Mam problem aby rozliczyć PIT z małżonką za pomocą epit.podatki.gov.pl. Loguję się tam przez profil zaufany, daję że rozliczam się wspólnie, podaję dane autoryzacyjne żony - PESEL (na tej podstawie samo uzupełnia rok urodzenia), i jej przychody za 2018 i 2019 rok. Jej przychód za 2018 rok biorę z naszego wspólnego ubiegłorocznego PIT-37(25) z pozycji 93. A za 2019 biorę z PIT-37 z pozycji 69 jaki generuje jej system epit.podatki.gov.pl gdy sama
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Login_login
- 0

PanPapcio
via Android- 0
Też tak miałem. Następnego dnia było ok ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 2
zrobie w grudniu sporą darowizne, żeby uniknąć dopłat ( ͡
@gruby_dinosaur: X?D chyba masz marne pojęcie o podatkach
@gruby_dinosaur: no to niestety, tą kasę do zapłaty musisz państwu dać.
Ogólnie to wygląda tak, że z PIT wyszło Ci na przykład 3000 podatku (wartość z czapy), z czego pracodawca odprowadził tylko 2400. Masz 600 do dopłaty.
1% jest liczony od tych 3000, więc Urząd Skarbowy powinien z Twoich 3000 wziąć 30zl i wysłać wskazanej organizacji, nie możesz niestety przelać im sam i powiedzieć w US "a to sam przekazałem"
Ogólnie to wygląda tak, że z PIT wyszło Ci na przykład 3000 podatku (wartość z czapy), z czego pracodawca odprowadził tylko 2400. Masz 600 do dopłaty.
1% jest liczony od tych 3000, więc Urząd Skarbowy powinien z Twoich 3000 wziąć 30zl i wysłać wskazanej organizacji, nie możesz niestety przelać im sam i powiedzieć w US "a to sam przekazałem"
Ktos probowal rozliczyc elektronicznie pit dla osoby na UoP?
Mam problem, bo pamietam, ze rok temu mialem zwrot 0, a takiej wartosci nie mozna wpisac w polu "zwrot".
Tzn, ze musze zalozyc epuap?:D
#pit
Mam problem, bo pamietam, ze rok temu mialem zwrot 0, a takiej wartosci nie mozna wpisac w polu "zwrot".
Tzn, ze musze zalozyc epuap?:D
#pit
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Tax-Pol we Wrocławiu, napisz lub zadzwoń do nich i wytłumacz wszystko to Ci to ogarną przez internet
@baltek: Chcesz zwrot z Holandii? Najtaniej ci wyjdzie złożenie tego samodzielnie na podstawie Jaaropgave od pracodawcy przez tego pośrednika: http://www.belastingaangifte.pl/
Ogarną ci zwrot podatku i ubezpieczenia zdrowotnego. Normalne biuro skasuje cię pewnie z 300-400 PLN a tutaj 100-250. Pamiętaj żeby wykazać dochody z zagranicy w PL w załączniku PIT36/ZG,.
Ogarną ci zwrot podatku i ubezpieczenia zdrowotnego. Normalne biuro skasuje cię pewnie z 300-400 PLN a tutaj 100-250. Pamiętaj żeby wykazać dochody z zagranicy w PL w załączniku PIT36/ZG,.
- 0
Jak to jest z tymi pitami ze skarbówki?mam 2 pity -11
w jednej firmie pracowałem na początku roku w drugiej pod koniec roku, muszę to sam rozliczyć czy skarbówka sobie to ogarnie we własnym zakresie ??
#urzadskarbowy #pit-11 #podatki
w jednej firmie pracowałem na początku roku w drugiej pod koniec roku, muszę to sam rozliczyć czy skarbówka sobie to ogarnie we własnym zakresie ??
#urzadskarbowy #pit-11 #podatki
- 0
- 1
@mysh: To jak z odroczeniem składek ZUS. Złóż wniosek - zobaczy się, kiedy go rozpatrzymy. Jeśli po terminie, to będziesz musiał zapłacić odsetki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 3
Jako, że i tak #1procent muszę zapłacić to chcę przekazać go jakiejś organizacji działającej na rzecz wolności (w rozumieniu kolibrowym, nie lewicowym). Jedyna OPP, która mi przychodzi teraz do głowy to WEI. Za nim jednak się zdecyduję to chętnie poznam inne organizacje. Jakieś propozycje?
#podatki #konfederacja #libertarianizm #liberalizm #pit
#podatki #konfederacja #libertarianizm #liberalizm #pit
- 0
#anonimowemirkowyznania
Przez kilka miesięcy ubiegłego roku pracowałem w Polsce, później bezrobocie i wylot do UK we wrześniu. Dziś biorę się za wypełnianie pita i po podliczeniu dochodów z Polski pokazuje mi zwrot ponad 600 zł. Dodaję dochód z uk i teraz to ja muszę dopłacić ponad 350 zł. Jakim cudem? W UK nie zapłaciłem ani funta podatku dochodowego, a w Polsce za to, że pracuję za granicą będę stratny prawie
Przez kilka miesięcy ubiegłego roku pracowałem w Polsce, później bezrobocie i wylot do UK we wrześniu. Dziś biorę się za wypełnianie pita i po podliczeniu dochodów z Polski pokazuje mi zwrot ponad 600 zł. Dodaję dochód z uk i teraz to ja muszę dopłacić ponad 350 zł. Jakim cudem? W UK nie zapłaciłem ani funta podatku dochodowego, a w Polsce za to, że pracuję za granicą będę stratny prawie
źródło: comment_1585945222mveYiKDIm4mBVnsMXqoXhu.jpg
Pobierz@AnonimoweMirkoWyznania: jest konieczne, ja muszę w PL zaplacic 5k podatku od dochodu w PL 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest za mala kwota facet zeby tego nie splacic, zaplac i bedziesz mial spokoj
2
Nie zapomnij o uldze termomodernizacyjnej w swoim PIT

W ramach ulgi termomodernizacyjnej można odliczyć wydatki związane z: wymianą źródła ciepła na ekologiczne: gazowe, olejowe, elektryczne, pompy ciepła, stolarką drzwi i okien, przyłączeniem do sieci ciepłowniczej lub gazowej, ociepleniem ścian, wentylacją z rekuperacją, instalacją OZE.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- 0
Ma ktoś taką sytuację jak ja? Składałem e-pit 19 lutego, a wciąż nie dostałem kwitu ciągle status "Twój e-PIT za rok 2019 został poprawnie wysłany i dotarł do urzędu skarbowego. Już zajmujemy się zwrotem twojej nadpłaty."
#pit
#pit
- 0
Jeszcze jedna sprawa, ponieważ kwotę nadpłaty mam wypisaną normalnie, lecz w tabelce ze statusem wygląda jakbym nie dostał żadnego zwrotu
źródło: comment_1585742480nrzlpevYMUldEE2T0zIabI.jpg
PobierzJa złożyłem 16.02, od kilku dni jest na stronie komunikat że wysłali a na konto nic nie weszło. Mandatów żadnych nie miałem
- 0
- 0
@zagu: prima aprilis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- 1
Nie otrzymałem jednego pitu natomiast pracodawca zamknął firmę...Jak go zdobyć?
#prawopracy #pracbaza #pit #podatki
#prawopracy #pracbaza #pit #podatki
@radkiewiczmariusz: ma obowiązek nawet po zamknięciu działalności
@radkiewiczmariusz A środki na konto dostales? Bo jesli tak to niezaleznie co masz w pit i czy w ogole go dostales musisz sie rozliczyc poprawnie po rygorem odpowiedzialności karno-skarbowej. Zwróć uwage ze pit 11 to jedynie informacja bo w swoim pit 37 nie zaznaczasz z jakiej firmy ile dostałeś tylko ile dostałeś w ogole
Mirki, znacie jakieś fundacje pomagające zwierzętom godne zaufania i wpłacenia 1%?
#zwierzeta #fundacja #pit #kiciochpyta
#zwierzeta #fundacja #pit #kiciochpyta
Fundacja Ochrony Przyrody i Pomocy Zwierzętom we Wrocławiu, bardzo polecam http://fop.wroclaw.pl/
- 1
Cześć, jeśli mi pomożecie, to będę dozgonnie wdzięczny, bo mam tylko 22 lata i nie chcę iść do więzienia :(
Każdy skrawek informacji jest dla mnie na wagę złota!
Chodzi o rozliczenie PIT z degiro, a dokładniej:
- inwestowałem tylko na giełdzie w USA w 2019 roku
- nie miałem żadnych dywidend
Każdy skrawek informacji jest dla mnie na wagę złota!
Chodzi o rozliczenie PIT z degiro, a dokładniej:
- inwestowałem tylko na giełdzie w USA w 2019 roku
- nie miałem żadnych dywidend
@clownboi: Wyślij to do księgowej a nie się sam z tym p--------z. Więcej zapłacisz mandatu niż jej.
@clownboi noo makler który świadczy usługi, ja przez degiro mam akcje robione na giełdzie we Włoszech, Niemczech, UK, ale makler Holandia, nie powiem o innych instrumentach, ale z tego co kojarzę do prostych jak akcje to się tak odnosi



















