Jutro mam ważny dzień a niestety pojawiły mi się dwa #pryszcze na dziobie... Ogółem nie mam trądziku i innych spraw, może przez stres, może przez zmianę wody - nie mam pojęcia. Zmiany niestety wycisnąłem i wygląda to dość średnio (raczej zaczerwienione). Czy jakiś niebieski/ różowy pasek znający się na temacie #kosmetyki #kosmetologia #uroda #cera #tradzik może mi doradzić co mogę
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kermii: Szkoda,że majstrowałeś przy tym łapami :( Na takie wypadki maść ichtiolowa lub cynkowa (apteka), a teraz to już tylko coś co przyspieszy regeneracje naskórka np Neotormantiol który zadziała też przeciwbakeryjnie, a w rossmanie to sobie kup co najwyżej korektor i zatuszuj zaczerwienienia jutro
  • Odpowiedz
@Kermii no ja bym przed smarowaniem jakąkolwiek maścią zrobiła najpierw maseczkę z glinki najlepiej rassoul (inna pisownia ghassoul), powinna być w Hebe.
Wybełtac z wodą i na 20 minut na buzię lub same zmiany.
Na jutro zmiany powinny trochę się zmniejszyć i przyschnac.
  • Odpowiedz
@krzychups3:

Rana już się zagoiła, ale paznokieć się nie zrósł, tylko wraz ze wzrostem paznokcia rozcięcie przesuwa się do przodu paznokcia. Często dostaje się tam brud i brzydko to wygląda. Ciężko się tego brudu pozbyć, bo jak wkładam np pilniczek, to mi się cała płytka podnosi i to takie niekomfortowe uczucie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sekra13: Nie wiem jak na ciebie zadziała. Cynk pomaga skórze, ale niekoniecznie na zaskórniki. Poza tym trzeba uważać na produkty mleczne bo one przeszkadzają w chłanianiu cynku. Poza tym możesz spróbować tego cynku bo nie jest drogi tylko trzeba brać regularnie i nie liczyć na to, że efekty pojawią się po tygodniu czy dwóch.
  • Odpowiedz
Kupiłem różany balsam do ciała ze strony OnyxLab.pl (mają tylko różane kosmetyki) bo dostałem voucher -20% z konkursu (dosyć drogi ten balsam) i moja kobieta jest zachwycona. Mega fajny zapach róży i winogrona, lekka konsystencja i naprawdę dobrze nawilża i ujędrnia ciało AŻ CHCE SIĘ GO DOTYKAĆ. Innych produktów nie sprawdzaliśmy ale przyjdzie na to pora. Kobitka poleca
#kosmetyki #pielegnacja #uroda #zakupy #kobiety
sztokula - Kupiłem różany balsam do ciała ze strony OnyxLab.pl (mają tylko różane kos...

źródło: comment_1651590712QqzmmWlhHTkZ6T6lBOl9yZ.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

⁸Siemka, jako że słońce zaczyna nam coraz bardziej dopiekać mam kilka pytań do osób bardziej obeznanych w tematach kosmetycznych.

1. Szukam kremu? do stosowania na codzień w słońcu w polsce szczególnie na twarz, szyję oraz resztę ciała. Chcę uniknąć nieprzyjemnych oparzeń, tym bardziej że nawet po krótkim kontakcie ze słońcem moja skóra robi się czerwona a dopiero po kilku dniach przekrztałca się w opaleniznę, Inna sprawa to zmarszczki i ryzyko nowotworu. Bardzo proszę
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu jak zawsze kupuje kosmetyki i chce ich używać i faktycznie przykładam się do czyszczenia, nawilżania skóry twarzy i dotykam skórę codziennie - to zaczynają wyskakiwać mi syfy, skóra zaczyna mieć problemy, przebarwienia i plamy robią się jeszcze większe i muszę to odstawić po czym czekać pół roku żeby to zeszło, jakby ta zwiększona częstotliwość robienia coś z cerą mi bardziej robiła krzywdę niż pomagała? Ma ktoś jeszcze tak i udało się
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Pomocy! Czy są jakieś domowe sposoby albo kosmetyki bądź urządzenia na opadające powieki? I jak można powstrzymać postępującą asymetrię twarzy?
Nie mam teraz możliwości iść na jakieś profesjonalne zabiegi.

#kosmetyki #uroda #mirabelkopomusz #pytaniedorozowychpaskow #pytaniedoniebieskichpaskow

Kliknij
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja z tych, co przez całe życie twarz myli zwykłym mydłem w płynie. Do tego używałem krem do nawilżania od garniera, bo chuop suchą skórę ma.

Chciałem to zmienić i wybrać na start jakieś 3 produkty. Żel do mycia, peeling i coś do nawilżania.

Stanąłem na żelu do mycia i peelingu. Czytałem wykop i widziałem polecany peeling https://tolpa.pl/tdf-sebio-peeling-3-enzymy-40-ml-tse081 , ale widzę też wersję dla chłopa https://tolpa.pl/men-pure-weglowy-peeling-oczyszczajacy-przeciw-zaskornikom-100-ml-tme052 . Dobrze rozumiem, że ten pierwszy jest
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem po usunięciu kamienia z ząbków i uważam, że jest naprawdę spoko, natomiast myślałem jeszcze o wybieleniu zębów, chociażby o jeden poziom. Uważam, że kolorystycznie nie jest najgorzej i w sumie nie potrzebuje sporo, ale jednak chciałem spróbować jeszcze polepszyć ich stan.

Czy w tej sytuacji szukać jakiś rozwiązań farmaceutycznych i spróbować to wybielić za pomocą jakiś past, czy mimo wszystko lepiej iść na zwykłe wybielanie do stomatologa? Z tego co słyszałem,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Włosy mam chyba typu szatyn
Po lewo w mocnym słońcu, po prawo zdjęcie typu do dokumentu (tak na co dzień widzę w lustrze raczej to drugie z ew silnymi blond/brązowymi refleksami)
Czego mogę się spodziewać po nałożeniu na nie sattva ciemny brąz ?
Może lepsza byłaby sattva czarna ?
Nie chcę w żadnym wypadku efektu typu emo/karyna czy wgl jakiegokolwiek sztucznego kruczoczarnego
Interesuje mnie głównie to słynne hennowe wzmocnienie/odżywienie/
Chodtok - Włosy mam chyba typu szatyn
Po lewo w mocnym słońcu, po prawo zdjęcie typu...

źródło: comment_1651138310Rf641bCLDtjHfdVPbUqffW.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chodtok: gotowe mieszanki są mało trwałe. Lepsze jest hennowanie dwuetapowe, czyli najpierw henna, potem indigo. Henna sprawia, ze indigo (ciemny barwnik) lepiej załapie i jest trwalszy. Żeby wlosy nie wyszły kompletnie czarne, musisz trzymać indigo krotko, np. 40 minut. Dołącz do grupy na fb: Henna na włosy- miksologia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@daddyissues_: potwierdzam, też kiedyś kupiłam orientane zamiast sattvy i była bardziej ruda. Ale co mnie wkurza w sattvie to to, że dużo krócej się trzyma niż kiedyś i ogólnie gorzej pokrywa mi włosy.
  • Odpowiedz
Jak wygląda proces zdobycia recepty na finasteryd?
Muszę iść do dermatologa koniecznie czy np rodzinny też może?
A jak już bym poszedł do tego derma to zleciłby wgl jakieś badania typu hormony albo coś, czy tylko O, zakola. Androgenówka czyli. I cyk finasteryd.?
Robi wgl jakąkolwiek różnicę do kogo się pójdzie (skoro i tak jedynym możliwym leczeniem jest fin)?

#zakola #lysienie #wlosy #looksmaxing
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chodtok: odpowiedzialny dermatolog zleca badania na hormony po pierwsze aby sprawdzić czy wszystko jest w normie (jeśli nie jest, dużo większe ryzyko wystąpienia ubokow po finie) a po drugie aby mieć punkt odniesienia w razie gdyby fin rozregulował gospodarkę hormonalną.
  • Odpowiedz
@Chodtok: Myślę, że jak powiesz że przed finasterydem chcesz mieć to zrobione, to przejdzie. Mi dała na testosteron jak poprosiłem, tylko źle powiedziałem, bo to miał być dihydrotestosteron i teraz znowu się wybiorę, bo na fina się jeszcze nie zdecydowałem.
  • Odpowiedz