Korzystał ktoś z sieci operatorów wirtualnych takich jak mobile vikings i podobnych, i może podzielić się doświadczeniami ? Bo na papierze wygląda to bardzo dobrze abonament jest 2x tańczy niż u normalnych operatorów , a oferta podobna albo nawet lepsza , zasięg też ma być taki sam . Więc czy nie ma tam jakiś haczyków i działa to jak powinno ? #mobilevikings #njumobile #premiummobile #operatorzykomorkowi
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@SpeedYOY w vikingsach wszystko działa spoko, bez haczyków. korzystam od wielu lat, sieć bezproblemowa. jak będziesz chciał założyć numer to daj znać, chętnie dam Refa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@SpeedYOY wal na PW. jak masz jakies pytania to postaram sie odpowiedzieć. jestem z vikingami od roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#telefony #siecikomorkowe #sieci #grecja #korfu #wakacje #telefonia #pytanie #kiciochpyta
Czy to normalne, że na moim i żony telefonie (oba w sieci #plus ) #internetmobilny niemal nie działa, niemal wciąż edge, czasem pojawia się LTE ale nawet wtedy nie działa wcale. Obojętnie gdzie jesteśmy na wyspie, czy w centrum czy poza
Czy to normalne, że na moim i żony telefonie (oba w sieci #plus ) #internetmobilny niemal nie działa, niemal wciąż edge, czasem pojawia się LTE ale nawet wtedy nie działa wcale. Obojętnie gdzie jesteśmy na wyspie, czy w centrum czy poza
- 0
@Specjalista_Plus: Tak, inne usługi czyt. rozmowy telefoniczne działają. Dzwoniłem na infolinię tłumaczono mi to przeładowanym roamingiem, ponieważ jest dużo turystów i że to nie jest zależne od #plus .Gdy zapytałem czy #plus ma wpływ na to z jakimi operatorami współpracuje, przerwało połączenie - możliwie że z niczyjej winy jechałem wtedy autokarem. Obserwując innych turystów wyglądało, że u nich działało normalnie, rozmawiali przez #messenger itp.
@michoopro: za granicą korzystasz z usług partnerów roamingowych, z którymi Plus posiada umowy roamingowe. W zaistniałej sytuacji spróbuj zmienić operatora, na jednego z tej listy: https://roaming.plus.pl/#AbonamentSieci
- 0
#telekomunikacja #siecikomputerowe #telefony #internet
Miraski kochane, czy 1,5 km do nadajnika #5g da mi dobry sygnał przy zewnętrznej antenie? Instalacja na zadupiu nad Narwią, mam do wyboru rzeczone #5g od #tmobile albo #lte od #plus gdzie do #bts mam trochę bliżej.
Miraski kochane, czy 1,5 km do nadajnika #5g da mi dobry sygnał przy zewnętrznej antenie? Instalacja na zadupiu nad Narwią, mam do wyboru rzeczone #5g od #tmobile albo #lte od #plus gdzie do #bts mam trochę bliżej.
@Willy666: najlepiej sprawdzić na kupnych kartach sim
Znaczenie ma i obciążenie bts i sam bts i drzewa czy pagórki po drodze. Nikt ci nie odpowie które będzie lepiej działać
Znaczenie ma i obciążenie bts i sam bts i drzewa czy pagórki po drodze. Nikt ci nie odpowie które będzie lepiej działać
@Willy666: Jak masz 3 lub 4 częstotliwości LTE na nadajniku to z mojego doświadczenia wychodzi, że LTE będzie lepiej działać od 5G. W moim przypadku na 5G (nadajnik lekko ponad 2km ode mnie) mam prędkości 190Mbps pobierania i ok. 60Mbps wysyłania z pingiem ok. 22ms. Na LTE 2600+2100+1800+900 mam ok. 270Mbps pobierania i 40Mbps wysyłania. Ping podobny ale na 5G stabilniejszy jak coś pobieram.
Dlatego najlepiej kupić karty prepaid do
Dlatego najlepiej kupić karty prepaid do
- 0
#telefony #orange #play #plus #plush #heyah #virginmobile #tmobile #mobilevikings
Która sieć, żeby mieć jako drugi/trzeci numer do odbioru kodów rejestracyjnych na stronach?
- Żeby było jak najtaniej.
- Żeby była długa ważność konta.
Która sieć, żeby mieć jako drugi/trzeci numer do odbioru kodów rejestracyjnych na stronach?
- Żeby było jak najtaniej.
- Żeby była długa ważność konta.
Zastanawiałam się jeszcze nad:
- Virgin Mobile.
- Fakt Mobile.
Wygląda chyba, że doładowujesz za 5 zł i masz na rok.
@mk321: Dokładnie tak i właściwie poza tymi dwoma nie ma większego wyboru. Ja polecam Fakt Mobile gdzie sam trzymam numery i na taki numer i na inne jak chcesz przechowywać bo to taryfa Play i w każdej chwili możesz kodem przejść do dowolnej innej taryfy w Play na takich
Jaki operator ma najlepszy zasięg? W tej chwili mam plusa i każdą rozmowe mi przycina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta #oragne #play #plus #tmobile
#kiciochpyta #oragne #play #plus #tmobile
@YEPs Nie wiadomo. Musisz to sprawdzić samemu, najlepiej kup prepaidy z pozostałych sieci i przetestuj sygnał w miejscach w których często jesteś. Teoretycznie Orange ma najwięcej masztów, a Play ma często maszty tam gdzie pozostali 3 nie mają na wsiach.
@piotrek2555 Źródło? Według raportu za 2021 https://www.telko.in/krajobraz-infrastruktury-mobilnej-w-polsce wynika jasno że Orange wraz z T-Mobile mają najwięcej masztów. Dane za 2022 będą dostępne dopiero w grudniu.
Dobry wieczór! Przeprowadziłem się na totalne pustkowie bez możliwości podłączenia światłowodowego internetu, za to z dobrym zasięgiem komórkowym LTE.
Nie miałem z tym nigdy do czynienia. Polecacie jakąś ofertę internetu mobilnego, który można by używać jako "domowy"? Bez gier online, dużego ściągania plików, głównie 1-2h dziennie oglądania różnych TV internetowych czy netflixa/YouTube i latania po social mediach na telefonie.
Najlepiej jak najwięcej GB, jeśli nie udałoby się na tym internecie oglądać TV,
Nie miałem z tym nigdy do czynienia. Polecacie jakąś ofertę internetu mobilnego, który można by używać jako "domowy"? Bez gier online, dużego ściągania plików, głównie 1-2h dziennie oglądania różnych TV internetowych czy netflixa/YouTube i latania po social mediach na telefonie.
Najlepiej jak najwięcej GB, jeśli nie udałoby się na tym internecie oglądać TV,
@experboxingman Generalnie routery od operatorów to są jedne ze słabszych bo tu się tnie koszty. Szczególnie przy mobilnym router z dobrą agregacją pasm to różnica między internetem używalnym a nieużywalnym. Do 4G polecam Huawei B818 ale jak chcesz coś tańszego i masz dobry sygnał to B563. Do 5G to już się nie wypowiem bo u mnie do tego czasu zamontowali światłowód, ale zajrzyj na forum bez-kabli.pl bo na pewno ktoś już
@experboxingman: https://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=13&t=62672&sid=fa2ec9d549ac2f4f0c5814b39f6090b0#p639601 Przeczytaj opis tego użytkownika - ja z tego korzystam już rok i pobrałem już 4,5 TB danych.
Pytanie do posiadaczy internetu domowego, radiowego. Czeka mnie przesiadka z lokalnego dostawcy internetu na #tmobile lub #play . Inni dostawcy odpadają bo nie ma infrastruktury.
Prędkość starego internetu to 8 Mbitów/s vs #tmobile na komórce do 50 Mbitów/s... vs prędkość #plus (w którym mam telefon) 2 Mbity/s. Ogólnie z #plus jest straszny dramat mój telefon nie jest zdecydowany czy jest połączony z
Prędkość starego internetu to 8 Mbitów/s vs #tmobile na komórce do 50 Mbitów/s... vs prędkość #plus (w którym mam telefon) 2 Mbity/s. Ogólnie z #plus jest straszny dramat mój telefon nie jest zdecydowany czy jest połączony z
@MrPrezes96: miałem zarówno tmobile jak i play przed długi czas i z zdanym nie miałem problemow. A mieszkam na wsi kawałek od miasta.
Najważniejsze to posprawdzać nadajniki, zasięg, prędkości itp. Mam teraz 3 lokalizacje. 2xplay 1x tmobile i gdyby w którymś miejscu był inny operator to byłbym niezadowolony
Najważniejsze to posprawdzać nadajniki, zasięg, prędkości itp. Mam teraz 3 lokalizacje. 2xplay 1x tmobile i gdyby w którymś miejscu był inny operator to byłbym niezadowolony
@MrPrezes96: też widzę nadajnik tbombaja z okna, i w kiblu mam h+ a teraz to nawet 2g bo wyłączyli 3g
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam dwa numery, zapasowy mam w Orange i mam tam ofertę z rokiem ważności konta. Jest to śmieciowy numer który podaje ludziom z pracy, kurierom, w ogłoszeniach na OLX itd. Niestety Orange wymyślił sobie daninę 5 zł miesięcznie za brak aktywności na tym numerze i muszę się gdzieś przenieść. Jest jakaś sieć która ma rok ważności konta i brak opłat za nieużywanie numeru ?
#orange #play
Mam dwa numery, zapasowy mam w Orange i mam tam ofertę z rokiem ważności konta. Jest to śmieciowy numer który podaje ludziom z pracy, kurierom, w ogłoszeniach na OLX itd. Niestety Orange wymyślił sobie daninę 5 zł miesięcznie za brak aktywności na tym numerze i muszę się gdzieś przenieść. Jest jakaś sieć która ma rok ważności konta i brak opłat za nieużywanie numeru ?
#orange #play
źródło: 31216iFDD2EA21FD3E4A9D
Pobierz@mirko_anonim Virgin po doładowaniu rok jest numer ważny
@mirko_anonim: A2 Mobile, Fakt Mobile (submarka Play) - rok ważności konta po doładowaniu za min. 5 zł.
#plus #plush
Chciałbym się przenieść do Plusha. Jak z zasięgiem internetu w mniejszych miastach i na wioskach?
@Specjalista_Plus czy mogę po darmowym roku zrezygnować z Disneya i Tidala, czy będę zobligowany płacić przez kolejny rok? I drugie pytanie. Chciałbym przenieść dwa numery na umowę 24 miesiące gdzie przez rok jest 20 zł miesięcznie. Czy w tym przypadku też dochodzi rabat po 5 zł na numer?
Chciałbym się przenieść do Plusha. Jak z zasięgiem internetu w mniejszych miastach i na wioskach?
@Specjalista_Plus czy mogę po darmowym roku zrezygnować z Disneya i Tidala, czy będę zobligowany płacić przez kolejny rok? I drugie pytanie. Chciałbym przenieść dwa numery na umowę 24 miesiące gdzie przez rok jest 20 zł miesięcznie. Czy w tym przypadku też dochodzi rabat po 5 zł na numer?
@dawidpilat: sprawdź sobie na mapie bts gdzie masz nadajniki, albo po prostu kup na chwilę startówkę i posprawdzaj gdzie masz zasięg a gdzie nie.
@dawidpilat No to za to u mnie pod granicą z Rosją telefon śmiga aż miło, lecz tak jak napisali poprzednicy wypróbuj prepaid, albo sprawdź mapkę. Na daną chwilę jedyny minus jaki zauważyłem, to brak domyślnie włączonego roamingu, jakbym się o tym przypadkiem nie dowiedział i nie włączył w aplikacji za wczasu, to bym utknął za granicą dosłownie bez telefonu.
Kisnę z Januszy, którzy blokują kolejkę w telkomie, bo 15 raz musza powiedzieć, że "uny stałe klijenty" i od 20 lat mają numer w T-mobile albo innym Orange, od czasów Neostrady, Ery i samego kamienia łupanego. A tu im każą płacić 50 złotych za abonament zamiast 25 jak dekadę temu. I jeszcze ratę do abonamentu doliczają. Nie no, gdy wszystko drożej i idzie w górę to dopłacą jeszcze, żeby pan Janusz z
- 5
Chcialem tylko przypomniec dla osob ktore rozwazaja nielimitowany #internet od #tmobile ze jedyne co on ma nielimitowane to poziom zenady z jakosci uslug. Pingi po kilkanascie sekund to norma i taki stan potrafi sie utrzymywac po kilka godzin w srodku dnia, powodzenia na pracy zdalnej.
Lepszy #plus #orange i #play bo ich tez mialem ale podkusila mnie zmiana z ktorej sie nie
Lepszy #plus #orange i #play bo ich tez mialem ale podkusila mnie zmiana z ktorej sie nie
źródło: Screenshot from 2023-06-27 22-52-17
Pobierz- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@xev_ens: wiem, ze nie jest to odpowiedz na Twoje pytanie ale chcialem tylko wszystkim ktorzy tu sie pojawia napisac, ze internet mobilny od #tmobile reklamowany jako bez limitu ma limity i po ich przekroczeniu w ramach optymalizacji dzialania sieci jest sie przycinanym w taki sposob, ze nie da sie z tego korzystac
Jesli szukasz internetu to nie wybieraj #tmobile
Jesli szukasz internetu to nie wybieraj #tmobile
@xev_ens: virgin mobile - sprawdz
- 0
Hej. Będę kilka dni w Berlinie, mam numer w Plusie na kartę, teraz pytanie - czy będę mógł normalnie korzystać z internetu, połączeń, itd.
Trzeba coś włączać? Jakiś #roaming czy coś?
Pytam, bo wcześniej miałem abonament i nie musiałem nic robić, a w przypadku numeru na kartę się zastanawiam. Czy jakieś specjalne pakiety internetowe sobie musze kupic?
#plus #siecikomorkowe #internetmobilny #internet
Trzeba coś włączać? Jakiś #roaming czy coś?
Pytam, bo wcześniej miałem abonament i nie musiałem nic robić, a w przypadku numeru na kartę się zastanawiam. Czy jakieś specjalne pakiety internetowe sobie musze kupic?
#plus #siecikomorkowe #internetmobilny #internet
na kartę
@ablok: https://www.plus.pl/telefon-na-karte#wybierz-pakiet za pakiet który kosztuje 30 zł masz 4,18 GB w UE
konto usunięte via Android
- 1
@Kwas_askorbinowy tak za wszystkie jeśli są podpięte do tej samej osoby/umowy
konto usunięte via Android
- 1
@Kwas_askorbinowy przynajmniej jak ja ostatnio płaciłem w ten sposób, to tak poszło ;p
@ChwilowaPomaranczka: na allegro, tanio nie będzie https://allegro.pl/listing?string=platynowy%20numer Akurat ten z obrazka jest "stacjonarny" z krakowskiej strefy
@mikolaj-kowalski-alski: zobacz czy Orange coś ma. Ja mam u nich abonament i 10gb w unii co miesiąc, wiec może beda coś mieli na kartę. Poza tym 3gb to dużo ma 8 dni, chyba ze masz zamiar używać yt czy innych platform z filmami. Do messengera, map i przeglądania stron w zupełności wystarczy.
@mikolaj-kowalski-alski: największy pakiet dla UE, bo aż 56,94 GB, otrzymasz wybierając usługę „Bez limitu + 2TB + 5G pass” w wersji na rok za 365 zł. Szczegóły na https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte






























Sprawdzalem po imei telefon który chciałem kupić i z formularza plusa wychodzi ze właścicielem jest polkomtel
Na stronie imei.info pokazuje że gwarancja dwuletnia kończy się dzisiaj, wiadomo kiedy może się kończyć umowa z osobą która ją zawierała i jeśli ma zaległe raty to w mailu będzie to jakoś rozróżnione od sytuacji gdzie raty płacone są regularnie?