Uszanowanko, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowiłem co jakiś czas wrzucać jedną z gier, w które grałem kiedykolwiek zaczynając od mojego roku urodzenia, a następnie wydaną w kolejnym roku i tak dalej.

Kolejna pozycja z roku 1998. Zapnijcie pasy, usiądźcie wygodnie bo oto wjeżdża Colin McRae Rally, symulator rajdów samochodowych. Gra sygnowana imieniem słynnego szkockiego rajdowca dostarcza sporo pozytywnych emocji.
Możemy korzystać z 12 samochodów podzielonych na 3 kategorie. Dostępne auta to między innymi Subaru
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BUS_pl: cholernie trudne (jak dla 10 latka) zadanie na licencję skoda felicia na nocnym odcinku. Na szczescie wystarczyło rozjaśnić na maksa telewizor i już dało się jechać. ( )
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BUS_pl: do dziś mam jakąś fazę, że niedziela, przed południem, kojarzy mi się z domowym obiadem, familiadą i DN3D. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Setki godzin za gówniaka, dziesiątki godzin za dorosłego ( ͡° ͜ʖ ͡°) klimat niezmienny, muzyka kapitalna (zwłaszcza na OPL2), wspomnienia z odpalanych masowo mapek z CD-Romów kupowanych w osiedlowym sklepie komputerowym - bezcenne.

No i to były czasy, gdzie
  • Odpowiedz
  • 44
Jaka gra lub gry wywarły na Tobie największe wrażenie i czułeś jak być przeskoczył o generację. (mile widziany komentarz)

Zaczynam: 1. Ridge Racer na PSX (to chyba w 1997 zagrałem u kolegi co miał rodziców w Belgii, Marko bosko to był realizm)

2. Driver 2 psx (zapamiętałem grafikę jak z GTA V, uznałem, że najbardziej realistyczny symulator miasta xD)

3.
Bubsy3D - Jaka gra lub gry wywarły na Tobie największe wrażenie i czułeś jak być prze...

źródło: comment_1655963639mlTHvNzBdsREPpcJMah1A7.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bubsy3D: Gothic. Wrzód okazał się moim przyjacielem i byłem zadowolony z faktu, że chce mi towarzyszyć. Poczucie osaczenia w kolonii karnej było przytłaczające, a wokół czyhało wiele niebezpieczeństw, więc jego obecność pomagała mi w opanowaniu nerwów. Co to był za realizm... sztuczna inteligencja symulowała bycie moim przyjacielem. No a potem go zabiłem, bo za często robił przerwy i pytał gdzie idziemy.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BUS_pl: Dużo by opisywać. Cały dzień by mi to zajęło. Możesz mi zadać bardziej konkretne pytania, a napiszę mini-opowiadanie.

Wspomnienia piękne, biorąc pod uwagę, że grałem pierwszy raz, gdy miałem jakieś 15 lat (rok 2011!) i dla mnie taka grafika robi robotę. Więcej mi do szczęścia nie trzeba, no może lepsze skalowanie HUD'a na wyższych rozdzielczościach.
Albo... obróćmy tę wypowiedź o 180 stopni: wspomnienia pokroju PTSD, gdy sobie zrobiłem wyzwanie
  • Odpowiedz
Jaka jest różnica między 帰る a 戻る? Gram aktualnie w Crash Team Racing wersję japońską i w menu są opcje np:
1. コースをかえる - czyli powrót do ekranu wyboru trasy
2. タイトルがめんにもどる - powrót do menu głównego (title screen)
Z czego wynika użycie takiego a nie innego czasownika?
#japonski #psx
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@omlecikzpasztetem: Jestem całkiem pewien, że 帰る oznacza definitywny powrót do miejsca w którym byłeś (zazwyczaj w kontekście powrotu do domu), natomiast 戻る również oznacza powrót, ale wydaje mi się iż bardziej kładzie nacisk na samą czynność powrotu, bo do miejsca do którego wracasz, wcale nie musisz dotrzeć, jak i czasownik jest bardziej generalny.

W większości aplikacji czy gier raczej właśnie będziesz trafiał na 戻る, a jak się zmęczysz po wypadzie
  • Odpowiedz
Nie trzeba płacić za klasyki drugi raz, część z nich będzie dostępna do zakupu też osobno, chociaż dziwne ze w komunikacie nie ma mowy o PS2:

Also, players who have previously purchased the digital version of games from the original PlayStation and PSP generation will not have to make a separate purchase or sign up to PlayStation Plus to play these titles on PS4 or PS5. When these titles are released for
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Mirki, chciałbym trochę sobie pograć w jakieś klasyki z młodości na NESa, Game Boya i PSXa. Będę próbował to ogarnąć na Android Boxie, tylko potrzebuję pady.
Czy jest coś godnego polecenia, co uda się połączyć bezprzewodowo?

#retrogaming #pad #psx #androidbox
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest coś godnego polecenia, co uda się połączyć bezprzewodowo?


@osc91: pady od 8bitdo. Są bardzo przywoite jeśli chodzi o jakość, działają na Bluetooth, mają niski input lag i czesto można je względnie tanio dostać.
  • Odpowiedz
Gość napisał artykuł o tym jak bardzo nie umie się obsługiwać nowoczesnymi mediami, nie chodzi tylko o te brednie które napisał o CRT TV ale o przerażający brak chęci szukania potrzebnych informacji w dobie internetu.

https://www.techradar.com/news/i-bought-a-crt-tv-for-a-retro-gaming-setup-and-it-was-an-existential-nightmare?utm_campaign=socialflow&utm_source=facebook.com&utm_content=techradar&utm_medium=social&fbclid=IwAR3iuJJmjobSGr8qyn9zrP-2e2sUwBR9NOXEFL2IGNOHzL2ygDpIo3tezsc#l2psadusbkd0u1jb84j

#retrogaming #psx
PeterPolska - Gość napisał artykuł o tym jak bardzo nie umie się obsługiwać nowoczesn...

źródło: comment_1651568258VK0eGz0upaLjdKXmTu4BYX.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tesseract: a czy przypadkiem częścią, magii zabaw czy to retro konsolą, kompem czy autem nie jest ta konieczność robienia doktoratu z budowy danej maszyny i wertowanie ogłoszeń w poszukiwaniu części? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach