chciałby ktoś trochę bardziej doświadczony rzucić okiem na moją partię, a raczej na samą końcówkę i coś doradzić/ocenić?
#szachy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DJtomex: ogólnie analiza silnikiem pokazała Ci błędy.
To nie jest równa końcówka w której trzeba mieć jakiś konkretny plan by zrealizować małą przewagę.

Zaczynasz szachować hetmanem, ale musisz pamiętać że wisi Ci wieża na e6 (czyli nie powinno być sytuacji w której się zasłoni wieżą - i będzie wisieć Ci i hetman i wieża.

Atakować jego króla, zamatować jak będzie okazja lub wymienić figury by zostać z wieżą i gońcem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy da się inaczej kupić premium na chess.com jak się nie ma PayPala i nie chce podpinać karty?

#szachy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amasugiru: trochę zwalone to. Jak siedziałem na kompie to nie było opcji a jak na telefonie na apce to przez Google i operatora xD tak czy siak analizuje juz
  • Odpowiedz
@suttle: zgadzam się aczkolwiek po tym jak zacząłem grać bullety nie jestem w stanie grać 10 minutuwek już w ogóle bo mnie r---------a na fotelu jak mam czekać 5h aż chłopek się ruszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jarema87: Większość zawodników nie zna przepisów (również arcymistrzowie). Coś tam pewnie kojarzył, że nie można przewracać figur, albo że nie można poprawiać na czasie przeciwnika, a wiedział, że nie ma szans na szachownicy, więc zwietrzył szanse, że może sędzia ukarze jakoś dotkliwie Nakamurę. Jednak w takich sytuacjach sędzia daje tylko upomnienie.
  • Odpowiedz
Hej hej!
Jestem nowy jeśli chodzi o „warcaby dla mądrych”.
Ogarnilem sobie podręcznik oraz debiuty szachowe.
O co chodzi w debiucie sandomierskim? Wiem ze chodzi o tego arcymistrza ale skąd się to wzięło? (°°
Ktoś mi podlinkuje?(,)

#szachy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@XxXPogodaXxX Chodzi o właśnie ten kadr z tego serialu, jedyna opcja na osiągnięcie takiej pozycji to powtarzanie ruchu przez czarnych skoczkiem, a białe w tym czasie wygrywają figury swoim skokiem. Oczywiście nie stanie się to w rzeczywistej partii, to tylko taka wtopa podczas produkcji filmu xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gardan: podstawił skoczka pod bicie przeciwnik pewnie szybko zabrał i stracił hetmana. Zwróć uwagę na gońca na b7
  • Odpowiedz
ostatnio


@ChamskoCytuje: To już z rok trwa. Pandemia i lockdowny zwiększyły popularność szachów online, w międzyczasie był popularny serial Netflixa o szachach. Były też turnieje szachowe dla nieszachowych streamerów z dużymi widowniami.
  • Odpowiedz