Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 0
Czym sie charakteryzuje analityczne myślenie w kontekście pracy jako Ux/ui designer? NIeraz cos takiego widuje w wymaganiach na to stanowisko
Jeśli z natury dużo, a nawet za dużo analizuje ( overthinking), to sie nadaje?
Gdy mialem kiedys 3 miesieczny staż u programisty to przy omawianiu jakies aplikacji, lub lgdy podawal jakis problem, czy pomysłe na aplikacje, to jakby robiłem taką "analize w swojej glowie" co by moglo rozwiazac jakis problem i rpzytaczalem mu jakies
Jeśli z natury dużo, a nawet za dużo analizuje ( overthinking), to sie nadaje?
Gdy mialem kiedys 3 miesieczny staż u programisty to przy omawianiu jakies aplikacji, lub lgdy podawal jakis problem, czy pomysłe na aplikacje, to jakby robiłem taką "analize w swojej glowie" co by moglo rozwiazac jakis problem i rpzytaczalem mu jakies
- 7
Elo, Ciebie też denerwuje ciągłe szukanie loga Polskich banków? Za każdym razem musisz szukać i się z tym bawić? Zebrałem loga Polskich banków i metod płatności w Figmie Community, zapraszam do swobodnego wykorzystanie.
https://www.figma.com/community/file/1296972870917321108/polish-banks-logos-payment-methods
Miło będzie zobaczyć jakieś komentarze dotyczące czego wam brakuję, może pominąłem jakiś bank.
#figma #userexperience #ui #programowanie może ktoś skorzysta
https://www.figma.com/community/file/1296972870917321108/polish-banks-logos-payment-methods
Miło będzie zobaczyć jakieś komentarze dotyczące czego wam brakuję, może pominąłem jakiś bank.
#figma #userexperience #ui #programowanie może ktoś skorzysta
@H-ED: czemu masz google pay, ale nie ma juz apple pay itp?
- 0
@ChlopoRobotnik2137 Dodałem nowe płatności: applepay, skrill, tpay, discover, stripe
#programowanie #programista15k #cpp #ui #gui Czego mogę użyć do przyjemnego zrobienia GUI i zeby to połąćzyć z kodem CPP w Visual Studio? Do tej pory robilem po prostu interfejs w WinAPI. I jeszcze chodzi o to żeby skompilowany plik wykonywalny był jeden w sensie nie potrzebował linkować dodatkowych biliotek ktore np. musza być w folderze. Wiec zeby sie dało zlinkować statycznie do
@ZawzietyRobaczek: jeżeli tworzysz appkę opensource, to nie ma problemu z użyciem qt i zlinkowaniem statycznie. w przeciwnym razie są zabawy z licencją
@horus666: żeby spełnić założenia LGPL musisz pozwolić na podmianę libki qt. albo przez dynamiczne linkowanie(które op odrzuca), albo przez dostarczenie źródeł, żeby sobie samemu zlinkować
- 0
Siemka Mirki, buduję sobie szafke z maszynami i jestem na etapie projektowania panelu z przyciskami od zasilania. Zastanawiam się nad podświetleniem przycisków. Czy są jakieś standardy z tym związane? Czy przycisk powinien się podświetlać kiedy urządzenie jest włączone, wyłączone albo kiedy ma doprowadzone zasilanie? #userexperience #diy #ui #niewiemjaktootagowac
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy UI/UX to spoko ścieżka żeby wbić się do IT (tzw. "niski próg wejścia") dla kogoś spoza IT? Widzę, że materiałów tak samo sporo a widełki na stanowiska wcale nie małe..
#it #ux #ui #design #pracait #udemy #webdesign #programowanie #naukaprogramowania
─
Czy UI/UX to spoko ścieżka żeby wbić się do IT (tzw. "niski próg wejścia") dla kogoś spoza IT? Widzę, że materiałów tak samo sporo a widełki na stanowiska wcale nie małe..
#it #ux #ui #design #pracait #udemy #webdesign #programowanie #naukaprogramowania
─
źródło: comment_1659470951JW4SuJyFej0ATU7h3VtEhy
Pobierzniski próg wejści
@mirko_anonim: No nie powiedziałbym - tutaj się trzeba mocno nagimnastykować, żeby z jednej strony coś ładnie wyglądało i spełniało wymagania biznesu a z drugiej strony żeby było realne do zakodowania przez programistę w wyznaczonym przedziale czasu.
Nie jest to trywialne w sporych apkach ze złożonym ui.
@mirko_anonim: powiem tak, w mojej firmie ostatnio była rekrutacja na junior ux - ze wszystkich źródeł 1340 unikalnych aplikacji. Także czy tak łatwo xd
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: mnie najbardziej w tych wszystkich wpisach rozwala jak ktoś ma 30 lat i pisze że jest stary i już jest za późno żeby się przebranżowić xd
@mirko_anonim: aktualnie w IT jest kiepska sytuacja, szczególnie dla początkujących. Będziesz konkurował z ludźmi po studiach/bootcampach, 500 CV na jeden wakat nie jest rzadkością. Ciężko powiedzieć czy sytuacja się poprawi
- 17
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Zna ktoś i poleci kursy/szkolenia z UX i UI, które warto przepracować? Chcę ten temat pogłębić, mam ochotę poszerzyć wiedzę. Bardzo ciekawie wygląda ten od Sii https://sii.pl/szkolenia/oferta/zostan-ux-designerem/ ale prawie 3.5 tys. to na ten moment dużo, choć może się zdecyduję jeśli nie znajdę niczego ciekawszego. Wiem, że Comarch też ma, ale to tylko jeden weekend.
#grafika #it #ui #ux
#grafika #it #ui #ux
- 1
@telemach20: dzięki, sprawdzę.
@kryzystworczy: z UI kurs Tomka Biskupa przez Design Practice jest swietny, ale trzeba czekac na kolejna edycje aby moc sie zapisac. Tez nie jest tani ale wedlug mnie wart swojej ceny.
- 3
źródło: obraz_2023-09-05_090355437
Pobierz@Deykun: W nowym wykopie "Tab" focusuje przycisk "WYCZYŚĆ" który nie podświetla się w ogóle, a "Enter" go aktywuje bez potwierdzania
Od 2 lutego (czyli już ponad pół roku) w moim dodatku Wykop X Style jest opcja, która pozwala na usunięcie przycisku "WYCZYŚĆ".
Polecam.
Tag: #
źródło: 216271456-be85506c-c113-4331-9dd9-b1be54d8d937
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 0
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W związku z tym, że zawsze miałem jakieś mniejsze lub większe zapędy do grafiki komputerowej, zainteresował mnie temat UX/UI Designera. Czy ktoś z was uczestniczył w kursach albo chodził na studia podyplomowe (najlepiej w Warszawie) i byłby w stanie coś polecić?
Doskonale rozumiem, że nie da mi to pracy z buta, bo wszystko zależy tylko i wyłącznie ode mnie, mojej pracy i ich efektów, ale chciałbym właśnie zacząć od
W związku z tym, że zawsze miałem jakieś mniejsze lub większe zapędy do grafiki komputerowej, zainteresował mnie temat UX/UI Designera. Czy ktoś z was uczestniczył w kursach albo chodził na studia podyplomowe (najlepiej w Warszawie) i byłby w stanie coś polecić?
Doskonale rozumiem, że nie da mi to pracy z buta, bo wszystko zależy tylko i wyłącznie ode mnie, mojej pracy i ich efektów, ale chciałbym właśnie zacząć od
@mirko_anonim: szczerze nie chce mi sie czytac calego wpisu, ale z mojej strony polecam najbardziej te sciezke
- Rok podyplomówki SWPS/AGH (złapiesz podstawy, kontakty, nauczysz się researchu i pracy zespołowej). MUST HAVE
- Kurs UX od Google (fajnie to zrobili, jest dofinansowanie jak cos. Albo mozesz robic za darmo ale bez uzyskania certyfikatu
- Rok podyplomówki SWPS/AGH (złapiesz podstawy, kontakty, nauczysz się researchu i pracy zespołowej). MUST HAVE
- Kurs UX od Google (fajnie to zrobili, jest dofinansowanie jak cos. Albo mozesz robic za darmo ale bez uzyskania certyfikatu
- 0
✨️ Autor wpisu (OP): @as25_cule: A jak z pracą? Bo co patrzę to wymagają min. 1 roku przepracowania już jako UX/UI Designer i/lub mieć już zrealizowane projekty, staży też nie widziałem (na pracuj.pl/justjoin.it) jedynie co to na SWPS pomagają z praktykami i stażami. Gdzie Ty szukałeś?
─────────────────────
· Akcje:
─────────────────────
· Akcje:
źródło: Bez tytułu
Pobierz@jednorazowka: nie wiem, ale się domyślam - to zewnętrzne źródło, którego wysokości nie znają, więc żeby im tam ktoś longcata nie wstawił to ograniczają. Weź też poprawkę, że na telefonach i tabletach nawet takie skrócone treści mogą zajmować całą wysokość ekranu w trybie poziomym.
- 3
Cześć, tworzę wspólnie z kolegami aplikację, która ma na celu usprawnienie procesów biznesowych i jednocześnie jest multi-toolem. Głównie do tej pory skupiliśmy się na łątwo konfigurowalnych bazach danych, jednak gdzieś tam mamy wersje testowe czatu, wideo-konferencji czy nawet AI, które bardzo dużo rzeczy jest w stanie zrobić już za nas ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukamy aktualnie inwestorów oraz chętnie nawiążemy kontakt, z właścicielami małych, średnich i dużych firm
źródło: Aplikacja
Pobierz- 0
siemka Mireczki
Jaki polecacie lapek do 8k zl chociaż bardziej 6k
do programowania fajne żeby miał płytę główną zdolną do rozbudowy, stacja dokująca to mus przy małej ilości złączy.
#androiddev #appka #developer #devops #xda #programowanie #aplikacje #pytanie #informatyka #security #infosec #ux #ui #hardware #
Jaki polecacie lapek do 8k zl chociaż bardziej 6k
do programowania fajne żeby miał płytę główną zdolną do rozbudowy, stacja dokująca to mus przy małej ilości złączy.
#androiddev #appka #developer #devops #xda #programowanie #aplikacje #pytanie #informatyka #security #infosec #ux #ui #hardware #
źródło: lenovo-laptops-thinkpad-x1-extreme-gen-5-hero
Pobierz@kopiret:
W tej cenie może macbook air z m2? a jeśli windows to Huawei matebook 16s(duża powierzchnia robocza jeśli nie korzystasz z zewn monitora). Zamiast stacji dokującej możesz mieć replikator portów z usbc thunderbolt
Choć powyższe nie mają klawiatury numerycznej i błyszczącą matrycę. Nie można również dołożyć RAMu.
W tej cenie może macbook air z m2? a jeśli windows to Huawei matebook 16s(duża powierzchnia robocza jeśli nie korzystasz z zewn monitora). Zamiast stacji dokującej możesz mieć replikator portów z usbc thunderbolt
Choć powyższe nie mają klawiatury numerycznej i błyszczącą matrycę. Nie można również dołożyć RAMu.
@kopiret: T16g2 amd
- 0
Zastanawiam się nad wyborem laptopa do pracy. Pracuję jako #ui #ux i większość oprogramowania z którego korzystam (jak np. #figma) działa w przeglądarce jako aplikacje webowe (do tego sporadycznie photoshop, ale nie są to jakieś duże projekty). Dlatego zastanawiam się nad
- MacBook Air M1 16GB RAM
ale nie wiem, czy jest sens tyle wydawać, gdy nie potrzebuję zbyt dużej mocy obliczeniowej, dlatego zastanawiałem się nawet nad
- MacBook Air M1 16GB RAM
ale nie wiem, czy jest sens tyle wydawać, gdy nie potrzebuję zbyt dużej mocy obliczeniowej, dlatego zastanawiałem się nawet nad
@urak666: do MBA dorzuć ramu pod korek i będzie git, aczkolwiek poczekałbym do września możliwe, że znowu zrobią jakiś upgrade i wejdzie tam przynajmniej 32gb.
@urak666: to cokolwiek co będzie miało to 32gb ewentualnie macbook pro 13" tam upchasz 32gb, ale tam nie ma magsafe a wpychanie tego kabla usb-c jest upierdliwe jak cholera jeśli o mnie chodzi ;)
A no i na M1 masz ograniczenie na jeden monitor zewnętrzny.
A no i na M1 masz ograniczenie na jeden monitor zewnętrzny.
Jaki soft jest najczęściej wykorzystywany do projektowania ux/ui? Figma, Sketch, Xd? Znajoma chyba wszystko robi na Figmie, ale ciężko mi sobie wyobrazić, że można na co dzień używać do projektowania softu, który jest "przeglądarkowy". Możecie polecić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii?
#grafika #ux #ui
#grafika #ux #ui
@zgubiles_sie_jelonku: liczy się tylko Figma w tym momencie.
- 1
@Zataok: Oni tego programu jeszcze nawet nie "wyjęli", bo ten szajs się tak wolno rozwijał, że szkoda gadać.
#allegro #ui #ux #webdesign nie wiem czy trafiłem na jakiś A/B test czy co ale zmienili UI przy wyświetlaniu wyników i coraz gorzej się z tego korzysta. Na liście wyników wyszukiwania nie da się sprawdzić kto sprzedaje, ile ma opinii itp bez wejścia w konkretną ofertę, dałbym rękę uciąć że jakiś czas temu był jakiś hover na sprzedawcy i było to możliwe.
źródło: Zrzut ekranu 2023-07-13 o 09.53.11
Pobierz@proszebardzo2: było możliwe, ze 3 lata temu xD
@proszebardzo2: dziękujemy za Twoją opinię.
- 2
Nie wiem kto ogarnia UX na Notino, ale jest w tym tak beznadziejny, że właśnie porzuciłam koszyk za 4 stówki xD
Żeby wybrać paczkomat z danej miejscowości, trzeba przescrollowac cała listę wioch i miast (powodzenia Warszawo xD) która w dodatku tnie się jak dzieci emo w 2010.
Zrobiłam test i po minucie nieustannego scrollowania dotarłam do „ch”. Wywalone.
#notino #zalesie #ux #ui #uxdesign
Żeby wybrać paczkomat z danej miejscowości, trzeba przescrollowac cała listę wioch i miast (powodzenia Warszawo xD) która w dodatku tnie się jak dzieci emo w 2010.
Zrobiłam test i po minucie nieustannego scrollowania dotarłam do „ch”. Wywalone.
#notino #zalesie #ux #ui #uxdesign
źródło: A8F6C77B-1261-46ED-96BE-7126A28C321C
Pobierz@Moseva a numer telefonu wybiera się chociaż suwakiem?
- 2
#kbin szybki update (tag do czarnolistowania)
https://karab.in
- poprawione wyświetlanie postów na stronie tagu
- poprawione wyświetlanie postów w wyszukiwarce
https://karab.in
- poprawione wyświetlanie postów na stronie tagu
- poprawione wyświetlanie postów w wyszukiwarce
źródło: dddd
Pobierz
























#programowanie #frontend #react #angular #vuejs #ui #ux #dx