Podobno w tym roku ma być pogoda mocno burzowa. Jakie UPS polecacie? Zamierzam podłączyć do niego kompa (zasilacz 650w, ale pewnie i tak wyciągam z 250w max bo słabe podzespoły), router i monitor. Bardziej mi zależy, nie na podtrzymaniu energii ale zabezpieczeniu przed tupnięciem piorunem.

Pod uwagę biorę APC BX700UI, czy brać coś innego?
#pcmasterrace #ups
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GratisLPG: W sumie masz rację. Z drugiej strony już tyle burz było i nic mi się nie sfajczyło, chyba za dużo mam pieniędzy i szukam dziury w całym. Co do zabezpieczeń u mnie są dziwne, wystarczy że żarówka strzeli i nie mam prądu w połowie domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ktoś próbował się kiedyś dodzwonić do oddziału UPS albo na centrale, ale żeby pogadać z żywym człowiekiem?
Kurier ma niby dziś u mnie być, ale nie mam możliwości siedzieć w domu do wieczora.

#ups #kurier #kurierzy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mmmz: kilka razy do nich dzwoniłem i bez problemu łączyło z człowiekiem.
Jak Cię nie zastanie, to dostarczy do jakiegoś punktu np. sklep, kiosk itp.
  • Odpowiedz
Sprawdziłem parę ścieżek na helpdesku i zawsze trafiam na automat.
A już konieczność recytowania do automatu nr listu przewozowego to jest jakieś nieporozumienie.
  • Odpowiedz
@salvador5000 Dzwonisz na infolinię, kurier następnego dnia jedzie po paczkę do punktu i przywozi na terminal żeby kolejnego dnia spróbować jeszcze Raz do Ciebie doręczyć czyli kolejna próba w sumie za 3 dni od pierwszej.
  • Odpowiedz
Mam problem z UPS. Wysłałem paczkę do Włoch w czwartek, do dzisiaj godziny 1 w nocy tracking działał bez problemu, paczka była w okolicach Mediolanu. Teraz jest status 'ready for ups' czyli taki jak przed odbiorem paczki przez kuriera. Przesyłka ma być doręczona do wtorku jak było napisane wcześniej. To jest chwilowy błąd czy interweniować? #kurier #kurierzy #ups
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i w poniedziałek się zacznie.

Zlapkuriera.pl twierdzi, że na paczkę czekają i jej nie mają. Wpis na śledzeniu paczki w ups i po telefonie mówi, że paczka w Elblągu siedzibie zlapkuriera.pl jest doręczona. Komu wierzyć?

Co radzicie robić w poniedziałek? Myślę, że pojadę do Elbląga we wtorek jak nie znajdzie się paczka.

Opis
Tomek_Tcz - No i w poniedziałek się zacznie. 

Zlapkuriera.pl twierdzi, że na paczkę ...

źródło: comment_qEfkNC7Fy74FNu6knD3H2xmlbBgJbxN5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki trochę ostrzegam przed ups i wysyłkami paczek do Niemiec.
Pytałem o to tu. http://www.wykop.pl/wpis/28795645

Nie byli w stanie znaleźć domu w miejscowości OBERDERDINGEN. (listonosz nie ma problemu).

Z racji tego, iż wysłałem przez złap kuriera odesłali do Elbląga. Mimo kilkukrotnych telefonów do ups i nawet nic nie wspominali, że do złap kuriera wyślą. Jutro znów dzwonienie do złap kuriera i ciul wie kto to i gdzie to...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

battery.runtime: 7

battery.runtime.low: 120


@hrumque: Ale NUT coś nie rozpoznaje pojemności baterii. Masz ustawioną wartość LOW na 120 stąd zamyka Ci system... bo z kolei pojemność baterii wyliczona jest na 7 sekund? Weź podłącz tego UPSa pod oryginalny soft APC i zrób mu parę testów. Może mu pomoże. Ew. może daj mu override.battery.runtime.low = 3 ?
  • Odpowiedz
@hrumque: Pytanie czy to nie problem z NUTem w samym sobie. Napisz do developerów NUTa lub poszukaj podobnych problemów. Podejrzewam, że sterownik po prostu pobiera to z dwóch różnych źródeł i dlatego jest problem. Ja używałem z NUTem jakieś dziwne UPSy i auto-shutdown nigdy nie działał poprawnie bo wartości remaining time zawsze były brane z sufitu i nie pokrywały się z tym co raportował UPS na wyświetlaczu. Rozwiązaniem było napisanie
  • Odpowiedz
@normanos: znam ten ból, gdzie prywatnie byś takiego czegoś nie przyjął. Ale w robocie gonią terminy więc pasuje jak najszybciej uruchomić maszynę i nie masz czasu 14 dni na walkę z kurierem i firmą z której to zamawiałeś. Postaw na innym przykręconym serwerze i dokręć z jednej strony tylko.
  • Odpowiedz
@pinczerus: Wątpię, że w fabrycznym pudełku. Tysiące serwerów do nas przychodziło i tysiące wychodziło i żaden nie miał tak uwalonego elementu : v
  • Odpowiedz
Ktoś mi może wytłumaczyć jak wygląda "zamawianie kuriera" w przypadku kompletowania reklamacji w #kom ? I dlaczego koniecznie muszę składać zamówienie na niego telefonicznie, a nie przez formularz na stronce #ups ? Dzięki z góry ()

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miesiąc temu wysłałem lapka na serwis Lenovo, dzwonię i się pytam jak wygląda sytuacja i kiedy dostanę go z serwisu. Co się okazało ? Lapek do nich nie dotarł, na liście przewozowym z UPS nie ma nawet info, że kurier odebrał... Czeka na odbiór dalej... Oczywiście paczkę dałem mu do raczek...
Mam jedynie nadzieję, że się paczka odnajdzie - gdyż 3k w plecy będę :/

#kurierzy #kurier #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Jeffrey_M tak właśnie wygląda... Zobaczymy co odpisza, Dpd daje papierki do podpisania w UPS nawet jak pracowałem w firmie to potwierdzenie dostawało sie, jak wypełniało sie ręcznie - a tak nigdy
  • Odpowiedz
UPS PowerWalker po odłączeniu zasilania od razu się wyłącza. Akumulatory zmierzone, każdy ma po około 13,5 V.
Zrobiłem 10 sek. autotest akumulatorów. Po przełączeniu na baterie od razu wraca do zasilania sieciowego, a ups daje sygnał co 1 sek.
W czym może być problem?
#komputery #ups #pcmasterrace #elektronika
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach