Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

23Yes
- 6

EveryTimeJustLikeTheLast
- 3
@23Yes: Pewnie stałoby się całe nic, bo takie prymitywne ataki pewnie mają obcykane.

Norskee
- 2
@23Yes: nic. Rownie dobrze bys mogl na reddicie napisac zeby wszyscy zaczelo klikac f5 na stronach i da to wiekszy skutek
- 0
@hrumque: pamiętam nortona ghosta ale ostatnio go używałam i porzuciłam odkąd nie dało się przywracać nim partycji z Windows Vista. Nie wiem czy później obsługiwał 7, 8, 10 i teraz 11.
- 0
pamiętam nortona ghosta ale ostatnio go używałam i porzuciłam odkąd nie dało się przywracać nim partycji z Windows Vista.
Oczywiście że się da.
Nie wiem czy później obsługiwał 7, 8, 10 i teraz 11.
@0w202122: oczywiście że obsługuje, ciągle używam go zawodowo - i 10tka i 11tka daje radę bez problemu. Oczywiście - same systemy "nie lubią" się z takim przenoszeniem, jak później są bootowane z innego nośnika/voluminu, niż miały
- 0
@PedzacaGuma: odblokuj pw
@przypatrzsie: już ;)
- 1
#pcmasterrace #programy #windows
Jak szukanie jakiegoś fajnego odtwarzacza alternatywy dla VLC to polecam Potplayer.
Używam go ostatnio i wydaje się w miarę lekkki. Jakoś łatwiej mi się go ustawia (w sensie, okna, zapisywanie list odtwarzania, opcje niż VLC.
Jak szukanie jakiegoś fajnego odtwarzacza alternatywy dla VLC to polecam Potplayer.
Używam go ostatnio i wydaje się w miarę lekkki. Jakoś łatwiej mi się go ustawia (w sensie, okna, zapisywanie list odtwarzania, opcje niż VLC.
@Variv: na Windows też go używam, spoko jest. Lata temu wolałem MPC-HC zamiast VLC. A teraz, na linuksie MPV, bo VLC wyświetla artefakty zamiast video... ¯\_(ツ)_/¯
@Variv: używam od kilku lat, najbardziej w nim lubię dużą ilość opcji do napisów, których teraz i tak nie używam oprócz wielkości czcionki
- 0
ublock + ad muncher
- 1
@Geno: Sprecyzuję żeby nie było pomyłki: uBlock Origin. Każdemu kto ma na myśli uBlock Origin i pisze samo "uBlock" należy się lepa na ryj bo to nie to samo. Rozszerzenie z dopiskiem "Origin" to to które jest nadal rozwijane. A AdMuncher to pieśń przeszłości. A jeżeli uBO ci nie domaga to dodaj filtry z tej listy:
https://majkiit.github.io/polish-ads-filter/
https://majkiit.github.io/polish-ads-filter/
- 0
#programy
W programie GeoSetter wyskakuje komunikat: "Korzystasz z przeglądarki, która nie obsługuje interfejsu Google Maps JavaScript API. Użyj innej." i nie wczytuje się mapa z geolokalizacją zdjęć. Wczoraj wszystko działało dobrze. Co zrobić żeby znowu działało poprawne?
W programie GeoSetter wyskakuje komunikat: "Korzystasz z przeglądarki, która nie obsługuje interfejsu Google Maps JavaScript API. Użyj innej." i nie wczytuje się mapa z geolokalizacją zdjęć. Wczoraj wszystko działało dobrze. Co zrobić żeby znowu działało poprawne?
źródło: comment_1645082212xGH3PjYvkYfmCAIuoDMKJL.jpg
PobierzMam nagranie z komórki w rozdzielczości 4k i chciałabym to przekonwertować możliwie "bezstratnie" do 1080p i z jakąś stablizacją obrazu. Jakiś darmowy soft to ogarnie?
#wideo #programy #obrobkawideo
#wideo #programy #obrobkawideo
Istnieje jakiś program, który trzyma listę plików i folderów z danej lokalizacji w bazie danych i aktualizuje ją gdy coś zmieniam w plikach? Często wyszukuję jakieś pliki i za każdym razem muszę czekać te kilkadziesiąt sekund aż Windows przeszuka folder i chciałbym to przyspieszyć.
#windows #programy
#windows #programy
@scorpio18k: Robiłem kiedyś taki soft w którym wskazywałeś folder a potem miałeś logowanie wszystkich zmian w wewnątrz.
Całość była zapisywana do bazy i potem pokazywana ładnie na stronie.
Jak jesteś zainteresowany użyciem odezwij sie pod koniec tyg. to udostępnię.
Całość była zapisywana do bazy i potem pokazywana ładnie na stronie.
Jak jesteś zainteresowany użyciem odezwij sie pod koniec tyg. to udostępnię.
@scorpio18k: tak, nazywa się to indeksowanie. Poszukaj w necie jak włączyć indeksowanie
- 1
Były czasem na głównej znaleziska o jakichś dobrych programach na PC, które sprawnie mogą zmienić nasz telefon/tablet(dobrze by było jakby ten windowsowy też) w dodatkowy monitor zewnętrzny dla tego PC. Ktoś kojarzy jaki to program/y?
#monitory #android #komputery #programy #technologia #windows #niewiemjaktootagowac
#monitory #android #komputery #programy #technologia #windows #niewiemjaktootagowac
@j38acpls: podobno aplikacja [Super Display](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kelocube.mirrorclient&hl=pl≷=US) działa najlepiej.
Jak masz tablet Samsunga to zobacz czy masz opcję drugi ekran. Powinna być w rozsuwanym zasobniku.
Jak masz tablet Samsunga to zobacz czy masz opcję drugi ekran. Powinna być w rozsuwanym zasobniku.
- 0
@bonpensiero: dzięki
- 0
- 1
co mi to wygaśnie po miesiącu...
@kolonko: klucze nie wygasają w ten sposób. Mam na czterech maszynach W10 z kluczy z keyshopów i żaden nie miał problemu z aktywacją. To są legalne klucze, działające już po parę lat
Oczywiście legalność nie ma nic do postanowień licencyjnych Microsoftu (prawo to jedno, regulamin firmy to co innego) tj. klucz może być legalny, nikt cię nie będzie o to ścigał - a jednocześnie
- 1
@kolonko: klucze brałem z wielu miejsc: Allegro (działały lub nie/już nie ma tych ofert), eBaya (działały, ale wycięto oferty jak na allegro), Ali (nie działał żaden XD) a ostatnie dwa brałem z G2A i bez najmniejszych problemów - tylko tu znacznie drożej niż ww. - ~100zł klucz Pro
- 50
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Bardzo ciekawe spostrzeżenia, ale warto też zwrócić uwagę na atrakcyjność kobiet, które dokonywały selekcji. Najlepiej uznać za miarodajne werdykty tych powyżej przeciętnej. Brzydsza kobieta często z automatu odrzuci przystojnego faceta, bo wie że nie ma u niego szans. (Sam jestem zadbanym gościem i zauważyłem, że dziewczyny z urody poniżej przeciętnej dość często nie okazują mi zainteresowania, natomiast te ładniejsze prawie zawsze) Z drugiej strony tego typu zachowanie sprawia, że prawie każdy Mirek
- 19
@xydeN-: Podziwiam każdego, komu chciało się czytać.
Korki, szukam #oprogramowanie pewnie online, które będzie działało w sposób zamknięty, dostęp tylko dla uprawnionych.
Cel jest taki, że ja wpisuje zapotrzebowanie, uprawnieni dostawcy składają oferty. A mi to się ładnie i przejrzyście pokazuje na ekranie.
Ktoś kojarzy takie rozwiązanie?
#programowanie #programy #pytanie
Cel jest taki, że ja wpisuje zapotrzebowanie, uprawnieni dostawcy składają oferty. A mi to się ładnie i przejrzyście pokazuje na ekranie.
Ktoś kojarzy takie rozwiązanie?
#programowanie #programy #pytanie
- 1
@zwei: aplikacja webowa. Ja zgłaszam, że chce kupić np. sól, a dostawcy których zaproszę do tej aplikacji, mogą składać oferty (cena, dostępna ilość, czas realizacji).
Chodzi mi o taki kolektor ofert.
Aktualnie wspomagam się excelem, ale przy obecnej ilości dostawców, zapotrzebowań i zmian cen, staje się to bardzo czasochłonne.
Chodzi mi o taki kolektor ofert.
Aktualnie wspomagam się excelem, ale przy obecnej ilości dostawców, zapotrzebowań i zmian cen, staje się to bardzo czasochłonne.
- 0
@cezeter: o jakimś standardowym rozwiązaniu nie słyszałem. Ale jeżeli funkcje tej apki mają być tylko takie jak piszesz, bez większych udziwnień, to jest to dosyć prosta koncepcja i spokojnie do napisania stosunkowo małym kosztem. W zasadzie, to mogę nawet się podjąć czegoś takiego, jeżeli byłbyś chętny.
Czy jest jakiś soft, który co kilka sekund otwiera daną stronę co kilka sekund (co 5, 30, 50 sekund) ?
#pytaniedoeksperta #informatyka #programowanie #programy
#pytaniedoeksperta #informatyka #programowanie #programy
@noonamed: curl i cron
- 21
Jest jakaś apka, gdzie mogę tworzyć taski do wykonania dla #niebieskiepaski a on dla mnie? I taka, że mogłabym mu odhaczać wykonane taski (lub nawet je oceniać)
Najlepiej, żeby istniał też widżet na telefon ale dla par!!! (bez uruchamiania aplikacji).
Bo wiem, że to do działa na moim telefonie ale nie wiem jak włączyć to #niebieskiepaski ლ(ಠ_ಠ ლ)
#pracbaza #pytanie
Najlepiej, żeby istniał też widżet na telefon ale dla par!!! (bez uruchamiania aplikacji).
Bo wiem, że to do działa na moim telefonie ale nie wiem jak włączyć to #niebieskiepaski ლ(ಠ_ಠ ლ)
#pracbaza #pytanie
źródło: comment_1644000773uaaX4ogON72ijnSHZdaxFR.jpg
Pobierz- 1
#komputery #programowanie #programy #fotografia #pytanie #pytaniedoeksperta
Opis problemu:
Zdjęcia znajdują się w dwóch folderach A (posortowane jako tako po exif) i B (najprzeróżniejsze foldery, zdjęcia się powtarzają, śmietnik, groch z kapustą).
Większość programów AllDump, Duplicate Finder etc. znajduje tylko i wyłącznie duplikaty. (binarnie, MD5...różne sposoby)
Opis problemu:
Zdjęcia znajdują się w dwóch folderach A (posortowane jako tako po exif) i B (najprzeróżniejsze foldery, zdjęcia się powtarzają, śmietnik, groch z kapustą).
Większość programów AllDump, Duplicate Finder etc. znajduje tylko i wyłącznie duplikaty. (binarnie, MD5...różne sposoby)
@Ziutek33 troszkę szukałem czegoś takiego jakiś czas temu i niespecjalnie coś znalazłem. Nie powiem, zdziwiłem się trochę, i chyba będę musiał coś takiego ogarnąć samemu.
Ale przeszukam jeszcze zakładki, bo kiedyś jakiś Mirek chyba coś fajnego sugerował i sobie gdzieś zapisałem.
Ale przeszukam jeszcze zakładki, bo kiedyś jakiś Mirek chyba coś fajnego sugerował i sobie gdzieś zapisałem.
Cześć! Chcę zrobić bliskiej osobie taki jakby pokaz ze zdjęciami i filmami z jej życia na urodziny. Macie pomysł jakim programem mogę te wszystkie materiały posklejać do kupy z jakimiś sensownymi przejściami?
#programy #fotografia
#programy #fotografia
@kanonier714: Google Photos (do 50 zdjęć)
@kanonier714: sony vegas
- 1
- 0
@szalet: Do metadanych używam Mp3Tag z tym, że tam wszystko ręcznie sobie ustawiam.
Player: MusicBee. Dość mocno konfigurowalny..
Poglądowe: https://i.imgur.com/pvHtxRz.jpeg
Player: MusicBee. Dość mocno konfigurowalny..
Poglądowe: https://i.imgur.com/pvHtxRz.jpeg
- 0
























