@dexterpol: dopóki Polacy dają się dymać na hajs, to cwaniacy będą doić. Tymczasem w Żabce pizza tak samo smaczna jak ta z osiedlowej budy - mniej jak 20 złotych ostatnio dałem.
W innych, bogatszych krajach by wypromowali modę na branie sznytek ze sobą, ale Polak musi pokazać się i zaznać odrobiny luksusu, jaką jest buła z tłuszczem.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem ze znalezieniem hobby. Brak czasu czy funduszy nie jest problemem bo praca zdalna, te 40net na miesiac wpada. Chce cos zaczac robic ciekawszego bo obecnie moja rutyna to praca, obiad, jutub, spanie i tak w kolko. W weekend jakis spacer do lasu i bieznia. Tak to sie kreci. Dni mijaja mi szybko i mam wrazenie ze troche marnuje czas i potencjal. Co byscie polecili jako hobby
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Podczas ostatniej podróży do Czarnogóry odwiedziliśmy Kolasin, który nie miałby pewnie nic do zaoferowania, gdyby nie wyjątkowo piękne pasmo górskie Sinjavina, które rozciąga się wokół. Miasto można potraktować jako bazę wypadową na off road, rowery górskie i wyprawy konne. Dominuje pasterstwo, kuchnia jest prosta i ciekawa, a wyróżnikiem jest lisnati sir, przypominający mozarellę o fakturze płatków.

Przygotowałem film z tej okolicy i zapraszam do znaleziska.

Polecam również obserwację hasztagu #szalonewalizki
SzaloneWalizki - Cześć, 
Podczas ostatniej podróży do Czarnogóry odwiedziliśmy Kolasi...

źródło: DSC04993

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
paragonzpodrozy. pl Wiecie może co się stało z tym blogiem? Był świetny dla amatorów kajakarstwa. Strona nie działa. Można było tam znaleźć bardzo fajne trasy, a autorzy dodawali mapy z np. wypożyczalniami z których najlepiej było korzystać.

Mail autora też nie działa :(
Ktoś coś?

#blog #kajaki #podroze
Drummer - paragonzpodrozy. pl Wiecie może co się stało z tym blogiem? Był świetny dla...

źródło: paragonzpodrozy

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drummer: zdaje się że twórcy podjęli się innych zajęć. Też ostatnio szukałem jakiegoś filmu od Bartka ze spływu i poukrywane/pokasowane są niestety. Szkoda.
  • Odpowiedz
Jakaś strona/aplikacja z mapami i trasami, dróżkami itp - podobna do mapy.cz (teraz mapy.com) zawierająca tak samo funkcję zdjęć społeczności jak mapy.cz? (pytam bardziej z punktu widzenia wielkości bazy zdjęć i tras czy jest coś lepszego niż mapy.cz)

Dużo ludzi w Pl poleca mapa-turystyczna.pl (nie wiem przez jakie kryterium) - ale nie widzę takiej funkcji - zastanawiam się czy jest alternatywa (ze zdjęciami) dla Polski albo też najlepiej dla całego świata -
piezometr - Jakaś strona/aplikacja z mapami i trasami, dróżkami itp - podobna do mapy...

źródło: mapy cz

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dwa pytania do weteranów od laika totalnego. Zechciałem się gdzieś wybrać i pospać pod chmurką, nic wielkiego - jedna czy dwie noce. Transport kolejowo-przypadkowy. Pytanie o plecak, jaki najlepiej, 40l jest wystarczające? Jakaś konkretna marka, żeby nie przepłacać? (Bo jednak nie planuję być nomadem) Pytam bo opinii wiele.

Co najlepiej sobie wziąć do żarcia, przy braku jakiejś kucheneczki? Dzięki

#backpacking #autostop #podroze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 115
@thorgoth: w prawicowych mediach mamy Polskę schroedingera, która różni się zależnie od tego, którą nogą dziś wstanie Sakiewicz.

Z jednej strony Polacy w niczym nie są gorsi od zachodu, żyje nam się lepiej itd. itd.

Z drugiej strony jesteśmy biedakami i pospólstwem, które nie jeździ na zagraniczne wakacje, bo ich nie stać, więc to pociąg dla elit.
  • Odpowiedz
Polska jest piękna, widok z Gęsiej Szyi w Tatrach :) czytałam wcześniej, że schody mogą lekko zmęczyć ale w połowie drogi prawie wymiękłam, może dlatego że nie chodzę po górach a dzień wcześniej weszliśmy na Babią Górę i już zakwasy dawały się we znaki. Zejście czerwonym a później czarnym szlakiem było dość wymagające przy bolących palach. P.S polecacie jakieś dobre buty na takie wyprawy (do ok. 500 zł)? Słyszałam że trzeba brać
Atktona_tyle - Polska jest piękna, widok z Gęsiej Szyi w Tatrach :) czytałam wcześnie...

źródło: temp_file7582849114700926827

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atk_to_na_tyle: To skoro wszyscy o butach to ja o tych kijkach. Ja nie wyobrażam sobie gór bez kijków trekkingowych. Odciążasz sobie kolana i nie tylko przy schodzeniu, asekurujesz się. Pod górę z resztą też przenosisz dużo siły na kijki. Jak masz jakieś płatu śniegu nie zimą to też sobie sprawdzasz, robisz chwyt itd.
  • Odpowiedz