odpaliłem emu Amigi, kupiłem joypada spacjalnie i włączyłem moją ukochaną grę z dzeiciństwa czyli GOAL!

jakież jest moje zdziwienie że ta piłka jest taka trudna! Fify to przy niej gierki dla nieogarów, w Goalu zawodnicy nie mają klejowych butów i jest miód

pierwszy mecz 0-10 dla CPU ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #retrogaming #amiga #emulacja #sport
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: tzn mi sie udalo to dostac w takiej cenie w 2018 roku, jak popatrzyc dzisiaj na ebay to ceny sie zaczynaja od 200€-300€ - na 100% ceny sa za wysokie na cos takiego ale jakos nie chca schodzic nizej
  • Odpowiedz
Skąd bierzecie pełniaki na Dos/Win95? Chodzi mi o klasyki typu Total Commander, Warcraft 1/2, GTA1, Doom, Duke Nukem 3D, Command & Conquer.
#retrogaming
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema. Chciałbym sobie uruchomić platforme do gier retro. Retro mam na myśli te wszystkie gry, które już nie działają na Win7 w góre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niektóre gry ostatnio chciałem odpalić na W10 i lipa.
Myśle, że laptop byłby najlepszym rozwiązaniem z racji mobilności i dostępności miejsca w domu.
Za czym się rozglądać? Jakieś konkretne podzespoły? Grafika? Procesor? Z chęcią pograłbym w stare gierki ale nawet nie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wookash071: no nie bardzo. Duża część gier z II połowy lat 90 wymaga akceleratorów 3D, a lapki w tamtym czasie tego akurat nie miały. Musisz tez określić, jakie gry konkretne, a raczej z jakiego okresu, bo NIE DA SIĘ mieć komputera do wszystkich starych gier. Albo będzie za nowy, albo za stary.
  • Odpowiedz
@Wookash071: Optymalny był by sprzęt z Pentiumem M (mobilny P4 też od biedy może być jeśli inne komponenty pasują), proporcje obrazu najlepiej 4:3, dla 3D karta graficzna ATI 9000 lub Nvidia GeForce Go 2 (mobilne S3, Tridenty, Neomagic miały problemy z 3D). Dobrze gdyby karta dzwiękowa obsługiwała systemowego dosboxa (tzn. gry dosowe działały z dzwiękiem pod Windowsem) w tej epoce 98% sprzętów posiadało kodek AC97 działający tylko pod Windowsem i
  • Odpowiedz
Kojarzy ktoś nazwę gierki? Wyścigi, cd-action dało kiedyś demko, komiksowa / bajkowa sceneria, jedyne co pamiętam, to autko, które nazywało się banzai albo bonsai i było podobne do garbusa; mało detali, wiem, ale może akurat ktoś kojarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#retrogaming
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Za gówniaka wywoływała u mnie stres i gęsią skórkę jest to muzyka z pierwszej misji, chociaż ostatnio udało mi się przejść wszystkie 12 te od Marka Hammonda to ta właśnie pierwsza była cysterną nerwów. Może powodem było to że dawniej kompletnie nie radziłem sobie z prowadzeniem aut podczas pościgów i ten moment przed i w magazynie Jolsona w niewiedzy że jest w grze auto aim a ja używałem tylko ręcznego namierzania stojąc
PeriodFromVaginax9 - Za gówniaka wywoływała u mnie stres i gęsią skórkę jest to muzyk...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stonka_ziemniaczana: MoO2 jest spoko, tylko tam np co do rozwoju to jest jeden schemat, tak samo budowanie statków wg wzorów by mieć kozaka. Wg mnie SMAC jest lepszy, ale poszukaj Master of Magic z dodatkiem Caster of Magic (tak tak, dorobili DLC po 20latach :P) tam mocno podkręcili grę. Do MoO2 też są mody, ale jakoś mnie nei wciągneły
  • Odpowiedz