System Kapsch i polskie "jakoś to będzie" - Zderzenie pociągów w Korzybiu

O systemie łączności Kapsch i tym jak jego między innymi zaniedbanie doprowadziło do wydarzeń 13 lipca 2010 roku. Po raz kolejny mowa jest o tym jak PKP PLK umywa ręce od wydarzeń na kolei przez swoje zaniedbania w infrastrukturze i bezpieczeństwie.


#kolej #wydarzenia #polska #wypadek #pkp #pociagi #
WuDwaKa - System Kapsch i polskie "jakoś to będzie" - Zderzenie pociągów w Korzybiu
...

źródło: comment_1588600738bbZWv0PTbO67GRjcwVtoZc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy orientuje się ktoś czy w intercity robią problemy ze względu na kupno biletu ze zniżką studencką? Legitymacje zostały wydłużone do końca maja, więc nie powinni chyba?
#pkp
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pkp #intercity
Czy jest jakiś odpowiednik biletu weekendowego ważny np. tydzień albo dwa? Widzę, że ofercie są bilety okresowe, ale tam się podaje stacje początkową i końcową, więc to chyba działa jak miesięczny w PKS-ie (?). A mi chodzi o bilet, dzięki któremu przez np. dwa tygodnie mógłbyś śmigać po całej Polsce.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mat9: dzięki za info. Niestety najtańsza wersja (a i tak oferująca dwa-cztery razy więcej niż moje wymagania) kosztuje 1650 zł, więc ta opcja mi się nie przyda. No ale dobrze wiedzieć.
  • Odpowiedz
@Prof_Strawinski: nie ma biletu sieciowego (czyli ważnego na całą siatkę połączeń PKP IC) ważnego tydzień / dwa. Są bilety tygodniowe, miesięczne i kwartalne ale na określoną relację do max 240 km.

Bilety weekendowe / Weekendowe MaX są biletami sieciowymi ale ważne przez weekend. To czego szukasz to kolorowe karty Intercity no ale ich koszt idzie w tysiące złotych.

  • Odpowiedz
  • 216
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy ten Pan miał prawo mnie nagrywać?


@Shishu: tak

I czy jest jakakolwiek podstawa prawna dotycząca obowiązku noszenia rękawiczek, którą
  • Odpowiedz
Z Facebooka: Znowu wypadek na linii Poznań - Wągrowiec i znów pod pociąg ładuje się ciężarówka. Do wypadku doszło na przejeździe kat. B. Z relacji świadków wynika, że kierowca ciężarówki ominął samochody czekające przed opuszczonymi półrogatkami! Rannych zostało 12 osób (maszynista, obsługa pociągu i pasażerowie) Szynobus serii SA132 jest kompletnie rozbity i wykolejony. Linia zablokowana.

link: https://www.facebook.com/PociagDoWielkopolski/photos/a.847699231915090/3215246598493663/?type=3&theater

#kolej #transport #pkp #bekaztransa #motoryzacja
pogop - Z Facebooka: Znowu wypadek na linii Poznań - Wągrowiec i znów pod pociąg ładu...

źródło: comment_15881913286axVHVR5a32VfhHYKththt.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach