#plus jak to jest z tymi urządzeniami branymi na raty w plusie?
Sprawdzalem po imei telefon który chciałem kupić i z formularza plusa wychodzi ze właścicielem jest polkomtel
Na stronie imei.info pokazuje że gwarancja dwuletnia kończy się dzisiaj, wiadomo kiedy może się kończyć umowa z osobą która ją zawierała i jeśli ma zaległe raty to w mailu będzie to jakoś rozróżnione od sytuacji gdzie raty płacone są regularnie?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Kiciuk Jeśli Plus twierdzi że urządzenie należy do nich to nie kupuj. Jeśli sprzedawca nie będzie płacił rat to ci zablokują ten telefon
  • Odpowiedz
Korzystał ktoś z sieci operatorów wirtualnych takich jak mobile vikings i podobnych, i może podzielić się doświadczeniami ? Bo na papierze wygląda to bardzo dobrze abonament jest 2x tańczy niż u normalnych operatorów , a oferta podobna albo nawet lepsza , zasięg też ma być taki sam . Więc czy nie ma tam jakiś haczyków i działa to jak powinno ? #mobilevikings #njumobile #premiummobile #operatorzykomorkowi
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpeedYOY w vikingsach wszystko działa spoko, bez haczyków. korzystam od wielu lat, sieć bezproblemowa. jak będziesz chciał założyć numer to daj znać, chętnie dam Refa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Specjalista_Plus: Tak, inne usługi czyt. rozmowy telefoniczne działają. Dzwoniłem na infolinię tłumaczono mi to przeładowanym roamingiem, ponieważ jest dużo turystów i że to nie jest zależne od #plus .Gdy zapytałem czy #plus ma wpływ na to z jakimi operatorami współpracuje, przerwało połączenie - możliwie że z niczyjej winy jechałem wtedy autokarem. Obserwując innych turystów wyglądało, że u nich działało normalnie, rozmawiali przez #messenger itp.
  • Odpowiedz
@Willy666: najlepiej sprawdzić na kupnych kartach sim

Znaczenie ma i obciążenie bts i sam bts i drzewa czy pagórki po drodze. Nikt ci nie odpowie które będzie lepiej działać
  • Odpowiedz
@Willy666: Jak masz 3 lub 4 częstotliwości LTE na nadajniku to z mojego doświadczenia wychodzi, że LTE będzie lepiej działać od 5G. W moim przypadku na 5G (nadajnik lekko ponad 2km ode mnie) mam prędkości 190Mbps pobierania i ok. 60Mbps wysyłania z pingiem ok. 22ms. Na LTE 2600+2100+1800+900 mam ok. 270Mbps pobierania i 40Mbps wysyłania. Ping podobny ale na 5G stabilniejszy jak coś pobieram.
Dlatego najlepiej kupić karty prepaid do
  • Odpowiedz
Zastanawiałam się jeszcze nad:

- Virgin Mobile.

- Fakt Mobile.

Wygląda chyba, że doładowujesz za 5 zł i masz na rok.


@mk321: Dokładnie tak i właściwie poza tymi dwoma nie ma większego wyboru. Ja polecam Fakt Mobile gdzie sam trzymam numery i na taki numer i na inne jak chcesz przechowywać bo to taryfa Play i w każdej chwili możesz kodem przejść do dowolnej innej taryfy w Play na takich
  • Odpowiedz
  • 1
@YEPs Nie wiadomo. Musisz to sprawdzić samemu, najlepiej kup prepaidy z pozostałych sieci i przetestuj sygnał w miejscach w których często jesteś. Teoretycznie Orange ma najwięcej masztów, a Play ma często maszty tam gdzie pozostali 3 nie mają na wsiach.
  • Odpowiedz
Dobry wieczór! Przeprowadziłem się na totalne pustkowie bez możliwości podłączenia światłowodowego internetu, za to z dobrym zasięgiem komórkowym LTE.
Nie miałem z tym nigdy do czynienia. Polecacie jakąś ofertę internetu mobilnego, który można by używać jako "domowy"? Bez gier online, dużego ściągania plików, głównie 1-2h dziennie oglądania różnych TV internetowych czy netflixa/YouTube i latania po social mediach na telefonie.
Najlepiej jak najwięcej GB, jeśli nie udałoby się na tym internecie oglądać TV,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@experboxingman Generalnie routery od operatorów to są jedne ze słabszych bo tu się tnie koszty. Szczególnie przy mobilnym router z dobrą agregacją pasm to różnica między internetem używalnym a nieużywalnym. Do 4G polecam Huawei B818 ale jak chcesz coś tańszego i masz dobry sygnał to B563. Do 5G to już się nie wypowiem bo u mnie do tego czasu zamontowali światłowód, ale zajrzyj na forum bez-kabli.pl bo na pewno ktoś już
  • Odpowiedz
Pytanie do posiadaczy internetu domowego, radiowego. Czeka mnie przesiadka z lokalnego dostawcy internetu na #tmobile lub #play . Inni dostawcy odpadają bo nie ma infrastruktury.
Prędkość starego internetu to 8 Mbitów/s vs #tmobile na komórce do 50 Mbitów/s... vs prędkość #plus (w którym mam telefon) 2 Mbity/s. Ogólnie z #plus jest straszny dramat mój telefon nie jest zdecydowany czy jest połączony z
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrPrezes96: miałem zarówno tmobile jak i play przed długi czas i z zdanym nie miałem problemow. A mieszkam na wsi kawałek od miasta.

Najważniejsze to posprawdzać nadajniki, zasięg, prędkości itp. Mam teraz 3 lokalizacje. 2xplay 1x tmobile i gdyby w którymś miejscu był inny operator to byłbym niezadowolony
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam dwa numery, zapasowy mam w Orange i mam tam ofertę z rokiem ważności konta. Jest to śmieciowy numer który podaje ludziom z pracy, kurierom, w ogłoszeniach na OLX itd. Niestety Orange wymyślił sobie daninę 5 zł miesięcznie za brak aktywności na tym numerze i muszę się gdzieś przenieść. Jest jakaś sieć która ma rok ważności konta i brak opłat za nieużywanie numeru ?

#orange #play
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam dwa numery, zapasowy mam w Orange i mam t...

źródło: 31216iFDD2EA21FD3E4A9D

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#plus #plush
Chciałbym się przenieść do Plusha. Jak z zasięgiem internetu w mniejszych miastach i na wioskach?
@Specjalista_Plus czy mogę po darmowym roku zrezygnować z Disneya i Tidala, czy będę zobligowany płacić przez kolejny rok? I drugie pytanie. Chciałbym przenieść dwa numery na umowę 24 miesiące gdzie przez rok jest 20 zł miesięcznie. Czy w tym przypadku też dochodzi rabat po 5 zł na numer?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@dawidpilat No to za to u mnie pod granicą z Rosją telefon śmiga aż miło, lecz tak jak napisali poprzednicy wypróbuj prepaid, albo sprawdź mapkę. Na daną chwilę jedyny minus jaki zauważyłem, to brak domyślnie włączonego roamingu, jakbym się o tym przypadkiem nie dowiedział i nie włączył w aplikacji za wczasu, to bym utknął za granicą dosłownie bez telefonu.
  • Odpowiedz
Kisnę z Januszy, którzy blokują kolejkę w telkomie, bo 15 raz musza powiedzieć, że "uny stałe klijenty" i od 20 lat mają numer w T-mobile albo innym Orange, od czasów Neostrady, Ery i samego kamienia łupanego. A tu im każą płacić 50 złotych za abonament zamiast 25 jak dekadę temu. I jeszcze ratę do abonamentu doliczają. Nie no, gdy wszystko drożej i idzie w górę to dopłacą jeszcze, żeby pan Janusz z
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcialem tylko przypomniec dla osob ktore rozwazaja nielimitowany #internet od #tmobile ze jedyne co on ma nielimitowane to poziom zenady z jakosci uslug. Pingi po kilkanascie sekund to norma i taki stan potrafi sie utrzymywac po kilka godzin w srodku dnia, powodzenia na pracy zdalnej.

Lepszy #plus #orange i #play bo ich tez mialem ale podkusila mnie zmiana z ktorej sie nie
pedros - Chcialem tylko przypomniec dla osob ktore rozwazaja nielimitowany #internet ...

źródło: Screenshot from 2023-06-27 22-52-17

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć. Szukam jakiejś sieci, gdzie będę miał rok ważności konta (będzie to ew. tanie w aktywacji). Potrzebuje numeru, na który głównie będą przychodziły smsy z kodami do logowania. Macie coś takiego?
#play #plus #orange #tmobile #telefony
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xev_ens: wiem, ze nie jest to odpowiedz na Twoje pytanie ale chcialem tylko wszystkim ktorzy tu sie pojawia napisac, ze internet mobilny od #tmobile reklamowany jako bez limitu ma limity i po ich przekroczeniu w ramach optymalizacji dzialania sieci jest sie przycinanym w taki sposob, ze nie da sie z tego korzystac

Jesli szukasz internetu to nie wybieraj #tmobile
  • Odpowiedz
Hej. Będę kilka dni w Berlinie, mam numer w Plusie na kartę, teraz pytanie - czy będę mógł normalnie korzystać z internetu, połączeń, itd.
Trzeba coś włączać? Jakiś #roaming czy coś?
Pytam, bo wcześniej miałem abonament i nie musiałem nic robić, a w przypadku numeru na kartę się zastanawiam. Czy jakieś specjalne pakiety internetowe sobie musze kupic?

#plus #siecikomorkowe #internetmobilny #internet
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mikolaj-kowalski-alski: zobacz czy Orange coś ma. Ja mam u nich abonament i 10gb w unii co miesiąc, wiec może beda coś mieli na kartę. Poza tym 3gb to dużo ma 8 dni, chyba ze masz zamiar używać yt czy innych platform z filmami. Do messengera, map i przeglądania stron w zupełności wystarczy.
  • Odpowiedz