Mirki. Testy ui iOS na platformie Windows. Czy ktoś to praktykował? Co polecacie, czego radzicie unikać? Chciałbym pominąć ewentualną potrzebę instalacji wirtualnych środowisk. Biorę po 100zl od drużyny i słucham państwa

#testowanieoprogramowania
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! Dzisiaj mamy dla Was oferty pracy z kategorii Mobile/Embedded, Testing, DevOps :)

`

**MOBILE JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja wiem, że organizator konfy może sobie ustalić zasady jakie chce, ale to jest jakieś mocne XD

Pierwszy raz widzę, żeby oprócz tego, że zapłacisz za wejście musisz wcześniej napisać kuźwa list motywacyjny XD

Co będzie za kilka lat, zaśpiewanie piosenki czy przysłanie najładniejszej pracy plastycznej? :D

#testowanieoprogramowania
H.....k - Ja wiem, że organizator konfy może sobie ustalić zasady jakie chce, ale to ...

źródło: comment_BshjNNDLzfGvQlbQGlmhzaOOzpIVq2Qn.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Jest tu jakiś tester, który przebranżowił się na programistę? Ogólnie sprawa wygląda tak - pracuję w korpo, prawie dyszka do łapy, ze względu na doświadczenie co chwilę dostaję jakieś nowe, ciekawe oferty, ale jednak chciałbym spróbować czegoś nowego.

Myślałem o Pythonie albo o Swifcie. Najbardziej jednak obowiam finansów. Zdążyłem się przyzwyczaić już do tego, że na nic mi nie brakuje i przeskok z 10k do 3k może być problematyczny,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Wydaje mi się, że jedyna sensowna opcja, żeby przejść przez to suchą stopą, to robić testy, a jednocześnie zacząć development w Javie np. w proporcjach 1:4 i powoli zmieniać to ratio. Możesz też ruszyć np. z AT i pisać w Selenium w pythonie, ale nie da Ci to takiego zaprawienia jak zwykły enterprise development.
Zamiast spalić za sobą most - wykorzystaj sytuację, że jesteś już w branży, znasz firmę
  • Odpowiedz
Wreszcie, prawie trzy miesiace poszukiwan i sie udalo... Dostałem pracę (ʘʘ) Projekt i obowiazki wrecz idealne dla mnie, automaty w js + protractor (bedzie okazja powazniej pomyslec czy przejsc na front-end deva), projekt webowy (wlasny produkt) i ludzie, od ktorych mozna sie uczyc.

Obym sie nie zawiodl na pierwszym wrazeniu :)

#testowanieoprogramowania i troche #chwalesie #warszawa
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam.
Potrzebuje napisać testy, które będą sprawdzały ok. 200 input text, czy ich zawartość jest poprawna(czyli sprawdzić poprawność z danymi z innego pliku). Macie jakieś pomysły jak najlepiej to rozwiązać? Myślałem o selenium + bumblebee, ale każda metoda dozwolona. Testy będą odpalane co kilka dni.
#testowanieoprogramowania #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kotoj: okej, dzięki.
Nie, bumblebee jest tak jakby wzorcem projektowym pod selenium. Jak kiedyś będziesz miał do zrobienia testy funkcjonalne to sprawdź sobie. Ja działam w c#, .net i mega ułatwia sprawę.
  • Odpowiedz
@garka: a mógłbyś mi podać jakiś link żebym miał punkt odniesienia? Bo jedyne co znalazłem to właśnie jakiś scheduler o tej nazwie
  • Odpowiedz
Nie zapominamy o zainteresowanych Mobile/Embedded, testerach i DevOpsach :)

`

**MOBILE JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#testowanieoprogramowania

Zaczynam zabawę z Junit 5. Na początku skonfigurowałem Junit i Idea wraz z Mavenem. Teraz czytam, że dla wersji 5 Maven nie jest potrzebny. Jest jakaś zaleta jego stosowania czy powinienem wywalić z dysku i zapomnieć bo nikt komercyjnie tego nie używa? Mam problem z certyfikatami na Firefoxie włączając pierwszy test, może to by pomogło : )
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czuczupikczu: dobra to dla potomnych bo problem rozwiazalem... czytajac https://stackoverflow.com/questions/11725519/pycharm-shows-unresolved-references-error-for-valid-code mozna dojsc do wniosku, ze tutaj PyCharm ma spore problemy... usunalem calkowicie PyCharma Community + obecna wersje Pro, zainstalowalem od nowa Pro i tym razem niczego nie importowalem (wczesniej wzialem ustawienia z community) i dziala.. jednak najprostsze rozwiazania bywaja najlepsze :)
  • Odpowiedz