Dostałem wezwanie od #strazmiejska że niby zaparkowałem na miejscu dla taksówek i 100zł się należy.
Ani zdjęcia ani nic XD
Mam tylko podać kto kierował samochodem.
Ostatnio miałem przygodę z pewnym taksówkarzem i domyślam się że to on zrobił mi zdjęcie i wysłał do SM.
Byłem w urzędzie złożyć wniosek o dowód (byłem tam max 10 minut) i stanąłem tak jak ten Micrą a taksówkarz z racji że się nie zmieścił
O.....9 - Dostałem wezwanie od #strazmiejska że niby zaparkowałem na miejscu dla taks...

źródło: comment_cZCsGybxxsctxOqoVUT7cJULZvdyqjN0.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

31 marca 2018, Bielsko-Biała, godz. 22.30 – Do dyżurnych policji i Straży Miejskiej wpłynęły zgłoszenia od osób, które uskarżały się na… hałas kościelnych dzwonów. Mężczyzna twierdził, że przez to nie może zasnąć. Więcej: http://www.bielsko.biala.pl/nasygnale/aktualnosci/37165/zglaszajacym-przeszkadzalo-bicie-koscielnych-dzwonow

#bielskobiala #policja #strazmiejska #heheszki #wielkanoc
grishko - 31 marca 2018, Bielsko-Biała, godz. 22.30 – Do dyżurnych policji i Straży M...

źródło: comment_F5TsbMoAA2gAlJ16olYMpoXZTpia5AwJ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheFuckingRoses:
Serio? 19 lat mieszkałem naprzeciw katedry, przez 15 lat ze starymi oknami z kamienicy. Nie przeszkadzało mi to w ogóle. Na dodatek w mieszkaniu był zegar z kukułką, który co pół godziny i o równej wył. Nigdy się nie obudziłem. Na dodatek powiem, że sąsiedzi też nie zwracali na to uwagi. Nowy sąsiad po 3 miesiącach się przyzwyczaił. To jest zwyczajny jad ludzi, którym przeszkadza wszystko, albo są wyjątkowo
  • Odpowiedz
@lurkingbat: to że tobie nie przeszkadza nie znaczy że innym nie może i nie doszukuj się w tym jadu. Ja mam twardy sen mógłbym spać na dzwonnicy inni mogą bardzo lekki sen i stąd może być ich oburzenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przyjmujecie #mandat od #strazmiejska ?
Ojciec dzwonił, że na ich adres dostałem jakieś 'imienne pozdrowienia' od SM. Ale nie odebrał bo nie do niego. ( )

I się zastanawiam czy się interesować... Bo i niby za co prócz parkowania dają mandaty jeszcze te wałkonie?

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętam, że około miesiąc temu zgłosiłem na SM źle zaparkowany pojazd tj. parkowanie na trawniku, tuż pod klatką gdzie wokół było wiele wolnych miejsc (wiedziałem, że pojazd jest zaparkowany już od ponad 3h). Teraz przyszło pismo od SM. Mam sie wstawić w roli świadka - teraz pytanie - muszę iść czy nie muszę. Chodziło mi tylko o to, by kierowcę ukarać mandatem i żeby SM robiła częstsze patrole w tej okolicy. Teraz
oba-manigger - Pamiętam, że około miesiąc temu zgłosiłem na SM źle zaparkowany pojazd...

źródło: comment_0CVWz9KRON1xPhsfuapjwA4LWqeRrtwr.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@oba-manigger no ale powiedziałeś A, to powiedz B.
Po co zwracasz dupe jak później boisz się wystąpić w charakterze świadka? A później będziesz wypisywać komentarze że SM jest nieskuteczna...
  • Odpowiedz
Straż miejska ma chyba jakiś wewnętrzny konkurs, który patrol założy więcej blokad. Nagroda musi być naprawdę zajebista, bo n--------ą tymi blokadami na lewo i prawo. W okolicach Grzybowskiej / Karolkowej z 10 aut widziałem zablokowanych, przy Nowowiejskiej też, koło metra Świętokrzyska również. Targety wyrabiają xD
#warszawa #strazmiejska
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Herman1992: @Nerax123: @advert: I bardzo dobrze. Parkowanie naprawdę nie jest trudne. Wystarczy nie mieć wywalone na wszystkich dookoła i nagle da się żyć zgodnie z przepisami. Niech cisną tymi blokadami ile się da, jeśli choćby kilku ludzi się nauczy - akcja na plus. http://www.zw.com.pl/artykul/2,671654-Straznicy-blokuja-auta.html

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych straż miejska szczególnym nadzorem obejmie teraz przejścia dla pieszych, zablokowane chodniki i ulice w pobliżu szkół


Brak
  • Odpowiedz
@akado: akcja na plus, zgadzam się w zupełności, choć jak zawsze można mieć uwagi co do egzekucji. blokady są zakładane jak leci każdemu - w niektórych przypadkach wystarczyłby mandat (bo auta nie tamują ruchu, stoją w takich miejscach, że nikomu nie przeszkadzają), a w innych z kolei przeciwnie, od razu powinna być laweta i holowanie, bo unieruchamiając je tylko utrudniają innym użytkownikom funkcjonowanie.

podejrzewam że akcja ma też budzić rozgłos
  • Odpowiedz
Mirki z #gdansk parkowałem w zaznaczonym miejscu pod muzeum IIWŚ przy Bartoszewskiego i po tym jak wyjechałem zobaczyłem za wycieraczką informację o wykroczeniu ze Straży Miejskiej. Niedostosowanie się do znaku zakazu ruchu B-1. Nie przypominam sobie by taki tam był. Możecie powiedzieć jak tam sytuacja wygląda? Jestem z Wrocławia, nie mam jak inaczej tego sprawdzić, a wymagają stawienia się na komendzie lub wyjaśnienia mailowego.

#strazmiejska #mandat
navry - Mirki z #gdansk parkowałem w zaznaczonym miejscu pod muzeum IIWŚ przy Bartosz...

źródło: comment_8N8ah0iJzyM42GID75dopP3CCwuwtoyo.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fidelis: pewnie przyjmę ten mandat. Jestem teraz po prostu ciekaw czy on faktycznie tam stoi, bo wydaje się to dość dziwne. Jest tam wydzielony parking, stałem naprzeciw parkometru.
  • Odpowiedz
  • 1
#kiciochpyta #strazmiejska #mandat #prawo #kodeksdrogowy #anulujmandat

Dostałem wezwanie od straży miejskiej, do wskazania kierującego moim pojazdem, którym zostało popełnione wykroczenie z art. 97. Parkowanie poza miejscem wyznaczonym.

Okoliczności są takie iż na wjeździe w ulicę przy bloku stoi znak strefa zamieszkania a pod nim droga wewnętrzna. Jeden znak określa jedno drugi co innego. Co w takim przypadku można zrobić?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

swoją drogą sprawa mandatu na "drodze wewnętrznej" w "strefie zamieszkania" bez wyznaczonej "strefy ruchu" jest dla mnie nie jasna i czytając różne artykuły o tej tematyce człowiek głupiej.


@ftswwa: A w tym masz absolutną rację, bo już na początku kodeksu drogowego, jest określone czego on dotyczy i nie ma tam dróg wewnętrznych:

DZIAŁ I
  • Odpowiedz
@ftswwa: Nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy tymi znakami. Droga wewnętrzna jest tak oznakowana, bo po prostu musi być - SM może tam interweniować.
Strefa zamieszkania - co powinno cię interesować i co powinieneś pamiętać z kursu na prawo jazdy - oznacza m.in. że nie można robić postoju poza miejscami wyznaczonymi, a ty pewnie (stawiam) zaparkowałeś dodatkowo na chodniku bez zostawienia 1,5m dla pieszych lub rozjechałeś trawnik.
Mandat słuszny, przyjmuj mandat
  • Odpowiedz
@TheMasterDexter Kolega dostał podobne wezwanie, poszedł, pogadał i nie dostał mandatu.

Swego czasu było głośno o bublu prawnym, że zieleń można niszczyć przez jej deptanie, a autem nie da się deptać ;) Nie wiem na ile to aktualne ale te mandaty za parkowanie na trawie są mocno naciągane.
  • Odpowiedz
@TheMasterDexter: Bardzo dobrze. Tępić kierowców rozjeżdżających trawniki.
Wg ciebie jak zasiana trawa ma tam wyrosnąć, skoro non-stop ktoś ładuje na to miejsce swoje dwie tony złomu?
Mam nadzieję, że będzie 500, a nie 100.
Trzeba było szukać normalnego miejsca do skutku. A nie mieć pretensje do całego świata, bo za późno się z łóżka wstało.
  • Odpowiedz
Policja i straż zabroniły wydać za darmo chleb upieczony z nadwyżki.


@jezus_cameltoe: Z jakiej nadwyżki? Co Policji i straży (miejskiej, pożarnej, granicznej?) do prywatnej własności? Daj link, bo teraz to nic z tego nie wynika.
  • Odpowiedz
Gospodarka niestety wymaga czasami tego, żeby niszczyć żywność.


@Call_me_Kaba: Problem nadwyżek w gospodarce rynkowej jest samoistnie regulowany przez równowagę podaży i popytu. Jeśli tylko to jest przyczyną to jakiś absurd, który niepotrzebnie absorbuje służby.
  • Odpowiedz