na początku roku zakupiłem dwie monstery (w tamtej chwili wyglądały bardzo podobnie, a teraz różnica jest kolosalna). Jedna została od razu przesadzona i radzi sobie świetnie (zdjęcie wrzucę w komentarzu). Natomiast druga, gdzie zwlekałem z przesadzeniem, bo wydawało mi się, że doniczka była ok już o wiele gorzej. Jeden z liści jest cały żółty, a inny taki żółto-zielony, no i roślina nie rozwija się. Myślałem również, że może ją przelałem, więc trochę
toporow17 - na początku roku zakupiłem dwie monstery (w tamtej chwili wyglądały bardz...

źródło: comment_1658994188KWt2TGFrVSVFiu9gXzyXwc.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@toporow17: wygląda jak przelana, przesadź i sprawdź przy okazji czy nie jest zgnita/spleśniała pod ziemią. Jeśli jest, to odegnij zgniłe korzenie (jeśli jest spleśniała to umyj dokładnie woda z szarym mydłem) i przesadź do nowej ziemi. Do ziemi polecam dodać perlit i warstwę drenażowa z keramzytu
  • Odpowiedz
@pstrag: pistia, rogatek, microsorium pteropus, hydrocotyle tripartita, hygrophila polysperma, anubias nana mini, eleocharis vivipara, eleocharis sp. mini, rotala macrandra i z tyłu jest kryptokoryna, ale nie wiem jaka
  • Odpowiedz
Próbował ktoś używać kapsaicyny do walki ze szkodnikami? Mieliłem sobie dzisiaj papryczki, po mieleniu do kielicha blendera wlałem wode, krople płynu do naczyń i zblendowalem żeby sie pozbyć osadu. Wyszło takie piwko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda wylewać jak może sie okazać ze działa. Trzeba sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko żebym sam sie tym nie spryskał xD #domowasuszarnia #ogrodnictwo
Niewiemja - Próbował ktoś używać kapsaicyny do walki ze szkodnikami? Mieliłem sobie d...

źródło: comment_1658866614KIAtTu8ziaqnnXMYWFqrUj.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pablum: @farmer111: @Gieekaa: To zupełnie co innego. Konfitura w IKEA jest z moroszki (która zresztą naturalnie występuje też w Polsce, na północ od Tucholi, ale bardzo rzadko owocuje), jest stosunowo powrzechna na północy. Moroszka (Rubus chamaemorus ) to zupełnie co innego niż Malina Tekszla (jeżyna arktyczna)- Rubus arcticus- bardzo rzadka gdziekolwiek.
Smak oczywiście też zupełnie inny. Moroszka ma dziwny smak, mi smakuje tylko w dżemach, na
  • Odpowiedz
Może ktoś bardziej ogarnia temat pomp ogrodowych:

Mam nawadnianie, na jedna strefę max 5 zraszaczy które według karty producenta przy 2.5bar zużywają 30l/minutę (łącznie) - wiekszosc stref miedzy 15 a 25l/min.
Jaka pompę dobrać do studni o głębokości 8m żeby zraszacze zachowały takie parametry? Ile musi mieć wydajności i ciśnienia?
#dom #budownictwo #budowadomu #ogrodnictwo #ogrod #rosliny
d.....s - Może ktoś bardziej ogarnia temat pomp ogrodowych:

Mam nawadnianie, na jedn...

źródło: comment_1658861112pZ0vZ398isGHuoVRZTx9NB.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogrodowe mirki, czy taka sytuacja jest możliwa? Dziadek wysiał cukinie, na których wyrosły ogórki i ma teraz niezłego mindfucka. Liście wyraźnie wskazują na cukinie. W pobliżu hoduje ogórki, rzuciłem mu, że być może owady przeniosły ogórkowy pyłek na cukinie i nim je przypadkowo zapłodniły, co poskutkowało wyrośnięciem ogórków. To przecież ta sama rodzina, ale żadnym specjalistą w tej dziedzinie nie jestem i pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją. #ogrodnictwo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@potatowitheyes: na ziemiorki to właśnie najlepiej działać dwutorowo: żółte lepy na fruwające i nemycel doglebowo. Podlej nemycelem wszystkie rośliny, bo mogły już się poprzenosić do innych doniczek. Po dwóch tygodniach powtórz, bo cykl życiowy ziemiorki to 14 dni. Wytępisz gnojki na amen ;)
  • Odpowiedz