⚖️Rząd przygotowuje zmiany w opłatach za energię dla największych zakładów przemysłowych w Polsce.
💸Jak zapowiedział minister energii Miłosz Motyka, nowe taryfy oparte na uproszczonych zasadach mogą wejść w życie jeszcze w 2026 roku. Mają przynieść obniżki cen prądu o kilkanaście procent.
🪛Prace nad zmianą rozporządzenia taryfowego są powiązane z programem wsparcia zielonej transformacji, co ma zapewnić konkurencyjność polskich hut i cementowni na europejskim rynku.
💸Jak zapowiedział minister energii Miłosz Motyka, nowe taryfy oparte na uproszczonych zasadach mogą wejść w życie jeszcze w 2026 roku. Mają przynieść obniżki cen prądu o kilkanaście procent.
🪛Prace nad zmianą rozporządzenia taryfowego są powiązane z programem wsparcia zielonej transformacji, co ma zapewnić konkurencyjność polskich hut i cementowni na europejskim rynku.























Natomiast taryfy dynamiczne bez magazynu energii (którego nie zawsze da się łatwo zamontować o dużej pojemności np. w bloku) to uwstecznienie tzw. cywilizacyjne i dostosowanie się do robienia cyklu słonecznego i wiatru - jak w średniowieczu. Mielili mąkę jak akurat wiało.
To po stronie sieci energetycznej powinien być OBOWIĄZEK dostarczenia taniej energii 24h/365