Chińczycy przeprowadzili szalony test zderzeniowy samochodu Hozon Neta S - i przejechali po nim koparką o masie 7,5 T

Samochód przeżył: szyba była pęknięta, ale karoserja była ok i gdyby byli pasażerowie, byliby bezpieczni.

#chinskiecuda #samochodyelektryczne #motoryzacja #tesla #ciekawostki #technologia #samochody
czlowiekzlisciemnaglowie - Chińczycy przeprowadzili szalony test zderzeniowy samochod...

źródło: temp_file6900375594319234507

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hadoka: W ciagu 2 lat nowe staniały o ~100k, więc ludzie nie chca zbytnio sprzedawać, bo utrata wartości duża i rozkładają to na dłuższy okres. Z tego powodu też niekupują nowych. Sprzedają głównie desperaci, inni mają wystawione ale za drogo i długo wiszą, bo zamiast za 130k używkę to można mieć za 175k nówke z dopłatą(tylko coś tam sie skończyły na leasing), z wentylowanymi fotelami, ekranem z tyłu itd.

Jak
  • Odpowiedz
Nvidia i Tesla znów przykuły moją większą uwagę i wyglądają po prostu dobrze, dlatego zakupiłem ich akcje w ciągu ostatnich trzech dni. W tym celu sprzedałem też akcje Kinross Gold. W poprzednim wpisie w poniedziałek, przed otwarciem sesji, pisałem, że jest jeszcze potencjał do dużego wzrostu na Nvidii.

Wahania zrobiły się mniejsze, wolumen się zmniejszył. Dla niektórych osób niewielki wolumen to negatywny sygnał przed lub w trakcie wzrostów. Ja uważam, że niski
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@jombsik: ja uważam, że takie osoby jak Ty psują ten tag, bo atakujesz kogoś o byle co. Nie należę do osób, które się próbują tutaj czymkolwiek chwalić. Sądzę, że każda normalna osoba powinna odróżnić post mający na celu pochwalenie się od postu w której jest jakakolwiek analiza czy zwrócenie uwagi na dane spółki. Chwalenie się to pisanie "ej ziomy, zarobiłem teraz szybko 100%!". A skuteczność jak skuteczność: czasem lepsza, czasem
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Z każdym dniem wzrostów rośnie ryzyko cofnięcia się rynku krótkoterminowo i nie chcę żeby ktoś miał do mnie pretensje. UEC od 8 września urósł chwilowo nawet o 60%. To nie jest mało.

@gonzo91
Tak sobie wrzuciłem ten filmik. Osobiście nie inwestuję w techy. Jeżeli Tesla ma rosnąć, to znaczy to też dobrze dla całego rynku
  • Odpowiedz
@uefaman: A to różnie, zazwyczaj od eventu na którym coś ogłaszają/pokazuja do pojawienia się tego na rynku w wersji produckyjnej mija ~2lata, czasem nawet 3-4 lata (cybertruck), czasem coś co ogłaszają już w trakcie eventu znajduje się w autach które już opuszczją fabrykę jak nowa wersja FSD chip, choć np ogłaszając że pracują nad 5.0 powiedzieli że do aut powinno trafiać za 18 miesięcy
  • Odpowiedz
@varchar12: Chyba czekalismy. Nikt nigdy nie powiedziała że cybertruck będzie dostępny w Europie. Nie był tworozny z myślą o Europie
November 21, 2019 - delivery event November 30, 2023. jesli umiem odejmować to wychodzi 4 lata i 9 dni
  • Odpowiedz
Dziwne, powinno wyjść inaczej

Według badań Cap HPI samochody benzynowe i wysokoprężne są odpisywane ze szkodą dwukrotnie częściej niż pojazdy elektryczne.

Firma zajmująca się danymi motoryzacyjnymi podała, że między 2015 r. a sierpniem tego roku 0,9% pojazdów elektrycznych mających mniej niż pięć lat zostało odpisanych, podczas gdy w przypadku pojazdów benzynowych i wysokoprężnych odsetek ten wyniósł 1,89%.

Cap HPI podaje, że podobna różnica występuje także w przypadku pojazdów rocznych, gdzie odsetki wynoszą
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiotrFr: Przegapiłem. Ale mam jeszcze kilka hipotez
1. Wyjeżdzając elektrykiem i wymuszając pierwszeństwo, w elektryku masz wiekszy moment/moc, nie ma turbo dziury wiec dociskając gaz łatwiej uniknąć wypadku w takiej sytuacji
2. Elektrykiem częściej jeździ się po znanych trasach które dobrze znamy a w takich miejscach rzadziej dochodzi do wypadków (jeśli nie popadniemy w rutyne) niż w lokalizacjach których nie znamy. Duzo oósb jeżdzi w dalsze trasy nadal autem spalinowym
  • Odpowiedz