Cześć, może jest ktoś kto może mi powiedzieć czy jak przekroczyłem kwotę 85k będąc na podatku zerowym dla młodych, i mam przychód 17000, czy można doliczyć do tego koszty uzyskania przychodu?
#podatki #pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Pomocy, obsrałem zbroje xD
Podałem w nowej pracy faktyczny adres zamieszkania (wynajmuje pokój). Dostałem wczoraj PIT w którym ten nowy adres jest uwzględniony. Powiedziałem o tym właścicielowi przy okazji rozmowy, i dostałem niezły opierdziel xD okazało się, że chyba nie płaci on podatku za wynajem tego pokoju. Zaczął mnie straszyć że będzie płacić karę i odsetki bo urząd skarbowy na pewno zrobi mu kontrole. Typ to zwykły poczciwy janusz który
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
@AnonimoweMirkoWyznania: Obydwaj obsraliscie zbroje. Nikt niczego nie będzie dochodził. Możesz mieszkać tam w ramach tworzenia związku homoseksualnego z Januszem i co? Uważasz że US będzie to ustalał?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Chłop przesadza, nikt tego nie sprawdza. Słyszałeś, żeby kogokolwiek skarbówka pytała. "Przepraszam, czy pod Pana adresem mieszka xyz?". Nawet jeżeli tak, to może powiedzieć, że jesteś znajomym i pozwala mu mieszkać tam ;d
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości i napisać mi, czy obecnie jest jakaś szansa skorzystania z ulgi mieszkaniowej w postaci wykonanego remontu zakupionego mieszkania deweloperskiego? Ulga w większości mówi o kredytach i odsetkach sprzed lat, ale jest ten podpunkt, który dotyczy remontów. Wykończenie mieszkania podchodzi pod remont, jednak nie wiem, czy faktycznie jest możliwość odliczenia tego od podatku. Posiadam imienne faktury za różne materiały, elementy wykończenia (np. drzwi wewnętrzne)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@acetylo: Musisz wybrać rozliczenie na PIT-36. Do dochodów z Niemiec stosujesz zwolnienie z progresją.
Zanim cokolwiek wpiszesz, musisz pobawić się w przeliczanie na złotówki. Przeliczenia dokonuje się po średnim kursie NBP z dnia roboczego poprzedzającego dzień wypłaty wynagrodzenia (dla każdego wynagrodzenia oddzielnie). W zeznaniu wprowadzisz je w pozycji "Dochody osiągnięte za granicą, o które zwiększona jest podstawa obliczenia podatku do ustalenia stopy procentowej".
  • Odpowiedz
@CXLV
@chybaze
Radzilbym przyjrzeć się organizacji która wpiszesz i wybrać tę która działa w sposób normalny.

Na tej liście są organizacje które dla mnie są zbiorowiskiem takich zjebow i psycholi że nawet złotówki bym im nie oddał.
  • Odpowiedz
W tym roku pierwszy raz chcę w ePIT dodać ulgę na Internet. Maksymalnie można wpisać 760 PLN, co też zrobiłem, bo mój roczny koszt Internetu przewyższa ten limit. Na stronie dodałem ulgę i zaakceptowało ją, ale strona nie żąda żadnych dokumentów tj. faktur, potwierdzeń zapłaty, co jest niezbędne jako dowód poniesionych kosztów. Ktoś może pokierować co i jak? Mam 12 faktur i 12 potwierdzeń zapłaty z bankowości internetowej w PDF-ach.

#epit
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak mam zwrot z PIT37, który pokrywałby podatek do zapłaty z PIT38 to trzeba przelewać czy oni sami to rozliczą?
#pit #gielda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tkowal: sami z siebie nie zrobią nic!
Masz dwie ścieżki: albo wpłacić to, co masz do zapłaty i czekać za zwrot tego, co masz nadpłacone
- albo złożyć do US pisemko z prośbą o przeksięgowanie nadpłaty z tytułu PIT-37 na poczet należności z tytułu PIT-38
  • Odpowiedz
Krakowskie Mirki, jak procodawca wystawił mi pit i jako urząd skarbowy dał miasto które nie jest miastem królów to jak zmienię to w e-pity na jakiś krakowski urząd skarbowy i rozliczę to będę mógł dostać kartę krakowską? #krakow #pit #praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kalesony1939: Nie na jakiś. Masz obowiązek wskazać ten urząd, który był właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (nie zameldowania) 31 grudnia ub.r.

Urzędem wypisanym na PIT-11 nie musisz się przejmować.
  • Odpowiedz
kiedy przychodzą pity? chcę odpisać 1% mojemu ziomeczkowi, co na wózku jeździ, pracodawca sam to załatwia? Sporo moich znajomych już dostało, ja codziennie patrze w skrzynkę na listy i jedyne co tam znajduje to jakieś reklamy
#pit #podatki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Spotkaliście się przy rozliczaniu PIT przez epit z czymś takim ze wczoraj no logując się wychodziło mi 2500 zwrotu a dziś 1000? Nie wiem jak to nawet interpretować…. #podatki #pit
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@59b862cef4: Kuuurde ciekawe po jakim czasie by się odezwali ze za dużo kasy wziąłem :D dobrze ze się wstrzymałem kilka śni bo kiedyś za złe wyliczony PIT nie zapłaciłem to odsetki były kosmiczne
  • Odpowiedz
Ten kto nie wskoczył na drugi próg podatkowy, ten nie wie co to życie. To jest jakiś dramat, cały rok odprowadzasz tyle podatku od tego co zarobiłeś, przychodzi PIT i musisz zapłacić kwotę, za która sobie ludzie życie na nowo ustawiają. Przecież to jest dramat. Oczywiście ani małżeństwa, ani dzieci, wiec muszę być najbardziej dojony. Aż mi przykro :( #podatki #polska #pis #pit
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ktoś podobnie jak ja przechodzi na B2B / JDG i zastanawia się którą opcję księgowości online wybrać to przerobiłem zarówno:
iFirma, Wfirma, Taxcare i inFakt więc mogę oszczędzić komuś porównywania..
Z czystym sumieniem polecam ten ostatni! @inFakt - robicie to dobrze ()

- genialny i intuicyjny interfejs zarówno dla wersji mobilnej jak i webowej
- możliwość integracji z rachunkiem via
cebula12klocuch13 - Jak ktoś podobnie jak ja przechodzi na B2B / JDG i zastanawia się...

źródło: comment_1645207205n18XVU3Y7C4baCdh0Czy1L.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To raczej nie jest normalne że na podatku Po zalogowaniu się na stronie rządowej jest już wypełnione pole przekazania 1%?

#pit
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JMorrison: weszłam u siebie bo też jestem 95 - przedwczoraj miałam 1000coś zwrotu i nie mogłam przekazać 1%, dziś mam 800zł zwrotu i moge przekazać 1% ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja czekam do następnego tygodnia, ten na 1000 wysłałam i zaakceptowałam, a i tak urząd to cofnął jak widać
  • Odpowiedz
Hej Mirki, Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Chcę wysłać PIT36 ponieważ miałem w tamtym roku działalność gospodarczą, która była zawieszona więc osiągnąłem przychód w wysokości całych 0 zł ale pracowałem na etacie. Mam zainstalowanego Acrobat Readera wersję 32 bitową w polskiej wersji językowej i wtyczkę e-deklaracje w wersji najnowszej (9.0.0). Przy wysyłaniu i podpisywaniu używam danych autoryzujących, po przejściu do okienka z danymi autoryzującymi gdzie muszę podać kwotę dochodu aby
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Powiedzcie mi czy to możliwe że przychód i dochód (pola 29 i 31) w PIT są niższe niż to co dostałam netto? I która kwota z paska z Tety to mój przychód? Mam wrażenie że kadry źle mi wyliczyły PITa ale wolę się upewnić zanim będę kręcić inbe #pit #podatki
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na pytanie czy przychód może być niższy niż netto chyba się da


@kinex: przychód nie może być niższy. Ale dalej nie wiadomo, co i gdzie masz wpisane. Jeśli ci w kadrach odpowiedziano, że masz dokładnie przeczytać wszystkie strony pita, to oznacza, że bez zobaczenia tego pita nikt ci nie jest w stanie udzielić wiążącej odpowiedzi.
  • Odpowiedz