W USA pierwsza komercyjna dostawa zrealizowana przez autonomiczną ciężarówkę należącą do Uberowskiego startupu Otto. Firma twierdzi, że software zapewnia pełne L4 w warunkach autostradowych. W przeciwieństwie do Autopilota Tesli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

LINK

#tesla #uber #technologie #autonomiczneauta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lista głównych powodów dla których brytyjski sąd uznał kierowców Ubera za pracowników, a nie samozatrudnionych. Uber będzie apelował gdyż oczywiście nie zgadza się z wyrokiem wg którego brytyjskim kierowcom Ubera przysługuje płaca minimalna czy świadczenie urlopowe.

Uber has sole and absolute discretion to accept or decline bookings

Uber interviews and recruits drivers

Uber controls key information – passenger contact details and destination in particular. Drivers can’t access such information and don't even
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A czy to o czym piszesz jest klęską? Nie sądzę, uber będzie musiał po prostu zacząć trochę bardziej szanować swoich kierowcow. Tylko tyle i aż tyle.


@mekosx: Sądzę że tak, ponieważ ich model biznesowy opiera się na przerzuceniu ryzyka na kierowców. Więcej zobowiązań zwiększa koszty, a to utrudnia konkurowanie z taksówkami.
  • Odpowiedz
sharing economy


@wolodia: Ja się zastanawiam, gdzie ten "sharing economy" w Uberze. Przecież to zwykła taxi z dobrą aplikacją + smarphonem zamiast taksometru. Współpracują wyłącznie z innymi firmami, a kierowcy czekają na zlecenie (nie robią go "przy okazji" jak np. #yanosiktls ).
  • Odpowiedz
Mireczki,jeśli mam darmowy przejazd #uber do 20 zł (to będzie moja pierwsza podróż) a szacowany koszt przejazdu to 12 - 16 zl,to po prostu będę miała darmowy przejazd? I czy jeśli jade z kimś to jeden taki kod wystarczy,czy każdy.musi mieć swój?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znak oznaczający postój taksówek jest znakiem ustawianym wbrew ogólnej logice.

Pomimo pierwszego przekonania, że przekreślony napis TAXI oznacza koniec postoju, to właśnie za nim "zaczyna się" obszar wyjęty spod normalnego parkowania. Uzasadnieniem nie jest interes ogółu - tutaj innych kierowców, którzy chcieliby mieć pewność gdzie zaczyna się miejsce w którym nie mogą parkować pod groźbą mandatu (1 pkt i 100 zł), ale w interesie taksówkarzy. Taryfa podjeżdża bowiem pod znak początku postojówki
JohnMaxwell - Znak oznaczający postój taksówek jest znakiem ustawianym wbrew ogólnej ...

źródło: comment_vCANtDJi8hew7lFyDhRSsV3MStqNKoBg.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JohnMaxwell: Oni chyba inaczej nie pozwolą nawet - taka ich kolejka, jakby wsiadł klient nie w pierwszą, to by pewnie krzywo patrzyli pozostali.
A tak generalnie mój wywód to z przymrużeniem oka ;) Też to dla mnie jest mało logiczne.
  • Odpowiedz
Omg, dostałam dzisiaj powiadomienie o tym, że obchodzę dzisiaj uberrocznicę. Według ich statystyk przejechałam 1880 km i zamówiłam 195 przejazdów ( ͡° ʖ̯ ͡°) chyba muszę się ograniczyć trochę. Swoją drogą szkoda, że nie mają zniżek dla stałych klientów.

#uber
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArekJ: super pomysl na powiadomienie ich ze zalozyles nowe konto a stare zeby usuneli wpizdu, z automatu dostaniesz blokade na 2 konta.

Co do kontaku to wylaczyli mailing i wszystkie sprawy mozna zalatwic z poziomu aplikacji. Wybiera sie byle jaka kategorie problemu z mozliwoscia opisania problemu i wsio
  • Odpowiedz
Czy, żeby jeździć Uberem (ale bezpośrenio przez aplikację bez żadnych pośredników) trzeba być właścicielem/ współwłaścicielem samochodu w dowodzie rejestracyjnym?
#uber
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pirum2: nie, ale na mytaxi masz promo na każdy kurs -30% do końca października. czasem się nieźle opłaca, mimo ich cen (zwłaszcza jak w uberze w tym samym czasie masz zwiększoną stawkę)
  • Odpowiedz
Od 2017 roku ITD wcielona zostanie do drogówki.

Zgodnie z tym nowym projektem, ITD zostanie wcielone do „drogówki”, a jego funkcjonariusze dalej będą odpowiadali za kontrolowanie transportu zarobkowego, choć mając inną nazwę i nieco inne zasady. Sami inspektorzy zaczną bowiem reprezentować służbę mundurową. W praktyce oznacza to możliwość prowadzenia inspekcyjnych kontroli przez okrągłą dobę, przez 365 dni w roku. Dzisiaj zaś, w sytuacji gdy ITD nie jest służbą mundurową, prowadzenie kontroli poza
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jannekk:W Uberze jeżdżąc 10h na tydzień nie zarobisz na waciki. Ta praca polega głównie na siedzeniu i czekaniu ;)... no chyba, że chcesz robić to charytatywnie. No ale nie wiem czy wożenie cebulaków po 6 PLN jest takie przyjemne ;)
Nie wiem jaką masz ratę ale w takiej sytuacji lepiej trzymaj się z dala od U. Tu się zrobił ostatnio niezły syf!
  • Odpowiedz