ostatnio


@ChamskoCytuje: To już z rok trwa. Pandemia i lockdowny zwiększyły popularność szachów online, w międzyczasie był popularny serial Netflixa o szachach. Były też turnieje szachowe dla nieszachowych streamerów z dużymi widowniami.
  • Odpowiedz
Jak myślicie, jakie elo można osiągnąć w szachach wyłącznie grając partie? Jaki może być max bez dodatkowego zajmowania się nauką szachów?

#szachy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Grając online częściej gracie na komputerze czy na telefonie? I dlaczego tak?

Ja gram tylko na telefonie i zastanawiam się czy gra na komputerze/puzzle na komputerze mają jakieś korzyści, których nie ma gra na telefonie
#szachy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Grając online częściej gracie na komputerze czy na telefonie? I dlaczego tak?


@sailer: na komputerze - kwestia przyzwyczajenia. Większa szachownica i łatwiej się skupić. :D
Jeśli chodzi o puzzle to zależy od stronki na której rozwiązujesz, lichess przez przeglądarkę ma bardziej rozbudowane zadania szachowe niż na aplikacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sailer: Najlepsi gracze online, potrafią niesamowicie szybko przestawiać ruchy na kompie. Przydaje się to w bulletach i zadaniach na czas (typu puzzle racer na lichess)
  • Odpowiedz
W ramach eksperymentu zacząłem trochę pykać na chess.com zamiast na lichess i szału dostaję.

Czy da się wycentrować szachownicę? Na Lichess jest praktycznie idealnie na środku a tutaj mam przesuniętą w lewo i tak jak na lichess nie podwalam łatwo figur to na chess.com już chyba ze 4 wieże i 2 hetmany podwaliłem w stylu rodem z polchampsów xD

#szachy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile osób tutaj obecnych posiada abonament premium na chess.com? Zastanawiam się czy nie wydać tych 80 euro na diament i mieć dostęp do potężnych narzędzi w jednym miejscu oraz wszystkich zadań/lekcji i biblioteki nagrań po polsku. Warto? Nie warto?
#szachy
Wierzbek - Ile osób tutaj obecnych posiada abonament premium na chess.com? Zastanawia...

źródło: comment_1617529445u6eJvxGi5e8s139SCHLW5S.jpg

Pobierz

Masz premium na chess? Jeśli tak to w komentarzu jaki wariant

  • Tak 29.9% (29)
  • nie 70.1% (68)

Oddanych głosów: 97

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jarema87: nie no, myślałem że jak większość entuzjastów szachowych zaczniesz się rzucać XD sam nie raz grałem jak szczur na czas i udawało się ugrać xD
  • Odpowiedz
Ale Bartosh to jest szef, chłop z buta wjechał w szachowy światek twitcha i teraz po kolei polonizuje kolejnych streamerów XDDD właśnie Botezowe słuchają polskich patorapów xD
#szachy #twitch
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maniok: Zaznaczaj od razu o co chodzi a nie, że się o------o. Szukałem czemu są 2 blundery a tobie chodziło o zwykłe bicie w przelocie, bo nie znałeś. Zmarnowałeś mi 5 minut życia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz