@JaTobieTyMi: może coś na n100? może powtarzam się jak zdarta płyta na tym tagu ale u mnie daje radę z syncthing, jellyfin z transkodowaniem, HA, immich z ML, frigate z ML już trochę się poci, ale to raczej wina xpenology, może na proxmox, truenas czy innym systemie będzie spoko, z dwudyskowych obudów to chyba tylko aoostar/topton r1, spoko zabawka:D
  • Odpowiedz
@OVHcloud nie chce nic mówić, ale to będzie klapa. Kto robi AMA o własnej ofercie, a tymbardziej kto ma o to pytać? Jak chce zostać Waszym klientem to zapytam dział sprzedaży. Zrobilibyście AMA o serwerowni ( ͡° ͜ʖ ͡°) to byłoby coś.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@art212: nie wiem, u mnie omv działa jak złoto. Kiedyś miałem qnap. Nie powiem, też fajnie działał ale jak elektronicznie padł to już kupa. Naprawa w serwisie prawie tyle co nowy, a dyski można było odczytać tylko w kolejnym qnapie. Kupiłem więc poleasingowego Fujitsu i3 6gen i 5 portami sata na płycie, na to omv i śmiga elegancko 3 rok...
  • Odpowiedz
@art212: No dobra. Teraz jak o tym mówisz, to mam mgliste wspomnienie, że mogłem to robić z ISO. Milion wersji NAS, testów -podkręciłem. Wybacz.
Ale i tak uważam że to całkiem fajne narzędzie.
  • Odpowiedz
Cześć!

Nazywam się Kuba Słociński, od 500 lat związany z OVHcloud ( ͡° ͜ʖ ͡°), obecnie jako Product Manager zajmujący się produktami sieciowymi. Na co dzień pracuję w biurze we Wrocławiu m.in. razem z naszymi zespołami R&D. 31 października tego roku wypuściliśmy nowe serwery dedykowane Game z procesorami AMD Epyc.

Trochę zajęła nam praca nad samymi serwerami, ale też nad siecią i systemami ochrony. Po wielu konsultacjach z użytkownikami, m.in. na githubie, Discordzie,
OVHcloud - Cześć!

Nazywam się Kuba Słociński, od 500 lat związany z OVHcloud ( ͡° ...

źródło: jakub-slocinski_ovhcloud

Pobierz
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, zakupiłem swój pierwszy #nas (qnap, dwie zatoki), rozglądam się teraz za dyskiem. Pierw zakupie jeden, czym mam się kierować przy wyborze, posiada ktoś może jakiś artykuł zbiorczy pomocny w wyborze dysków. Nowy czy używany (ok 4 tyś. godzin)? Będę rad za każdą radę. Na dysku będą głównie filmu i seriale , czy prędkość dysku ma znaczenie, wyczytałem że celować w dyski cmr. czy możecie polecić ten dysk
#serwery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JackSnuff: osobiście brał bym nowy typowo pod nas i CMR bo to realnie ma znaczenie. Nigdy nie wiesz co używany przeżył bo SMART można wyzerować, CMR to przy używaniu RAID też must have. Co do prędkości to o ile ten nas nie ma 2,5 Gbps portów to z tego co pamiętam lipton bo i tak skrętka Cię ograniczy.
  • Odpowiedz
Twój hosting, Twoje zasady!

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz większej przestrzeni dyskowej, kopii zapasowych danych, czy dodatkowych zabezpieczeń, CloudHosting Panel od nazwa.pl zapewni Ci pełną kontrolę i swobodę konfiguracji.

Dowiedz się więcej na naszym blogu i zobacz, jak łatwo dostosować hosting do swoich wymagań!
nazwapl - Twój hosting, Twoje zasady!

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz większej...

źródło: Dostosuj hosting do swoich wymagań

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nazwapl:

Dowiedz się więcej na naszym blogu i zobacz, jak łatwo dostosować hosting do swoich wymagań!


Da się już jakoś w ramach tego łatwego dostosowywania hostingu do swoich wymagań ogarnąć wysyłanie authinfo elektronicznie na elektroniczny wniosek?
Czy tyle to nie i dalej trzeba się papierowym poleconym prosić o łaskę wydania kodu?
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubako: Jeszcze są boty, które próbują wywoływać shelle wgrywane do wordpressów oraz pliki związane z wp:
/website/wp-includes/wlwmanifest.xml, /wp-admin/css/themes.php, /makeasmtp.php, /wp-content/radio.php, /wp-conflg.php itd. No i ruski yandex, który czasami ddosuje serwer "odrobinę zbyt dużą" liczbą wywołań.

Internet jest martwy.
  • Odpowiedz
Dodaj przyciski social media w swoim WordPressie!

Zastanawiasz się, jak skutecznie promować stronę w mediach społecznościowych? Skorzystaj z wtyczki Social Icons Widget & Block i zrób to w kilku prostych krokach!

Więcej szczegółów na naszym blogu.

https://www.nazwa.pl/blog/dodawanie-przyciskow-social-media-w-wordpressie
nazwapl - Dodaj przyciski social media w swoim WordPressie!

Zastanawiasz się, jak sk...

źródło: Dodawanie przycisków social media w WordPressie

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wprowadziliśmy właśnie nowy produkt – VPS Storage. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują niedrogiego i elastycznego miejsca do przechowywania kopii zapasowych swoich danych. VPS Storage idealnie nadaje się dla osób i firm, które muszą przechowywać duże ilości danych, programistów tworzących kopie zapasowe swoich projektów, albo administratorów systemów, którzy chcą mieć bezpieczne kopie zapasowe. Możesz tam bezpiecznie przechowywać swoje kopie zapasowe oraz mieć szybki dostęp do danych,
webh - Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wprowadziliśmy właśnie nowy produkt – VPS Storage. To świet...

źródło: VPS Storage (4)

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@webh: A to wiem :D Sam myślę o Nextcloud, ale może jakaś promka na Black Friday / Cyber monday wpadnie :D A jak nie to się pomyśli.

Jak wygląda testowanie Nextcloud? Trzeba pisać do support i utworzą instancje czy można samemu wyklikać?
  • Odpowiedz
Szukam komputera pod zbudowanie domowego serwera i NAS. Głównie zależy mi na tym, żeby był to jakiś mały komputerek, z małym poborem prądu, jednym dyskiem SSD na system, i dwoma slotami na dysk HDD albo SSD. Chce zrobić NASa w RAID, ale cieżko mi znaleźć jakąś dobrą baze, bo nie bardzo orientuje się jakie są możliwości wpinania dysków :/

Nie musi to być rakieka, planuje tam własnie NASa, może przez proxmoxa. Więc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@takecare: potwierdzam słowa kolegi @ToddPacker, działa kozak, ładnie się prezentuje w salonie:) jest miejsce na dysk m.2 (i oczywiście 2x3.5cala), ale do takiego xpenology nie potrzebujesz, u mnie bootuje z karty pamięci:) na dzień dobry warto zmienić główny wiatraczek bo standardowy nie ma nawet PWM i napierdziela na maxa, a jest to dość rzadki 90mm slim, ja kupiłem thermaltake'a na ali, warto też wspomnieć, że urządzonko nie wspiera
maniel - @takecare: potwierdzam słowa kolegi @ToddPacker, działa kozak, ładnie się pr...

źródło: IMG20241012090020

Pobierz
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@TMBRK jak tylko do backupu to nie lepiej jakis zewnetrzny dysk podpiąć?
Albo podstawowego NASa Synology ?
Stary komp bedzie pradu zarl ze Ci zwroci taki podstawowy NAs
  • Odpowiedz
@TMBRK: Tak, raczej będzie bezpieczne, odkurz i sprawdź czy ma stabilne napięcia, nie spuchnięte kondensatory i czy nie jest z czarnej listy
  • Odpowiedz
Zapewnij swojej witrynie szyfrowane połączenie!

Certyfikaty SSL zapewniają bezpieczeństwo komunikacji pomiędzy użytkownikiem a serwerem. Hasła, dane osobowe czy rozliczeniowe, są dzięki nim chronione przed nieautoryzowanym dostępem.

Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej.
nazwapl - Zapewnij swojej witrynie szyfrowane połączenie! 

Certyfikaty SSL zapewniaj...

źródło: Zapewnij swojej witrynie szyfrowane połączenie!

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak połączyć się z katalogiem przechowywanym na serwerze Synology NAS poprzez Internet?
Zależy mi aby umożliwić dostęp do katalogu w systemie Windows. Najlepiej przez protokół SMB a następnie zmapować dysk sieciowy pod literę tak aby oprogramowanie mogło widzieć pliki jak na normalnym dysku.
Czy lepiej to zrobić poprzez VPN czy lepiej skorzystać z oprogramowania Synology Cloud Station?

#synology #nas #serwery #serwerplikow #vpn
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odkryj najlepsze wtyczki do PrestaShop!

Masz swój e-sklep i szukasz sposobów na jego ulepszenie? Poznaj funkcjonalne pluginy do platformy PrestaShop, które pozwolą Ci poprawić sprzedaż online.

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu.

https://www.nazwa.pl/blog/wtyczki-do-prestashop-ktore-warto-znac
nazwapl - Odkryj najlepsze wtyczki do PrestaShop!

Masz swój e-sklep i szukasz sposob...

źródło: Wtyczki do PrestaShop, które warto znać

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy wasz UPS też sam dla siebie pobiera trochę prądu?

mój bierze 31W cały czas, jak podłączę do niego serwer co pobiera 100W to licznik przed UPS pokazuje 131W. Z początku myślałem że dlatego że musi doładować akumulator ale to raczej nie to bo zaraz po podłączeniu, jak i po 15h nadal pobiera cały czas 31W, u mnie kwh kosztuje 1.21zł więc to trochę drogo wychodzi szczególnie że to praktycznie 1/3 tego
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sha128 elektronika plus chłodzenie, zresztą bateria też jest cały czas ładowana. To jest urządzenie aktywne ona musi być cały czas w gotowości.
  • Odpowiedz
@sha128: Cieszę się, że mogłem coś podpowiedzieć. Na etapie moich poszukiwań nie podobało mi się, że naprawdę mało który producent podaje zużycie własne UPS-a, a przecież dla urządzenia działającego często 24/7 to dość kluczowa informacja.
  • Odpowiedz