Wykpki i mirabelki, jest pytanie. Bo chciałbym przeprowadzić pewien projekt. Potrzebne mi sa zdjęcia niedoborów/szkodników/chorób roślin. Moglbym uzywac waszych zjec be prolemu o tego rzeczonego projektu? Jak ktos ma zdjecia chorychroslin to j jak najbardziej przyjme #domowasuszarnia #ogrodnictwo #rosliny #uprawiajzwykopem #ziola #ziololecznistwo #drzewa #warzywa #owoce #glupiewykopowezabawy

Chodzi mi tak samo o chorby
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie jest to może najlepsze zdjęcie, ale to moja dwuletnia datura czy brugmansja (jak kto woli). Tak wyglądała rok temu. Uwielbiają ją szkodniki chociaż w tym roku jest to głównie przędziorek. Powalczę z nim dopiero w weekend. Wczoraj wiatr ją zrzucił ze stolika i połowa zginęła, przepadła na zawsze. Nie przeszkadza jej to ani trochę w kwitnieniu :3
#domowasuszarnia #rosliny #ogrodnictwo #kwiaty
magnes125 - Nie jest to może najlepsze zdjęcie, ale to moja dwuletnia datura czy brug...

źródło: comment_1660239028OEngdBDEECDSrDNzFY9NXJ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przyjechał do mnie z Francji i mus go było w końcu posadzić. Specjalnie czekałam na spokojniejszą pogodę, ale widać nadal mu za słonecznie było
  • Odpowiedz
#rosliny
Jak rozpoznać małe sadzonki Heliconiii, czym one różnią się od strelicji Ravenala Madagascariensis?
Kupiłem w biedronce strelicję, ale rośnie trochę inaczej niż pozostałe które mam
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niewiemja

biedaszyby na Podkarpaciu, Polacy to zawsze znajdą sposób.

: ta, pomidory ( ͡° ͜ʖ ͡°) dziewczyna ze śląska?


Poklepując dziewczę ze ślonska, która zdobyła 200 kg czarnego złota z biedaszybu, obrywałeś gumijagody z krzaków pomidora.
  • Odpowiedz
W sumie na tagu pojawiło sie pytanie o różę jerychońską i sobie przypomniałem o swojej, ciekawe jak szybko sie otworzy :D Będe robił fote co pol godziny :D #rosliny #domowasuszarnia bo zasuszone jednak mocno nie da sie ukryć, kiedy wode miała ostatnio nie pamiętam, może z miesiąc temu, może z dwa :D

Wolam @banan11 bo o nią pytałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niewiemja - W sumie na tagu pojawiło sie pytanie o różę jerychońską i sobie przypomni...

źródło: comment_1659989907Ct8gGpXwtm5AgE4VZqQrfW.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki spod tagu #rosliny mam pytanie. Lata temu do domu siostra przytargała mały krzew, który wyglądał jak ususzony kłębek. Paiętam, że to jakieś pustynne cudo, które po zalaniu letnią wodą nagle zaczynało robić się zielone i otwierało się.
Ostatnio znalazłem to gdzieś w piwnicy, ale oczywiście nie przetrwało. Niestety nie zrobiłem zdjęcia. Ktoś kojarzy co to może być?
#kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukałam prezentu na piątą (drewnianą) rocznicę ślubu. Polecono drzewo z tabliczką. Mieszkanie wyklucza możliwość posadzenia drzewa ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jakiś ładny kwiat już by zrobił robotę.
Możecie polecić jakieś ładne kwiaty do mieszkania/ew. na balkon? Dobrze by były dostojne z okazji okazji (masło maślane :))
Budżet tak do ~350zł

#rosliny #kwiaty #kwiatydoniczkowe #ogrodnictwo
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RozowaWkolorachTeczy: znajdź kogoś kto robi w drewnie, możesz zlecić na przykład żeby wziął kawałek drzewa, wystrugał coś w stylu "kochanemu mężowi" i data ślubu a pod spodem wspólne zdjęcie. I poproś żeby jakieś zdobienia na tym były. Imo lepsza pamiątka niż jakiś tam kwiatek który może się nie przyjąć i zwiędnąć xd
  • Odpowiedz
@RozowaWkolorachTeczy: jeśli chcesz wydać 350 pln na kwiatek doniczkowy to warto by było się zastanowić czy ofiary lubią takie ozdoby, a druga bardzo istotna kwestia gdzie miałby stać.
To ważne o tyle że wymagania roślin co do nasłonecznienia mogą być kluczowe dla ich przeżycia. Taka na przykład sanseweria jest żelaznym kwiatem ale lubi słońce, można podlewać raz na 3 tygodnie i ma się dobrze :) ale wspomniana wyżej strelicja już
  • Odpowiedz
Potrzebuję zidentyfikować co to za roślinka rośnie sobie u mnie w doniczce

Ma co najmniej 10 lat (kupiłem wraz z mieszkaniem), około 150 cm wysokości, jest niezniszczalna i rośnie sobie niezależnie czy ją podlewam regularnie czy raz na miesiąc jak sobie przypomnę.
Co jakiś nieregularny czas (6-12 miesięcy) liście więdną i odpadają (nie wszystkie), by później zacząć odrastać jak szalone bez żadnej mojej interwencji (poza groźbami że ją wyrzucę).

Ktoś rozpoznaje?
Diabl0 - Potrzebuję zidentyfikować co to za roślinka rośnie sobie u mnie w doniczce
...

źródło: comment_1659947716QfZW6hznLl6KQ1nGZKKMmd.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach