pytanie czysto teoretyczne.. jak wiadomo wagoniki z kolejki na gubałówkę są złączone liną i kiedy jeden jedzie w górę, to drugi jedzie w dół.. Co by się stało jeśli ta stalowa lina by pękła? Są jakieś automatyczne zabezpieczenia? Nie przypominam sobie, żeby tę linę kiedykolwiek wymieniali..
#zakopane #gory #kolej #pociagi
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@black_fort: Miałem okazję wchodzić pod wagonik na jednej z wycieczek organizowanych przez uczelnię. Niestety nic o jakimś automacie nie pamiętam, ale kolo co to "prowadzi" ma wajchę i w każdej chwili może zahamować ten wagonik.
  • Odpowiedz
Mirasy mam pytanie techniczne do kolejarzy oraz fanów kolei - czy maszynista ma coś takiego jak ograniczenie prędkości do warunków atmosferycznych? W sensie wiecie o co mi chodzi - każdy kierowca wie, że nawet jak na autostradzie jest ograniczenie do 130 to wiadomo, że w czasie np. śnieżycy pojedziemy 40kmh albo i mniej. A jak jest na kolei? Załóżmy, że na danym odcinku trasy pociąg może lecieć ile fabryka dała, ale jest
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fokle pochwalę się swoją głupotą, szukałam wczoraj 15 minut swojego miejsca w pociągu (bo jedyne czym zdarza mi się jeździć to regio na święta do rodziny), bo nie miałam pojęcia, że moje miesce znajduje się przed wagonem restauracyjnym, ogólnie myślałam że za wagonem restauracjnym jest już kabina maszynisty i tak błądziłam w kółko XD

#pociagi #s----------e #pkp
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, czy ktoś kojarzy może wyszukiwarkę (wrzucaną na wykop kiedyś w ramach ciekawostki) listującą dokąd można bezpośrednio dojechać #pociagi z danego miasta?
np. wklepuje się Wawe i pokazuje bezpośrednie połączenie do Bukaresztu itp

#kolej #pkp
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy bilet kupiony na intercity ze stacji A do B, na innej trasie końcowej (ale między A i B takiej samej) i w późniejszej godzinie, będzie obowiązywał we wcześniejszym pociągu?


@Dakkar: jeśli twój pociąg jest opóźniony ponad 60 minut, to tak, wtedy możesz złapać jakikolwiek do swojej stacji
  • Odpowiedz
Czy tylko ja mam problem żeby odnaleźć się w tym rozkładzie kolei śląskich? Ostatnio jak musiałam więcej jeździć to na pociągu była rozpiska gdzie jedzie pociąg i normalnie pojechałam. Następnego dnia już bym nie weszła prawie do pociągu bo inaczej plan podróży napisali na pociągu a przyjechał za wcześnie i nie wiedziałam czy to mój. Wrrr

#pociagi #pkp #slask #katowice
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KoninaBeZiomeczka: a jednak nie. Grupa PKP to kilka spółek kolejowych, z których przewoźnikiem jest tylko IC, a zarzadcą torów jest PLK i w sumie tyle może Ciebie interesować. Temat nie za bardzo dotyczy PLK (może pośrednio ale i tak długo by drążyć), a już na pewno nie PKP Intercity. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Może ostatnio jechałaś w momencie zmiany rozkładów? Każda apka pokaże Ci z którego
  • Odpowiedz