Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 4
źródło: 1000001206
PobierzMają sporo złomu w magazynach i tyle Niemcy się totalnie rozbroiły do tego stopnia że już lata temu mieli problem ze skompletowaniem sprzętu na misje zagraniczne w ramach NATO i generalicja mówiła o tym wprost w mediach ¯_(ツ)_/¯
@smutny_przerebel: Nie jest to nowa informacja, przecież Niemcy mówili to od dawna. I dlatego duża część dostarczanego od nich sprzętu jest prosto z fabryki, a nie z zapasów. Np. amunicja 155mm, systemy przeciwlotnicze IRIS-T i Skynex, albo haubice RCH 155. Finansują też sprzęt zakupiony z innych krajów (np. HIMARSy albo haubice Zuzana 2). I dlatego teraz mają znieść limit zadłużenia by móc zwiększyć wydatki na wojsko. A tutaj można
- 40
@Pucuss wreszcie hełmy doszły.
@Pucuss: Nie jest to nowa informacja, przecież Niemcy mówili to od dawna. I dlatego duża część dostarczanego od nich sprzętu jest prosto z fabryki, a nie z zapasów. Np. amunicja 155mm, systemy przeciwlotnicze IRIS-T i Skynex, albo haubice RCH 155. Finansują też sprzęt zakupiony z innych krajów (np. HIMARSy albo haubice Zuzana 2). I dlatego teraz mają znieść limit zadłużenia by móc zwiększyć wydatki na wojsko. A tutaj można
- 47
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@fukinloner Hahahhhah TRUMPOWI O----L PALKE PUTIN
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@Mikuuuus: lepiyj siedzieć w PL na magazynie
konto usunięte via Wykop
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 10
Komentarz usunięty przez moderatora
- 1
@xiv7: Mnie wystarczy zwykła konfrontacja z rzeczywistością. "Tak, mamy nazioli, tak, mają sympatię do starych czasów, ale pomagają walczyć z jeszcze większym naziolstwem w Rosji, tak, rozliczymy się z przeszłością"
Zamiast wyzywać wspierających twoja sprawę od onuc
Zamiast wyzywać wspierających twoja sprawę od onuc
- 5
Stany Zjednoczone wstrzymały przekazywanie informacji wywiadowczych Ukrainie – poinformował „Financial Times”. Potwierdził to dyrektor CIA, John Ratcliffe.
https://wykop.pl/link/7662199/dyrektor-cia-usa-wstrzymaly-wsparcie-wywiadowcze-dla-ukrainy
#ukraina #rosja #wojna #wydarzenia #usa
https://wykop.pl/link/7662199/dyrektor-cia-usa-wstrzymaly-wsparcie-wywiadowcze-dla-ukrainy
#ukraina #rosja #wojna #wydarzenia #usa
źródło: LANDSCAPE_480
Pobierz@Nokimochishii: Króciutko, albo zelenski chce pokoju albo nie
@mirek63479: XD
- 11
To jest ciekawa informacja, na którą wcześniej się nie natknąłem. Jak kompensowano wysiłek wojenny obywatelom na przykładzie ataku Niemiec na ZSRR. Przydziały działek 120-140 ha w razie wygranej. Podobnie w Polsce weterani Bitwy Warszawskiej w 1920 r. - też przydziały działek z parcelacji.
Nie do pomyślenia coś takiego dzisiaj. To są wojny globalnego kapitału gdzie przeciętny żołnierz jest "wyrobnikiem" za najniższą. Nie reprezentuje swoich interesów, interesu swoich ludzi. Jak wyginie za dużo
Nie do pomyślenia coś takiego dzisiaj. To są wojny globalnego kapitału gdzie przeciętny żołnierz jest "wyrobnikiem" za najniższą. Nie reprezentuje swoich interesów, interesu swoich ludzi. Jak wyginie za dużo

@LaurenceFass nie chce mi się ale weryfikowalbym takie źródła bo wielomski nosił Putina na klacie. Tak, kto mówi też jest ważne
@LaurenceFass: teraz żołnierz dostaję dodatek na mieszkanie.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
20
Rosjanie pozwolili im uciec. Nie wiedzieli, że to podstęp

- Teraz sobie myślę, że może trzeba było nam zostać w tej okupacji. Ale kto miał pojęcie, co się potem wydarzy? - mówi Tetiana Syczewska, która wraz z synem i wnuczkiem przeżyła rosyjski ostrzał kolumny z cywilami. Jej mąż i synowa zginęli.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- 4
- 2
@Powstaniec bez zaopatrzenia tak. Bez danych wywiadowczych już słabo. Zależy czy i jakie dane satelitarne może dostawać z innych miejsc. Inaczej Ruscy będą ich z góry widzieć a oni Ruskich nie albo słabo
@Pucuss: Chodzi o wywiad dot. celów w głębi Rosji. Ukraina inne dane dalej otrzymuje, wg Bloomberga.
- 0
#gielda #ukraina #wojna
dogadali się, tak?
https://dorzeczy.pl/swiat/698851/usa-przestaly-dzielic-sie-danymi-wywiadowczymi-z-ukraina.html
dogadali się, tak?
https://dorzeczy.pl/swiat/698851/usa-przestaly-dzielic-sie-danymi-wywiadowczymi-z-ukraina.html
Kolejny cios USA w Ukrainę. Kijów odcięty od danych wywiadowczych
- 7
#polska #wojna
Skoro nie udało się Polsce stworzyć tego mitycznego "międzymorza" to może trzeba postawić na "przezmorze" z krajami nordyckimi?
Trzeba by pomyśleć, łączy nas Bałtyk i niechęć do Rosji.
Szkoda, że ostatecznie nie kupiliśmy łodzi od Norwegii.
Natomiast na przyszłość Szwecja też ma swój przemysł w tym lotniczy, może udałaby się jakaś współpraca.
Skoro nie udało się Polsce stworzyć tego mitycznego "międzymorza" to może trzeba postawić na "przezmorze" z krajami nordyckimi?
Trzeba by pomyśleć, łączy nas Bałtyk i niechęć do Rosji.
Szkoda, że ostatecznie nie kupiliśmy łodzi od Norwegii.
Natomiast na przyszłość Szwecja też ma swój przemysł w tym lotniczy, może udałaby się jakaś współpraca.
@Variv: kiedy był doskonały czas na to, o czym piszesz, polski ówczesny nie-rząd był zajęty wchodzeniem do d--y najbardziej prorosyjskiemu rządowi w UE i wymyślaniem jakichś międzymórz z udziałem wspomnianego kraju, który od lat nie robi nic innego, tylko rozwala współpracę europejską, liże dupę r0sji, co nie przeszkadza mu ciągnąć dotacji z UE.
Był też zajęty niszczeniem wizerunku państw skandynawskich, szczególnie Szwecji. Tak że pomysł ogólnie masz bardzo dobry, tylko
Był też zajęty niszczeniem wizerunku państw skandynawskich, szczególnie Szwecji. Tak że pomysł ogólnie masz bardzo dobry, tylko
- 1
@zgubilem-konto Zgadzam się.
Międzymorza to było mydlenie oczy wyborcom.
Dodam, że byłem też zwolennikiem uzupełnienia braków samolotów po kończących się F-16 Gripenami i współpraca z szwedzkimi przemysłem. A nie jakiś wymysły jak FA-50 w wersji jaka nadal nie istnieje.
Międzymorza to było mydlenie oczy wyborcom.
Dodam, że byłem też zwolennikiem uzupełnienia braków samolotów po kończących się F-16 Gripenami i współpraca z szwedzkimi przemysłem. A nie jakiś wymysły jak FA-50 w wersji jaka nadal nie istnieje.
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@ApropoDefakto: mówisz, że masz dzisiaj na sobie sweter?
@nabrzmialy Ahh te ruskie pomioty, uwielbiają wszelką patologię typu fame mma, czy starego żula, który zapił się na śmierć jak ten u góry. Nic dziwnego, przypominają im współobywateli.
- 2
#wojna Czy ktoś się jeszcze łudzi że samoopalacz działa na rzecz pokoju na Ukrainie? To było wiadome od czasu blokowania pomocy przez republikanów że samoopalacz jest onuca. Ukraina dawno jest sprzedana między USA a Rosję.



























#wojna #ukraina #rosja