mireczki próbowałem ostatnio użyć emulatora snesa/segi/amigi online coby pograć w retro gierki i za każdym razem gra niemiłosiernie muliła i strasznie spowalniała az nie dało się normalnie grać. Co może być przyczyną?
#retrogaming #komputery #gryonline
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@odislaw: Generalnie nie jestem zwolennikiem emulatorów online. Proponuję ściągnąć emulator na dysk oraz oczywiście gry i powinno być ok.

Emulatory amigi działały dobrze nawet na PeCetach sprzed 20 lat więc nie sądzę, żeby to była kwestia Twojego sprzętu.
  • Odpowiedz
@slabehaslo: To prawda. Dla mnie to w ogóle najfajnieszy był ten element odkrywania. Dzisiaj wystarczy wygooglować a kiedyś jak stworzył mi się magicznie Firzen przez przypadek to przez miesiąc nie mogłem wykminić jak to się stało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Właśnie ukończyłem dość fajnego megawada dla #doom. Zwie się toto Zone 300 i serdecznie polecam. 30 dobrze zaprojektowanych map pełnych akcji i demonów do rozmazania na ścianach. ( ͡º ͜ʖ͡º) Gra się szybko i płynnie, ale na początkowych etapach za łatwo. Zabawa zaczyna się na ostatnich wyzwaniach, gdy pojawiają się Arch-ville.

#doom #retrogaming #neoretrogaming (bo grałem na GZDoomie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zobaczcie co dziś znalazłem w domu. Płytki z wydania specjalnego Komputer Świat Gry z 2004 roku. Pamiętam że zagrywałem się w Airline Tycoona i Capitalism. Pewnie nawet gdzieś mam ten numer. Jeśli jesteście zainteresowani starymi pismami growymi, to mam ich całą kolekcje i mogę co jakiś czas wzbudzić westchnienie nostalgii :D W komentarzu druga fotka.
#staregry #gry #retrogaming #gimbynieznajo
PussyDestroyer1995 - Zobaczcie co dziś znalazłem w domu. Płytki z wydania specjalnego...

źródło: comment_1594453051c0o9V2KkmUiInIk2V4iLKj.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miał ktoś może problem ze sporadycznie trzeszczącym dźwiękiem w grach na ePSXe? Problem ten występuje na różnych wersjach Linuxa, na Windowsie też mi ten dźwięk szwankował. Generalnie jak jest przesyt zbyt dużej ilości efektów dźwiękowych, to wtedy trzeszczy. Ten problem mam tylko przy tej aplikacji. Zauważyłem, że przy Internal Resolution x1 ten problem nie jest aż tak nagminny jak przy x2.

Czy faktycznie wyższe ustawienia graficzne mogą zakłócać jakość dźwięku? Raczej laptop
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChelseaDagger: Raczej laptop powinien ogarniać, osobiście używam jednak PCSX-R i to możesz sprawdzić. Fajną rzeczą PCSXR jest to, że możesz wtyczki z PCSX2 ładować i działają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
C.....r - Screen niewydanej gry "Tomek i Przyjaciele" (Thomas the Tank Engine) tworzo...

źródło: comment_1594377318trNQSeYsDaRulNTo4gmvXq.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki wytłumaczcie mi o co tu chodzi, kto to kupuje po dziś dzień xd takich aukcji z kilkudziesięcioma kupującymi jest dużo więcej.

Przecież nie można kuźwa w Polsce w 2020 być tak biednym, żeby musieć grać na takim sprzęcie, a to nawet nie jest aż jakoś śmiesznie tanie, za tyle można kupić jakiegoś tv boxa z androidem z aliexpress, na którym bez problemu pójdą emulatory tych wszystkich nesów, snesów i gameboyów.

Rozumiem,
K.....5 - Mirki wytłumaczcie mi o co tu chodzi, kto to kupuje po dziś dzień xd takich...

źródło: comment_1594285093bSltwoZHgQpyvBtWijpLZB.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przecież nie można kuźwa w Polsce w 2020 być tak biednym, żeby musieć grać na takim sprzęcie, a to nawet nie jest aż jakoś śmiesznie tanie, za tyle można kupić jakiegoś tv boxa z androidem z aliexpress, na którym bez problemu pójdą emulatory tych wszystkich nesów, snesów i gameboyów.


@Kraker245: nie każdy zna się na tyle, żeby odpalać emulatory na tvbox. To ma działać po wyjęciu z pudełka bez kombinowania
  • Odpowiedz
Yves Grolet udostępnił kod źródłowy Agony, i nie tylko kod, ale wszystkie odzyskane pliki ze starego dysku. Silnik gry można wykorzystywać dowolnie poza zastosowaniami komercyjnymi.

Download (164mb):
https://appealstudios.wetransfer.com/downloads/810a7b6dc65108c44ee9a2af4787317420200704104506/99885d
Lub stąd:
http://aminet.net/package/game/shoot/YvesGrolet-sources
xandra - Yves Grolet udostępnił kod źródłowy Agony, i nie tylko kod, ale wszystkie od...

źródło: comment_159428063802QrlXd3benV8Am1tgwFrn.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Biedak nie wiedział, że ta przestarzała sieć internet przez ponad 20 kolejnych lat będzie wypluwać wykopy, youtuby i tiktoki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@acctim: ale podejmowali wiele tematów, które dzisiaj są zarezerwowane tylko dla sieci. Może nie robiło tego w 100% profesjonalnie, ale zauważ że program miał być strawny dla przeciętnego widza.
  • Odpowiedz
Zagralem sobie w R4: Ridge Racer Type 4 na emulatorze PS1. Fajna wyscigowka. Wzialem udzial w Grand Prix, przejechalem te 8 tras, wygrałem GP i juz napisy koncowe :D. Myslalem ze przeszedlem cala gre w godzine. Dopiero teraz czytam, że niby jest aż 320 pojazdów do odblokowania. Czyli zeby wszystko odblokowac to mam w kolko klepac 8 tych samych tras? Bo jak tak to troche lipa i chyba trzeba bedzie wrocic to
C.....r - Zagralem sobie w R4: Ridge Racer Type 4 na emulatorze PS1. Fajna wyscigowka...

źródło: comment_159421807374f3NXVd7BbyOOba9NMcRx.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChelseaDagger: Pamiętam, że grałem na premierę ( ͡° ͜ʖ ͡°), zanim jeszcze recenzja w psx extreme była. Moja reakcja byłą identyczna (ke?! koniec?)
To są chyba jedne z nielicznych tak chillowych wyścigów jakie znam.
  • Odpowiedz
#amiga #retrogaming Na stronie icomp.de można robić preordery nowych flickerfixerów do A1200 Indivision MK3 AGA, w skrócie, umozliwiają one uzyskanie najlepszego możliwego sygnału cyfrowego z Amigi, ponieważ sygnal jest pobierany bezpośrednio z chipsetu Lisa i nie przechodzi przez konwertery analogowo-cyfrowe, tylko moze byc od razy podlaczony przez port HDMI: https://icomp.de/shop-icomp/en/shop/product/Flickerfixer_Scandoubler.html?flifi_type=A1200%2FA4000T
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,
Dawno temu, gdzieś w okolicy windows 95, może 98 grałem w taką mini gierkę w świecie #starwars #gwiezdnewojny
Pamiętam z niej niewiele
- odpalała się w okienku
- widok z góry
- mapy generowane randomowo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słyszeliście o PocketStation? To małe peryferium aspirowało do miana jednego z ważniejszych akcesoriów wspierających Playstation 1. Dziś jest praktycznie zapomniane.

Wspólnie z kilkoma znajomkami założyliśmy stronę na której chcemy sobie hobbistycznie pisać o gierkach, filmach i nie tylko. Jakbyście chcieli poczytać o tym małym urządzonku - zapraszam http://cyberkruki.pl/index.php/2020/07/06/pocketstation-zapomniane-peryferium-do-psxa/
Mile widziana także jakakolwiek krytyka odnośnie strony, a wiem że mirko jest w tym najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcemy
Kruk_98 - Słyszeliście o PocketStation? To małe peryferium aspirowało do miana jedneg...

źródło: comment_15940403498nMBFf9BvflWajzFaPJ6HM.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach