Moi drodzy, w nocy spotkala mnie niebezpieczna sytuacja. W nocy w trakcie snu moja partnerka zaczela sie krztusic/dlawic i nie mogla zlapac oddechu. Dlugo nie myslac zastosowalem chwyt heimlicha przez ok. 20-30 sekund, natomiast nie pomogl, poszkodowana zrobila sie wiotka (prawdopodobnie stracila wtedy przytomnosc). Wtedy juz opadlem z sil (przechodze przez przeziebienie aktualnie) i zsunela mi sie na podloge, ulozylem ja w postaci bocznej. Szybko obudzilem sasiadow mieszkajacych obok (5-10 sekund max),
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marczo12000: szacun Mirku za zachowanie zimnej krwi, nawet sobie nie wyobrażam nerwów gdyby mojej dziewczynie miałoby się coś takiego wydarzyć. Ale w takich sytuacjach człowiek chyba działa jakoś instynktownie
  • Odpowiedz
@on_12cm po pierwsze nawet na tym skrinie widać, że zabieg usunięcia nakrętki wykonuje funkcjonariusz PSP, po drugie nie ma żadnych danych pacjenta, nie ma jego wizerunku ani żadnych informacji po których można zidentyfikowac, że to jest jakaś konkretna osoba, nagrana jest sama czynność i nikt tu nic złego nie robił. Bardzo często się zdarza, że dokumentuje się ciekawsze przypadki dla siebie, kolegów, dla młodszych. Nie wiem O co się p------------z...
  • Odpowiedz
#sor #szpital #medycyna #pogotowie #zdrowie
Jest tu jakis spec od tych spraw?
Czy po wizycie na sorze z urazem glowy, normalna praktyka jest splawienie do domu po zrobieniu rtg czaszki z wpisem "skierowanie do laryngologa", "podejrzenie zlamania nasady nosa"?
To na podstawie rtg nie ma pewnosci? Czy co?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@worldmaster wg mnie trochę dziwne, że jeśli zgłosiłeś się z urazem głowy, zrobili Ci tylko RTG czaszki, a nie tomografię.
Dobrze, jakby Ci wtedy zrobili też boczne zdjęcie czaszki, byłyby większe szanse na potwierdzenie lub wykluczenie złamania.
  • Odpowiedz
  • 1
@ciastko_z_kremem Nie o mnie chodzi ale dziękuję za info :)
Ponoć lekarz spytal czy uraz powstal po jakims uderzeniu a że czlowiek powiedzial że nie i nie nalegal na tomograf to pewnie dlatego skonczylo sie na rtg ;/
Jednak trzeba się najęczec zeby zrobili więcej niz absolutne minimum.
  • Odpowiedz