Uczę siostrzeńca lvl 5 grać w szachy. Pomaga mi jego starszy brat, który go doszkala wieczorami, uczy póki co zasad, ale młody potrafi już zagrać partię i wie, jak się poruszać po szachownicy i ile pkt. mają bierki. Na razie tyle. Obiecałem mu, że jak wygra ze mną pierwszy raz, to pojedziemy do sklepu i kupię mu dowolne klocki lego, jakie tylko będzie chciał. To motywuje go do trenowania, bo wymarzył sobie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam pytanie i chciałbym was zapytać o jakieś rady odnośnie tego zagadnienia
#szachy

Ilu z was potrafi grać na ślepo ? i czy uczyliście się tego jakoś ?

  • tak 11.7% (9)
  • nie 58.4% (45)
  • nigdy nie próbowałem , ale bym ogarnał 10.4% (8)
  • co to gra na ślepo 19.5% (15)

Oddanych głosów: 77

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Razzish: Odbieram wrażenie, że masz problem z tym że Twitch czat chciał wymusić przeprosiny dla jakiejs dziewczyny. Bo ogólnie to Twitch czat wymusza przeprosiny dla każdego, kto według nich został w jakiś sposób skrzywdzony, niezależnie czy to facet czy dziewczyna xD wczuwaja się też w postaci w grach, czy jakieś zwierzątka itp., i często piszą "biedny ktoś tam Sadge".

Ogólnie chodzi mi, że to pisanie "przeproś ją/go" jest dość popularne
  • Odpowiedz
Co gracie najczęściej
#szachy

Co gracie najczęściej

  • Rapid 40.0% (40)
  • Blitz 38.0% (38)
  • Klasyk 18.0% (18)
  • Inne (napisz) 4.0% (4)

Oddanych głosów: 100

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najlepsze jest to że Bartek jeszcze 4 miesiące temu miał po 400 widzów, a teraz jest w topce polskiego twitcha i jednym z największych twórców szachowych na całym twitchu. W mniej niż pól roku od nikomu nie znanego typa z Radomska do gościa która gra z Hikaru i umawia się z nim na przyszłe gry xD
#twitch #szachy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie no Bartosz to szef totalny. Siostry botez r-------e w tym jedna na ich warunkach, 150 subów zgarnięte, gierka i rozmowa z Hikaru, zaproszenie do Pogchampsów, 24k ludzi w peaku na live. Najlepszy stream w tym roku. Bartek to najlepsze co dał nam Twitch w 2k21
#szachy #twitch
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smieszekjanek: No to tak, jest taki gość Bartek Rudecki, grał sobie trochę w ligę na wysokim poziomie a teraz grywa w szachy na streamach na poziomie 2200-2300 ratingu (poziom na którym są już oficjalne tytuły w skrócie). Nie wiem dokładnie jak długo streamuje ale od paru miesięcy jego publiczność się zwiększa ze streama na streama w giga tempie, a na wczorajszej transmisji grał z siostrami Botez, które (profesjonalnie? nazwijmy to)
  • Odpowiedz
Streamy Bartosza to jedna z najlepszych rzeczy jakie zostały dane światu ostatnimi czasy. What a story, chłop z radomska na top gracza. Duma.
#szachy #twitch
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach