via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Cześć! Chciałbym wypieprzyć brzydkie tuje, które rosną wzdłuż płotu na mojej działce i chciałbym posadzić coś normalnego. Niestety nie mam koncepcji jak to ładnie ogarnąć, żeby za kilka lat ładnie to wyglądało. Więc sięgnę po Wasza pomoc i mam nadzieję, że doradzicie mi. #ogrodnictwo #ogrod #rosliny
carumus1 - Cześć! Chciałbym wypieprzyć brzydkie tuje, które rosną wzdłuż płotu na moj...

źródło: comment_1659531249n8R4EB45pK81EZYRIwZ06W.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@carumus1: czyli to drewniane, to sąsiadów? Ja bym sadziła i pilnowała żeby piął się po siatce, tzn. za bardzo w nią nie wplątywał, wtedy łatwo ją usuniesz i „przełożysz” bluszcz na nowe ogrodzenie. On szybko rośnie, ale w dwa, nawet trzy lata nie aż tak bardzo ;) Ponad to, jak teraz posadzisz, a przy wymianie płotu będzie konieczność mocniejszego przycięcia, szybciej odbije. Sama teraz ukorzeniam kilka gałązek i jestem w
  • Odpowiedz
@magnes125: w tym roku wrzuciłam pierwszy raz 6 sztuk na rozsadę, późno wysiałam i wysadziłam, powalczyłam trochę z mszycą, ale zjadłam i patrzę, że coś tam jeszcze rośnie i dalej zakwita (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Ze wszystkich niar to rośliniary kojarzą mi się tylko pozytywnie. To takie fajne hobby, same plusy widzę. Każde wnętrze wygląda dużo ładniej, ciekawiej i cieplej z roślinkami. Korzyści dla zdrowia, przyjemniej się oddycha i nierzadko pięknie pachną kwiatki jak kwitną. I cały czas odkrywanie nowych garunków, coraz bardziej wymagających i poszerzanie wiedzy. Chciałabym być rośliniarą.

#rosliny #hobby #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ziaba_bagienna: taaa too jest to co ty widzisz a po drugiej stronie medalu harmonogramy podlewania, ten lubi ciemno, ten jasno, nie otwieraj rolet, zamknij okno bo listki zmarzną, każdy centymetr mieszkania z------y zielskiem i do tego hektolitry wody służące podlewaniu
  • Odpowiedz
@Kruszyn99: nigdy nie widziałem czegoś takiego. Usychanie liści to norma, za mała wilgotność, za mało podlewane, brak nawozów, za mało światła.
Nie wiem też po co kupujesz awokado skoro jego kiełkowanie to prosta spraw w przeciwieństwie do dalszej uprawy.
  • Odpowiedz