Dlaczego Ukraińcy i Rosjanie którzy nie chcą iść na front nie powiedzą po prostu w komendzie uzupełnień że jak tylko dostaną bron to zastrzelą kolegów a potem siebie?W Rosji pewnie za takie gadanie w------l i więzienie ale na Ukrainie może by przeszło
#wojna #ukraina #rosja
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mają sporo złomu w magazynach i tyle Niemcy się totalnie rozbroiły do tego stopnia że już lata temu mieli problem ze skompletowaniem sprzętu na misje zagraniczne w ramach NATO i generalicja mówiła o tym wprost w mediach ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@smutny_przerebel: Nie jest to nowa informacja, przecież Niemcy mówili to od dawna. I dlatego duża część dostarczanego od nich sprzętu jest prosto z fabryki, a nie z zapasów. Np. amunicja 155mm, systemy przeciwlotnicze IRIS-T i Skynex, albo haubice RCH 155. Finansują też sprzęt zakupiony z innych krajów (np. HIMARSy albo haubice Zuzana 2). I dlatego teraz mają znieść limit zadłużenia by móc zwiększyć wydatki na wojsko. A tutaj można
  • Odpowiedz
@Pucuss: Nie jest to nowa informacja, przecież Niemcy mówili to od dawna. I dlatego duża część dostarczanego od nich sprzętu jest prosto z fabryki, a nie z zapasów. Np. amunicja 155mm, systemy przeciwlotnicze IRIS-T i Skynex, albo haubice RCH 155. Finansują też sprzęt zakupiony z innych krajów (np. HIMARSy albo haubice Zuzana 2). I dlatego teraz mają znieść limit zadłużenia by móc zwiększyć wydatki na wojsko. A tutaj można
  • Odpowiedz
  • 216
@Pucuss: czy Trump w końcu powie na czym ma polegać ten pokój? oddanie rosji wszystkiego co chce czy o ch* będzie chodzić? bo gada tylko a zero konkretów
  • Odpowiedz
  • 1
@xiv7: Mnie wystarczy zwykła konfrontacja z rzeczywistością. "Tak, mamy nazioli, tak, mają sympatię do starych czasów, ale pomagają walczyć z jeszcze większym naziolstwem w Rosji, tak, rozliczymy się z przeszłością"

Zamiast wyzywać wspierających twoja sprawę od onuc
  • Odpowiedz
Stany Zjednoczone wstrzymały przekazywanie informacji wywiadowczych Ukrainie – poinformował „Financial Times”. Potwierdził to dyrektor CIA, John Ratcliffe.

https://wykop.pl/link/7662199/dyrektor-cia-usa-wstrzymaly-wsparcie-wywiadowcze-dla-ukrainy

#ukraina #rosja #wojna #wydarzenia #usa
Nokimochishii - Stany Zjednoczone wstrzymały przekazywanie informacji wywiadowczych U...

źródło: LANDSCAPE_480

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To jest ciekawa informacja, na którą wcześniej się nie natknąłem. Jak kompensowano wysiłek wojenny obywatelom na przykładzie ataku Niemiec na ZSRR. Przydziały działek 120-140 ha w razie wygranej. Podobnie w Polsce weterani Bitwy Warszawskiej w 1920 r. - też przydziały działek z parcelacji.
Nie do pomyślenia coś takiego dzisiaj. To są wojny globalnego kapitału gdzie przeciętny żołnierz jest "wyrobnikiem" za najniższą. Nie reprezentuje swoich interesów, interesu swoich ludzi. Jak wyginie za dużo
LaurenceFass - To jest ciekawa informacja, na którą wcześniej się nie natknąłem. Jak ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@Powstaniec bez zaopatrzenia tak. Bez danych wywiadowczych już słabo. Zależy czy i jakie dane satelitarne może dostawać z innych miejsc. Inaczej Ruscy będą ich z góry widzieć a oni Ruskich nie albo słabo
  • Odpowiedz
#polska #wojna

Skoro nie udało się Polsce stworzyć tego mitycznego "międzymorza" to może trzeba postawić na "przezmorze" z krajami nordyckimi?
Trzeba by pomyśleć, łączy nas Bałtyk i niechęć do Rosji.

Szkoda, że ostatecznie nie kupiliśmy łodzi od Norwegii.
Natomiast na przyszłość Szwecja też ma swój przemysł w tym lotniczy, może udałaby się jakaś współpraca.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Variv: kiedy był doskonały czas na to, o czym piszesz, polski ówczesny nie-rząd był zajęty wchodzeniem do d--y najbardziej prorosyjskiemu rządowi w UE i wymyślaniem jakichś międzymórz z udziałem wspomnianego kraju, który od lat nie robi nic innego, tylko rozwala współpracę europejską, liże dupę r0sji, co nie przeszkadza mu ciągnąć dotacji z UE.
Był też zajęty niszczeniem wizerunku państw skandynawskich, szczególnie Szwecji. Tak że pomysł ogólnie masz bardzo dobry, tylko
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@zgubilem-konto Zgadzam się.

Międzymorza to było mydlenie oczy wyborcom.

Dodam, że byłem też zwolennikiem uzupełnienia braków samolotów po kończących się F-16 Gripenami i współpraca z szwedzkimi przemysłem. A nie jakiś wymysły jak FA-50 w wersji jaka nadal nie istnieje.
  • Odpowiedz
USA przestały dzielić się danymi wywiadowczymi z Ukrainą - podaje "Financial Times", powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą. Informację potwierdził w rozmowie z Fox News szef CIA John Ratcliffe.

#ukraina #usa #wojna #gielda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 12
@nabrzmialy Ahh te ruskie pomioty, uwielbiają wszelką patologię typu fame mma, czy starego żula, który zapił się na śmierć jak ten u góry. Nic dziwnego, przypominają im współobywateli.
  • Odpowiedz
#wojna Czy ktoś się jeszcze łudzi że samoopalacz działa na rzecz pokoju na Ukrainie? To było wiadome od czasu blokowania pomocy przez republikanów że samoopalacz jest onuca. Ukraina dawno jest sprzedana między USA a Rosję.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach