze przemysłu zbrojeniowego,
- gigantyczne zakupy ,,z półki", z minimalnymi prawami do serwisu
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 59
@Vetinari:

Niewiadów przecież produkuje amunicję 155mm.


Planuje produkować. I nie mogą doprosić się o wsparcie rządu, w zamian za udziały. O czymś takim jak gwarancja zamówienia ze strony MON nawet nie
  • Odpowiedz
Zauwazyliscie ze wolyn przestal dzialac? ruscy od wczoraj z 5 razy o nim napisali i zaden wpis sie nie przebil. I ruscy troche sie ogarneli z remontem jasionko i teraz pisza zeby nie wstrzymac pomocy tylko zmniejszyc bo "silna ukraina"

#ukraina #rosja #wojna
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robertkk: dzisiaj jakiś gównojad wrzucił filmik z tiktoka będący podkładką pod to, że pomoca humanitarna jadąca na Ukrainę trafia do sprzedaży. Już chyba usunął ten ćwierćinteligencki syf, bo okazał się za głupi nawet jak na antyukraiński target.
  • Odpowiedz
  • 2
chyba usunal bo okazal sie za glupi


@the_good_guy: nie no, @dzidek_nowak by sie skusil, ostatnio mnie wolal dumny do starej i nieprawdziwej wypowiedzi szefa fbi (swoja droga ruskiej onucy wystepujacej rok temu w ruskim propagandowym filmie za ktory dostal 25 tysiecy dolarow)
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia normalnie mordo, szachy 5d, walimy cła w sojuszników, straszymy zajęciem ich terenów i robimy dobrze ruskim imperialistom, może i sojusznicy przestaną polegać na nas jak na dobrym policjancie którym byliśmy przez ponad 100 lat, ale w zamian zdywersyfikują gospodarkę i obronność żeby być od nas jak najmniej zależnym i na tym stracimy głównie my, drill baby drill hehe Kanada 51 stanem hehe ale j---a
  • Odpowiedz