@slozubn: Niestety w większości te buildy to coś pre-release lub review copy, wątpie by znaleziono tam cokolwiek interesującego. Jedyne co na razie przykuło moje oko to P3 z debugiem ale chyba już coś mieliśmy podobnego.
  • Odpowiedz
No dobra. W oczekiwaniu na ósmą odsłonę serii na mój śmieciokanał wrzuciłem materiał o Resident Evil 3. Gdybyście mieli ochotę obejrzeć, czy doradzić co mógłbym dodać lub zmienić w materiale to zapraszam: https://youtu.be/EKzjnw3gJPk :)

#gierconauta #retrogaming #residentevil #psx #retro #gry
GRAnitowy_Wybawca - No dobra. W oczekiwaniu na ósmą odsłonę serii na mój śmieciokanał...

źródło: comment_1616418410DrzT7J6hbsZtGXrvj5CPc9.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dokładnie 20 lat temu swoją premierę w Japonii miał Gameboy Advance. 32 bity, kolorowy (jeszcze wówczas niepodświetlany; kto pamięta wormlighy?) ekrany, orientacja pozioma i tysiące niezapomnianych do dziś gier, a wśród nich takie hity jak Golden Sun, Advance Wars, Mario & Luigi Superstar Saga, Zelda Minish Cap, nowe Pokemony i wiele, wiele innych.

Była to jednocześnie ostatnia konsola z serii Gameboy (nie licząc SP i micro, które poza podświetleniem i nowym wyglądem niczym
Krupier - Dokładnie 20 lat temu swoją premierę w Japonii miał Gameboy Advance. 32 bit...

źródło: comment_1616341395miwBm8w9jQDOLyCq95uMut.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krupier: konsoli długo nie miałem, ale bardzo długo tłukłem w gierki na Advance na emulatorze. Jednak w niedalekiej przyszłości planuje kupić zwykła wersję z modem na podświetlenie, bądź wymarzonego Micrusa
  • Odpowiedz
@Krupier: Obiekt zazdrości u jednego z kolegów - cholernie podobała mi się ta konsolka, ale mogłem jedynie polizać szybę w sklepie i po jakimś czasie ogrywać na emu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warto upolować ten sprzęt, jeśli nie jest się kolekcjonerem czy lepiej jakąś inną retrokonsolkę z obsługą GBA?
  • Odpowiedz
Podsumowanie tygodnia z Monkey Island jest takie ze z 7 grafik udało się zrobić 5 ale tylko 4 są wykończone. Zgodnie z zapowiedzią robię #rozdajo
Do oddania same wydruki - bez ramek (będą potrzebne do kolejnych zdjęć :)) - same wydruki są w formacie a4
Losowanie dziś o 22:00
Wysyłka paczkomatem na mój koszt.
Zapraszam na moja stronę na FB - może kogos coś zainteresuje :) facebook.com/bornfrompixels
#monkeyisland
BornFromPixels - Podsumowanie tygodnia z Monkey Island jest takie ze z 7 grafik udało...

źródło: comment_1616325480A6PlQpGRShNHnAfWrfkAWH.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://popkulturowykociolek.pl/perelki-playstation-2-czesc-1/
Sporo ponad cztery tysięcy gier, tyle tytułów pojawiło się na poczciwej konsoli PS2. Z takich biblioteki pozycji każdy mógł wyciągnąć coś interesującego dla siebie. Pośród wydanych gier wiele było prawdziwych hitów, jak i przeciętniaków. W morzu elektronicznej rozrywki dostępne były również tytułu, o których niekoniecznie każdy słyszał, a na pewno nie można było ich określić mianem „złych”. W poniższym artykule Perełki PlayStation 2 #1 znajdziecie propozycje właśnie takich gier, które pomimo
KulturowyKociolek - https://popkulturowykociolek.pl/perelki-playstation-2-czesc-1/
S...

źródło: comment_16163197395Q9sdNillSv6NNi7E0qpuT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy spod tagu #retrogaming

Nie mogę znaleźć trzech gier, w które niegdyś grałam za gównięcia ok. 20 lat temu.
Jedna była o odbijaniu zabawek bodajże poduszką. Pamiętam białe tło. Myślałam, że ta gra nosi nazwę "Toys", bo tak mi coś świtało, ale to chyba nie to.
Druga była o gościu, który z wieżowca pluł na ludzi.
W trzeciej używało się lupy i wypalało nią robaki.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@NoNAnt5 tak, to to xD idk czemu, ale o istnieniu tej gry świadomości nie miałam, ino jakieś rozmyte flashbacki.

Jeszcze została ta pierwsza gra do odnalezienia.
  • Odpowiedz
ym Gould sam objął stanowisko CEO Commodore na jakiś czas by w końcu na tym stanowisku obsadzić Mehdiego Ali. Wszystkie opracowania jakie czytałem i oglądałem na ich temat mówią o rażących nieprawidłowościach jakie odprawiali np w momencie gdy Commodore znowu było miliony dolarów pod kreską, Ali jechał sobie na wakacje, wynajmował pokoje w najdroższych hotelach - na koszt firmy oczywiście. Ali i Gould nie przejmowali się kondycją Commodore i w końcu doprowadzili
  • Odpowiedz
CYBERMYCHA 04/2006

Westerner - Fenimore Fillmore. Interesująca gra point and click, dodana w jednym z numerów cybermychy w raz z pełnym polskim dubingiem! Dziwna decyzja z strony wydawnictwa bo czasopismo było skierowane do dzieci a produkcja była niszowa i mało przystępna dla tak młodego odbiorcy zawierając sporo dorosłego humoru i dużo monotonnej rozgrywki. Bardziej niż jako grę traktowałem ją jak animowaną bajkę.

Westernera zremekowano na konsole wii, dodając również na Steam w
trejn - CYBERMYCHA 04/2006

Westerner - Fenimore Fillmore. Interesująca gra point a...

źródło: comment_16162605704BCxMBOx9f3pS8vVeN7pnC.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trejn:
Ja kojarzę tę grę z fatalnego polskiego tłumaczenia i dubbingu, który zmusił Cenegę do wycofania produkcji ze sprzedaży. Półtora roku później Egmont wydał ją ponownie z na nowo nagranym dubbingiem w wykonaniu m.in. panów z kabaretu Mumio.
  • Odpowiedz
Faktycznie https://polski-dubbing.fandom.com/wiki/Fenimore_Fillmore:_The_Westerner

Gra z polskim dubbingiem ukazała się premierowo 16 czerwca 2004 roku, jej dystrybutorem była Cenega. Sama lokalizacja spotkała się z bardzo krytycznym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Zarzucano jej między innymi słabo dobranych aktorów, a także fatalną grę aktorską. Premierowe wydanie zawierało również różne błędy w lokalizacji, w tym kulejące tłumaczenie i nieodtwarzanie się niektórych dialogów.
  • Odpowiedz
Kolejna opcjonalna paleta kolorów dodana, tym razem wzorowa na palecie klasycznego #apple IIe (1983r.) ( ͡ ͜ʖ ͡) czyli coś w sam raz dla fanów #retrogaming ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW jak ktoś jest zainteresowany gierką to może ją dodać do wishlisty na #steam ( )
https://store.steampowered.com/app/1570650/The_Last_Order_Dungeons/

#gamedev #chwalesie
ChlebekPyszny - Kolejna opcjonalna paleta kolorów dodana, tym razem wzorowa na paleci...

źródło: comment_1616254755w6K9nHI0VZyts6JCjS65VQ.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry, mircy i mirki.
Pragnę przypomnieć, że już JUTRO spotykamy się na serwerze klasycznej gry z gatunku n-----------e z laserów, czyli Unreal Tournament. Powtarzam: w niedzielę o godzinie dwudziestej nasza prężna, półtorej osobowa społeczność, zbierze się na serwerze, by dzień święty święcić. Weźcie kanapki i wiadro na gorzkie łzy.

Jak dołączyć? Na którym się szczela? Wszystkie informacje, a nawet więcej, znajdziecie na tej stronie.

Na obrazku zrzut ekranu z mapy nad którą obecnie pracuję.
Muaarthinos - Dzień dobry, mircy i mirki.
Pragnę przypomnieć, że już JUTRO spotykamy...

źródło: comment_1616240338W9Mt2rRlmUEmygvd9zrQN2.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

witajcie Mirki, na czym najlepiej zainstalować RetroPi, Batocera, Recalbox itp? Są dostępne instalatory na 64-bit, x86, PC, RaspberryPi etc... mam dostępne Pi4, starego PC 32-bit i PC 64-bit z integrą. Trochę już nie wiem, który emulator zainstalować i na której maszynie. Szukałem porównań wydajności i nie znalazłem. Halp!
#raspberrypi #retrogaming #gry
a.....a - witajcie Mirki, na czym najlepiej zainstalować RetroPi, Batocera, Recalbox ...

źródło: comment_16161563922KwNQgqrMVbmtH5JW12t1j.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CD-ACTION NR 154 - 07/2008

Zombie to plaga współczesnej elektronicznej rozrywki, każdy chce je wykorzystać, ale nikt nie próbuje ich zrozumieć. Inny punkt widzenia starał nam się przekazać Stubbs the Zombie z lipcowego numeru CD Action 2008r.

Produkcje wybrałem nieprzypadkowo bo 16 marca, ukazała się edycja zremasterowana Link dlatego każdy może sobie teraz odświeżyć! Ale skupmy się nad tym co sprawiło że gra zapadała w pamięć. Był to przede wszystkim setting, oprawa audiowizualna,
trejn - CD-ACTION NR 154 - 07/2008

Zombie to plaga współczesnej elektronicznej roz...

źródło: comment_1616093995mEVorLaMFcJVKiNQnsqOKJ.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Próbka polskiego dublingu - Jedna z niewielu rzeczy która udała się w cd projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie krępuj się i popatrz na melony naszej Madzi nanana ♪♪
trejn - Próbka polskiego dublingu - Jedna z niewielu rzeczy która udała się w cd proj...
  • Odpowiedz