@LoganWhyz: Jak ogarniesz podstawy (skoro kodujesz w innych językach, to bardzo szybko) to bierz się za Django :) Z tym webdev robi się sam :) Sam nie wiem co lepsze: railsy, czy django :)
  • Odpowiedz
Jak w Pythonie zamienić "u\0142" na "ł"?
Bawię się z API innego programu i wysyłam mu zapytanie o nazwę jakiegoś elementu, a ten mi ładnie wszystko zwraca, ale nie działają mi polskie znaki. Chciałbym to załatwić w obrębie tej funkcji.
.encode('utf-8') wywala mi błędy.
#python
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grlux:
Próbowałem łączyć tego stringa z innym i i polskich znaków nie było, ale po wywołaniu

print info_z_api
drukuje mi polskie znaki bez problemu, więc temat po prostu zostawię. Bo 'infozapi' i tak będę pchał dalej
  • Odpowiedz
Jestem w trakcie przerabiania książki M.Dawsona Python dla każdego i natrafiłem na następujące zadanie: "Utwórz program, który wczytuje komunikat użytkownika, a następnie wypisuje go w odwrotnej kolejności."

Mój kod:
word = input("Podaj słowo: ")

length = len(word)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 2
@rysiwnuk właśnie teraz trochę poszukałem i widze, że jest taka funkcja jednak nie była omawiana do tej pory w książce. Dlatego robie to niejako na około. Ale dzięki, na pewno zapamiętam na przyszłość.
  • Odpowiedz
Czy ktoś robił weryfikację użytkownika Digest Access Authentication na #webpy #python ? Nigdy tego nie robiłem i nie bardzo wiem jak się za to zabrać a framework i rodzaj weryfikacji mam narzucony :P
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! GRoT> mknie do przodu w szybkości rozwiązywania układu równań i w minimalizowaniu niezbędnych zasobów do przechowywania macierzy. Po małych zmianach jest 1,5 razy szybszy i pożera 2,5 razy pamięci RAM mniej. Jest też bardziej elegancki wygląd, galeria wyników jako strona html i możliwość analizowania większych modeli (obrazków). Wczoraj przetłumaczyłem stronę projektu github.com/tutajrobert/grot na język angielski - link dla ciekawych tutaj strona projektu. Na zachętę zgniatanie garbusa! Obliczeniowe pozdrowienia! #ansys
kadetPirx - Cześć! GRoT> mknie do przodu w szybkości rozwiązywania układu równań i w ...

źródło: comment_aR3LWeyV5dsuN6sNZ7hmihwd9go3TRyx.gif

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chrsec: Właśnie sprawdzam tego garbusa w większej rozdzielczości: 20 000 elementów skończonych, macierz sztywności 40 000 x 40 000. Wciąga do obliczeń 26 GB pamięci RAM. Model o liczbie 10 000 elementów zabiera 6 GB. Za to 2500 elementów to już tylko 430 MB, a odpowiada to obrazkom 50 na 50 pikseli
  • Odpowiedz
@kadetPirx: 26 GB to strasznie dużo jak na wymiar 40k. Jak przechowujesz macierz sztywności? Macierz rzadka by się przydała to spadnie do parudziestu-set MB ( ͡° ͜ʖ ͡°) Warto by też użyć do solvera pythonowskiego api do C (czyli napisać sover w .pyd). Możnaby wtedy spokojnie przekazywać w numpy jedynie macierze topologii, współrzędnych węzłów i konstytutywne.

Nie wiem na ile chcesz pisać solver sam. Po kodzie
  • Odpowiedz
@log2n: no raczej nieprawda biorąc pod uwagę wszystkie trendy i popularność :)

a jak już coś przepisują to zazwyczaj na golang lub coś funkcyjnego
  • Odpowiedz
@tptak:

nie zwalnia pamięci.


Nie miałem nigdy problemów z pamięcią. W przeciwieństwie do aplikacji napisanych w Javie ( ͡°
  • Odpowiedz
Cześć,

Mam taki "problem", chciałbym odpalić program w pythonie, ale potrzebuję pamięci, nazwijmy to max.

I wymyśliłem sobie takie coś, że znajdę jakiegoś linuxa który będzie zabierał jak najmniej pamięci, najlepiej aby był na nim "tylko" python (no i to co jest potrzebne), no i kluczem jest aby dało się go odpalilić z pendriva.

Najlepiej
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja byl uzyl jakis minimalistyczny kontener z dokerem, na ktory zapakowalbym minimum niezbedne do instalacji pakietow pythona. Na DokerHub sa obrazy anacondy wazace jakies 500 mb.
Odpalasz, liczysz, profit.
  • Odpowiedz
Trafiłam ostatnio na ciekawe pytanie na Quora i postanowiłam wrzucić tutaj odpowiedź (link do oryginału na końcu).

What are criticisms of Python?

Autor: Mateusz Malisz

I
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RobotKuchenny9000: Szkodliwa odpowiedź i sporo bzdur i niedopowiedzeń, o czym niech świadczy choćby fakt, że dostał 9 upvotów na 3600+ wyświetleń. Wygląda na to, że gość generalnie nienawidzi pythona bo ten nie jest Common Lispem/Schemem/Haskellem - także ten, no co tu więcej mówić.
  • Odpowiedz
Udało mi się napisać kolejne posty w ramach konkursu "Daj Się Poznać 2017". Mam już 10 postów, jeszcze drugie tyle do końca konkursu muszę napisać :)

Stworzyłem prostego bota do Starcrafta: Brood War w Javie z wykorzystaniem BWAPI i BWMirror. Bot realizuje prostą strategię zwaną jako 5 pool.

Post o bocie: Pięć basenów.
Repozytorium z kodem bota.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pkh: To i tak nieźle, mój jest nieco prostszy. Muszę zwłaszcza dać szukanie po mapie jak już rozwali maina, bo na tym już raz mi się zaciął.
  • Odpowiedz
Cześć!
Chciałbym stworzyć projekt wykorzystując #bitcoin i szukam programistów #php lub #python co ogarniają #kryptowaluty

Czy ktoś mógłby mi pomóc? Projekt dosyć prosty, a zarazem ciekawy.

Pisałem z podobnym tematem jakiś czas temu i nawiązałem ciekawy kontakt z pewnym Mirkiem odnośnie takiego tematu i nie mogę teraz odnaleźć naszych rozmów - Mirku jak to czytasz to się odezwij!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy zna ktoś jakiś tutorial, bibliotekę z których mogę skorzystać w #python?

Dokładnie chodzi mi o coś takiego, że jak mam sobie tablicę [a, , , , , , ,] to mogę sobie przesuwać w konsoli z poziomu użytkownika to a w kolejne miejsca tablicy przy użyciu np. strzałek czyli [ , a , , , , ,] potem mogę cofnąć np używając dolnej strzałki do [a, , ,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piszę kod scrapujący wiele różnych stron z wieloma różnymi dekodowaniami tekstu. Czy jest jakaś magiczna paczka automatycznie wyłapująca jak dekodowany jest ten tekst i przerabiająca go do czytelnego UTF8?

#python #programowanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@Lunder każda strona powinna mieć napisane w mecie jakie ma kodowanie znaków. Przeglądarki też muszą wiedzieć jak takie strony wyświetlać
  • Odpowiedz
Chciałbym dodac na stronie możliwość rejestracji/logowania przez api facebooka (mozliwe ze w przyszlosci dojda inne serwisy). Stronka jest w pythonie i flasku. Widzę że jest troche modułów do flaska które to umożliwiają, wiekszość nie jest aktywnie rozwijana (ostatnie commity 2+ lat temu). Którego użyć?

#python #flask #oauth

Co wybrac ?

  • rauth - rauth.readthedocs.io/en/latest/ 0% (0)
  • flask-rauth - github.com/joelverhagen/flask-rauth 0% (0)
  • flask-oauth - github.com/mitsuhiko/flask-oauth 0% (0)
  • flask-social - github.com/mattupstate/flask-social 30.0% (3)
  • facebook js sdk 20.0% (2)
  • cos innego 50.0% (5)

Oddanych głosów: 10

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach