Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki #programy #komputery pozwoli mi przenieść obraz dysku z systemem 256 GB na dysk 128 GB? Zajęty większy dysk jest w 30%. Program może być płatny ale zależy mi na przeniesieniu "1:1" tak abym nie musiała instalować systemu na nowo.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hrumque: pamiętam nortona ghosta ale ostatnio go używałam i porzuciłam odkąd nie dało się przywracać nim partycji z Windows Vista. Nie wiem czy później obsługiwał 7, 8, 10 i teraz 11.
  • Odpowiedz
pamiętam nortona ghosta ale ostatnio go używałam i porzuciłam odkąd nie dało się przywracać nim partycji z Windows Vista.

Oczywiście że się da.

Nie wiem czy później obsługiwał 7, 8, 10 i teraz 11.

@0w202122: oczywiście że obsługuje, ciągle używam go zawodowo - i 10tka i 11tka daje radę bez problemu. Oczywiście - same systemy "nie lubią" się z takim przenoszeniem, jak później są bootowane z innego nośnika/voluminu, niż miały
  • Odpowiedz
#pcmasterrace #programy #windows

Jak szukanie jakiegoś fajnego odtwarzacza alternatywy dla VLC to polecam Potplayer.
Używam go ostatnio i wydaje się w miarę lekkki. Jakoś łatwiej mi się go ustawia (w sensie, okna, zapisywanie list odtwarzania, opcje niż VLC.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Istnieje jakiś program, który trzyma listę plików i folderów z danej lokalizacji w bazie danych i aktualizuje ją gdy coś zmieniam w plikach? Często wyszukuję jakieś pliki i za każdym razem muszę czekać te kilkadziesiąt sekund aż Windows przeszuka folder i chciałbym to przyspieszyć.

#windows #programy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@scorpio18k: Robiłem kiedyś taki soft w którym wskazywałeś folder a potem miałeś logowanie wszystkich zmian w wewnątrz.
Całość była zapisywana do bazy i potem pokazywana ładnie na stronie.
Jak jesteś zainteresowany użyciem odezwij sie pod koniec tyg. to udostępnię.
  • Odpowiedz
co mi to wygaśnie po miesiącu...


@kolonko: klucze nie wygasają w ten sposób. Mam na czterech maszynach W10 z kluczy z keyshopów i żaden nie miał problemu z aktywacją. To są legalne klucze, działające już po parę lat

Oczywiście legalność nie ma nic do postanowień licencyjnych Microsoftu (prawo to jedno, regulamin firmy to co innego) tj. klucz może być legalny, nikt cię nie będzie o to ścigał - a jednocześnie
  • Odpowiedz
@kolonko: klucze brałem z wielu miejsc: Allegro (działały lub nie/już nie ma tych ofert), eBaya (działały, ale wycięto oferty jak na allegro), Ali (nie działał żaden XD) a ostatnie dwa brałem z G2A i bez najmniejszych problemów - tylko tu znacznie drożej niż ww. - ~100zł klucz Pro
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bardzo ciekawe spostrzeżenia, ale warto też zwrócić uwagę na atrakcyjność kobiet, które dokonywały selekcji. Najlepiej uznać za miarodajne werdykty tych powyżej przeciętnej. Brzydsza kobieta często z automatu odrzuci przystojnego faceta, bo wie że nie ma u niego szans. (Sam jestem zadbanym gościem i zauważyłem, że dziewczyny z urody poniżej przeciętnej dość często nie okazują mi zainteresowania, natomiast te ładniejsze prawie zawsze) Z drugiej strony tego typu zachowanie sprawia, że prawie każdy Mirek
  • Odpowiedz
Korki, szukam #oprogramowanie pewnie online, które będzie działało w sposób zamknięty, dostęp tylko dla uprawnionych.

Cel jest taki, że ja wpisuje zapotrzebowanie, uprawnieni dostawcy składają oferty. A mi to się ładnie i przejrzyście pokazuje na ekranie.

Ktoś kojarzy takie rozwiązanie?

#programowanie #programy #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@zwei: aplikacja webowa. Ja zgłaszam, że chce kupić np. sól, a dostawcy których zaproszę do tej aplikacji, mogą składać oferty (cena, dostępna ilość, czas realizacji).

Chodzi mi o taki kolektor ofert.

Aktualnie wspomagam się excelem, ale przy obecnej ilości dostawców, zapotrzebowań i zmian cen, staje się to bardzo czasochłonne.
  • Odpowiedz
@cezeter: o jakimś standardowym rozwiązaniu nie słyszałem. Ale jeżeli funkcje tej apki mają być tylko takie jak piszesz, bez większych udziwnień, to jest to dosyć prosta koncepcja i spokojnie do napisania stosunkowo małym kosztem. W zasadzie, to mogę nawet się podjąć czegoś takiego, jeżeli byłbyś chętny.
  • Odpowiedz
Jest jakaś apka, gdzie mogę tworzyć taski do wykonania dla #niebieskiepaski a on dla mnie? I taka, że mogłabym mu odhaczać wykonane taski (lub nawet je oceniać)

Najlepiej, żeby istniał też widżet na telefon ale dla par!!! (bez uruchamiania aplikacji).

Bo wiem, że to do działa na moim telefonie ale nie wiem jak włączyć to #niebieskiepaski (_ )

#pracbaza #pytanie
jmuhha - Jest jakaś apka, gdzie mogę tworzyć taski do wykonania dla #niebieskiepaski ...

źródło: comment_1644000773uaaX4ogON72ijnSHZdaxFR.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #programowanie #programy #fotografia #pytanie #pytaniedoeksperta

Opis problemu:

Zdjęcia znajdują się w dwóch folderach A (posortowane jako tako po exif) i B (najprzeróżniejsze foldery, zdjęcia się powtarzają, śmietnik, groch z kapustą).
Większość programów AllDump, Duplicate Finder etc. znajduje tylko i wyłącznie duplikaty. (binarnie, MD5...różne sposoby)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Ziutek33 troszkę szukałem czegoś takiego jakiś czas temu i niespecjalnie coś znalazłem. Nie powiem, zdziwiłem się trochę, i chyba będę musiał coś takiego ogarnąć samemu.
Ale przeszukam jeszcze zakładki, bo kiedyś jakiś Mirek chyba coś fajnego sugerował i sobie gdzieś zapisałem.
  • Odpowiedz
Cześć! Chcę zrobić bliskiej osobie taki jakby pokaz ze zdjęciami i filmami z jej życia na urodziny. Macie pomysł jakim programem mogę te wszystkie materiały posklejać do kupy z jakimiś sensownymi przejściami?
#programy #fotografia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szukam programu do zarządzania zbiorem muzyki, do automatycznego wyszukiwania i dodawania metadanych, okładek .itp
bonusowo czy jest jakiś sprytny zamiennik Itunes?
#muzyka #pytanie #programy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach