Nowy #wykop komentarze nawet z jednym minusem od razu robi szare, okropne rozwiązanie #ui. Można najechać by wrócił zwykły tekst, jednak to niewygodne.

Styl do trwałej zmiany na zwykły tekst:

.low-rated > article { opacity: 1 !important; }
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czym sie charakteryzuje analityczne myślenie w kontekście pracy jako Ux/ui designer? NIeraz cos takiego widuje w wymaganiach na to stanowisko
Jeśli z natury dużo, a nawet za dużo analizuje ( overthinking), to sie nadaje?

Gdy mialem kiedys 3 miesieczny staż u programisty to przy omawianiu jakies aplikacji, lub lgdy podawal jakis problem, czy pomysłe na aplikacje, to jakby robiłem taką "analize w swojej glowie" co by moglo rozwiazac jakis problem i rpzytaczalem mu jakies
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Rabusek Czyli jesli w jakiejs ofercie jest cos takiego "wymagane" , to nie ma sensu o tym wspominać w wiadomosci do pracodawcy?
  • Odpowiedz
Elo, Ciebie też denerwuje ciągłe szukanie loga Polskich banków? Za każdym razem musisz szukać i się z tym bawić? Zebrałem loga Polskich banków i metod płatności w Figmie Community, zapraszam do swobodnego wykorzystanie.

https://www.figma.com/community/file/1296972870917321108/polish-banks-logos-payment-methods

Miło będzie zobaczyć jakieś komentarze dotyczące czego wam brakuję, może pominąłem jakiś bank.

#figma #userexperience #ui #programowanie może ktoś skorzysta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #programista15k #cpp #ui #gui Czego mogę użyć do przyjemnego zrobienia GUI i zeby to połąćzyć z kodem CPP w Visual Studio? Do tej pory robilem po prostu interfejs w WinAPI. I jeszcze chodzi o to żeby skompilowany plik wykonywalny był jeden w sensie nie potrzebował linkować dodatkowych biliotek ktore np. musza być w folderze. Wiec zeby sie dało zlinkować statycznie do
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@horus666: żeby spełnić założenia LGPL musisz pozwolić na podmianę libki qt. albo przez dynamiczne linkowanie(które op odrzuca), albo przez dostarczenie źródeł, żeby sobie samemu zlinkować
  • Odpowiedz
Siemka Mirki, buduję sobie szafke z maszynami i jestem na etapie projektowania panelu z przyciskami od zasilania. Zastanawiam się nad podświetleniem przycisków. Czy są jakieś standardy z tym związane? Czy przycisk powinien się podświetlać kiedy urządzenie jest włączone, wyłączone albo kiedy ma doprowadzone zasilanie? #userexperience #diy #ui #niewiemjaktootagowac
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piwuch
Możesz tak:
Zielone maszyna gotowa do rozpoczęcia cyklu
Żółte maszyna w trakcie cyklu
Czerwone awaria/zatrzymanie maszyny
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy UI/UX to spoko ścieżka żeby wbić się do IT (tzw. "niski próg wejścia") dla kogoś spoza IT? Widzę, że materiałów tak samo sporo a widełki na stanowiska wcale nie małe..

#it #ux #ui #design #pracait #udemy #webdesign #programowanie #naukaprogramowania

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy UI/UX to spoko ścieżka żeby wbić się do I...

źródło: comment_1659470951JW4SuJyFej0ATU7h3VtEhy

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

niski próg wejści


@mirko_anonim: No nie powiedziałbym - tutaj się trzeba mocno nagimnastykować, żeby z jednej strony coś ładnie wyglądało i spełniało wymagania biznesu a z drugiej strony żeby było realne do zakodowania przez programistę w wyznaczonym przedziale czasu.

Nie jest to trywialne w sporych apkach ze złożonym ui.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: aktualnie w IT jest kiepska sytuacja, szczególnie dla początkujących. Będziesz konkurował z ludźmi po studiach/bootcampach, 500 CV na jeden wakat nie jest rzadkością. Ciężko powiedzieć czy sytuacja się poprawi
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zna ktoś i poleci kursy/szkolenia z UX i UI, które warto przepracować? Chcę ten temat pogłębić, mam ochotę poszerzyć wiedzę. Bardzo ciekawie wygląda ten od Sii https://sii.pl/szkolenia/oferta/zostan-ux-designerem/ ale prawie 3.5 tys. to na ten moment dużo, choć może się zdecyduję jeśli nie znajdę niczego ciekawszego. Wiem, że Comarch też ma, ale to tylko jeden weekend.

#grafika #it #ui #ux
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kryzystworczy: z UI kurs Tomka Biskupa przez Design Practice jest swietny, ale trzeba czekac na kolejna edycje aby moc sie zapisac. Tez nie jest tani ale wedlug mnie wart swojej ceny.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W związku z tym, że zawsze miałem jakieś mniejsze lub większe zapędy do grafiki komputerowej, zainteresował mnie temat UX/UI Designera. Czy ktoś z was uczestniczył w kursach albo chodził na studia podyplomowe (najlepiej w Warszawie) i byłby w stanie coś polecić?
Doskonale rozumiem, że nie da mi to pracy z buta, bo wszystko zależy tylko i wyłącznie ode mnie, mojej pracy i ich efektów, ale chciałbym właśnie zacząć od
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: szczerze nie chce mi sie czytac calego wpisu, ale z mojej strony polecam najbardziej te sciezke

- Rok podyplomówki SWPS/AGH (złapiesz podstawy, kontakty, nauczysz się researchu i pracy zespołowej). MUST HAVE

- Kurs UX od Google (fajnie to zrobili, jest dofinansowanie jak cos. Albo mozesz robic za darmo ale bez uzyskania certyfikatu
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @as25_cule: A jak z pracą? Bo co patrzę to wymagają min. 1 roku przepracowania już jako UX/UI Designer i/lub mieć już zrealizowane projekty, staży też nie widziałem (na pracuj.pl/justjoin.it) jedynie co to na SWPS pomagają z praktykami i stażami. Gdzie Ty szukałeś?


· Akcje:
  • Odpowiedz
@jednorazowka: nie wiem, ale się domyślam - to zewnętrzne źródło, którego wysokości nie znają, więc żeby im tam ktoś longcata nie wstawił to ograniczają. Weź też poprawkę, że na telefonach i tabletach nawet takie skrócone treści mogą zajmować całą wysokość ekranu w trybie poziomym.
  • Odpowiedz
Cześć, tworzę wspólnie z kolegami aplikację, która ma na celu usprawnienie procesów biznesowych i jednocześnie jest multi-toolem. Głównie do tej pory skupiliśmy się na łątwo konfigurowalnych bazach danych, jednak gdzieś tam mamy wersje testowe czatu, wideo-konferencji czy nawet AI, które bardzo dużo rzeczy jest w stanie zrobić już za nas ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukamy aktualnie inwestorów oraz chętnie nawiążemy kontakt, z właścicielami małych, średnich i dużych firm
Pieczor - Cześć, tworzę wspólnie z kolegami aplikację, która ma na celu usprawnienie ...

źródło: Aplikacja

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

siemka Mireczki

Jaki polecacie lapek do 8k zl chociaż bardziej 6k

do programowania fajne żeby miał płytę główną zdolną do rozbudowy, stacja dokująca to mus przy małej ilości złączy.

#androiddev #appka #developer #devops #xda #programowanie #aplikacje #pytanie #informatyka #security #infosec #ux #ui #hardware #
kopiret - siemka Mireczki

Jaki polecacie lapek do 8k zl chociaż bardziej 6k

do prog...

źródło: lenovo-laptops-thinkpad-x1-extreme-gen-5-hero

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kopiret:

W tej cenie może macbook air z m2? a jeśli windows to Huawei matebook 16s(duża powierzchnia robocza jeśli nie korzystasz z zewn monitora). Zamiast stacji dokującej możesz mieć replikator portów z usbc thunderbolt

Choć powyższe nie mają klawiatury numerycznej i błyszczącą matrycę. Nie można również dołożyć RAMu.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad wyborem laptopa do pracy. Pracuję jako #ui #ux i większość oprogramowania z którego korzystam (jak np. #figma) działa w przeglądarce jako aplikacje webowe (do tego sporadycznie photoshop, ale nie są to jakieś duże projekty). Dlatego zastanawiam się nad

- MacBook Air M1 16GB RAM

ale nie wiem, czy jest sens tyle wydawać, gdy nie potrzebuję zbyt dużej mocy obliczeniowej, dlatego zastanawiałem się nawet nad
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@urak666: do MBA dorzuć ramu pod korek i będzie git, aczkolwiek poczekałbym do września możliwe, że znowu zrobią jakiś upgrade i wejdzie tam przynajmniej 32gb.
  • Odpowiedz
@urak666: to cokolwiek co będzie miało to 32gb ewentualnie macbook pro 13" tam upchasz 32gb, ale tam nie ma magsafe a wpychanie tego kabla usb-c jest upierdliwe jak cholera jeśli o mnie chodzi ;)
A no i na M1 masz ograniczenie na jeden monitor zewnętrzny.
  • Odpowiedz
Jaki soft jest najczęściej wykorzystywany do projektowania ux/ui? Figma, Sketch, Xd? Znajoma chyba wszystko robi na Figmie, ale ciężko mi sobie wyobrazić, że można na co dzień używać do projektowania softu, który jest "przeglądarkowy". Możecie polecić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii?

#grafika #ux #ui
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#allegro #ui #ux #webdesign nie wiem czy trafiłem na jakiś A/B test czy co ale zmienili UI przy wyświetlaniu wyników i coraz gorzej się z tego korzysta. Na liście wyników wyszukiwania nie da się sprawdzić kto sprzedaje, ile ma opinii itp bez wejścia w konkretną ofertę, dałbym rękę uciąć że jakiś czas temu był jakiś hover na sprzedawcy i było to możliwe.
proszebardzo2 - #allegro #ui #ux #webdesign nie wiem czy trafiłem na jakiś A/B test c...

źródło: Zrzut ekranu 2023-07-13 o 09.53.11

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem kto ogarnia UX na Notino, ale jest w tym tak beznadziejny, że właśnie porzuciłam koszyk za 4 stówki xD

Żeby wybrać paczkomat z danej miejscowości, trzeba przescrollowac cała listę wioch i miast (powodzenia Warszawo xD) która w dodatku tnie się jak dzieci emo w 2010.

Zrobiłam test i po minucie nieustannego scrollowania dotarłam do „ch”. Wywalone.

#notino #zalesie #ux #ui #uxdesign
Moseva - Nie wiem kto ogarnia UX na Notino, ale jest w tym tak beznadziejny, że właśn...

źródło: A8F6C77B-1261-46ED-96BE-7126A28C321C

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach