Mam problem aby rozliczyć PIT z małżonką za pomocą epit.podatki.gov.pl. Loguję się tam przez profil zaufany, daję że rozliczam się wspólnie, podaję dane autoryzacyjne żony - PESEL (na tej podstawie samo uzupełnia rok urodzenia), i jej przychody za 2018 i 2019 rok. Jej przychód za 2018 rok biorę z naszego wspólnego ubiegłorocznego PIT-37(25) z pozycji 93. A za 2019 biorę z PIT-37 z pozycji 69 jaki generuje jej system epit.podatki.gov.pl gdy sama
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gruby_dinosaur: no to niestety, tą kasę do zapłaty musisz państwu dać.
Ogólnie to wygląda tak, że z PIT wyszło Ci na przykład 3000 podatku (wartość z czapy), z czego pracodawca odprowadził tylko 2400. Masz 600 do dopłaty.
1% jest liczony od tych 3000, więc Urząd Skarbowy powinien z Twoich 3000 wziąć 30zl i wysłać wskazanej organizacji, nie możesz niestety przelać im sam i powiedzieć w US "a to sam przekazałem"
  • Odpowiedz
Ktos probowal rozliczyc elektronicznie pit dla osoby na UoP?
Mam problem, bo pamietam, ze rok temu mialem zwrot 0, a takiej wartosci nie mozna wpisac w polu "zwrot".
Tzn, ze musze zalozyc epuap?:D

#pit
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NickciN: Jeśli coś było, to chyba listonosz dostarczał, nie mam nic w kwocie do 5 pln za pprzedni rok co wygląda jak przelew z US, nie ma nic co ma wpis "US", "urząd", "skarbowy".

No nic, dzięki za pomoc
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Pracowałem w Polsce i w Holandii. Pit 11 to nie problem , ale nie mam pojęcia jak zabrać się do tego z zagranicy. Dam radę to wyliczyć , czy już trzeba mieć tytuł magistra ? Ile biorą biura za taką usługę ? Jakieś wskazówki? #pit #holandia #finanse
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@baltek: Chcesz zwrot z Holandii? Najtaniej ci wyjdzie złożenie tego samodzielnie na podstawie Jaaropgave od pracodawcy przez tego pośrednika: http://www.belastingaangifte.pl/

Ogarną ci zwrot podatku i ubezpieczenia zdrowotnego. Normalne biuro skasuje cię pewnie z 300-400 PLN a tutaj 100-250. Pamiętaj żeby wykazać dochody z zagranicy w PL w załączniku PIT36/ZG,.
  • Odpowiedz
#pit #praca odzyskiwał ktoś zwrot podatku za prace we Francji? Ciekaw jestem czy to wgl możliwe, jestem całkowicie zwolniony w Polsce z podatków ze względu na <26 rok życia a zostawiłem u zabojadow 200 euro
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest z tymi pitami ze skarbówki?mam 2 pity -11
w jednej firmie pracowałem na początku roku w drugiej pod koniec roku, muszę to sam rozliczyć czy skarbówka sobie to ogarnie we własnym zakresie ??
#urzadskarbowy #pit-11 #podatki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1.Uregulowanie PIT wyjątkowo będzie możliwe także w maju. Z tym, że rozliczenie się po 30 kwietnia nadal będzie traktowane jako „po terminie”, ale nie będzie KARANE
2.Jednocześnie nie można wykluczyć, że rozliczenie się w maju może rodzić niekorzystne skutki .
#pit #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jako, że i tak #1procent muszę zapłacić to chcę przekazać go jakiejś organizacji działającej na rzecz wolności (w rozumieniu kolibrowym, nie lewicowym). Jedyna OPP, która mi przychodzi teraz do głowy to WEI. Za nim jednak się zdecyduję to chętnie poznam inne organizacje. Jakieś propozycje?
#podatki #konfederacja #libertarianizm #liberalizm #pit
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś się orientuje czy urząd skarbowy wrocław fabryczna funkcjonuje na tyle aby przyjąć zeznania PIT za 2019? e-pit oferuje tylko pit-37, pit-38 i pit-28.
Sorry za traumatyczny temat na tagu ;)
#wroclaw #pit #fabryczna
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Przez kilka miesięcy ubiegłego roku pracowałem w Polsce, później bezrobocie i wylot do UK we wrześniu. Dziś biorę się za wypełnianie pita i po podliczeniu dochodów z Polski pokazuje mi zwrot ponad 600 zł. Dodaję dochód z uk i teraz to ja muszę dopłacić ponad 350 zł. Jakim cudem? W UK nie zapłaciłem ani funta podatku dochodowego, a w Polsce za to, że pracuję za granicą będę stratny prawie
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Przez kilka miesięcy ubiegłego roku...

źródło: comment_1585945222mveYiKDIm4mBVnsMXqoXhu.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś mi może powiedzieć, jak zrobić korektę w e-picie ze względu na to, że dojeżdżam do pracy, a nie jestem "miejscowy".

#podatki #pit
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma ktoś taką sytuację jak ja? Składałem e-pit 19 lutego, a wciąż nie dostałem kwitu ciągle status "Twój e-PIT za rok 2019 został poprawnie wysłany i dotarł do urzędu skarbowego. Już zajmujemy się zwrotem twojej nadpłaty."
#pit
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja złożyłem 16.02, od kilku dni jest na stronie komunikat że wysłali a na konto nic nie weszło. Mandatów żadnych nie miałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@petex: bo nie możesz wpisać 0 tam. Żaden 1 grosz nie przejdzie. Po prostu formularz nie przyjmie zera jako danej uwierzytelniającej i ma to sens, żeby Ci pracodawca nie chciał na pit wbić, bo resztę danych zna.
  • Odpowiedz
  • 0
@radkiewiczmariusz A środki na konto dostales? Bo jesli tak to niezaleznie co masz w pit i czy w ogole go dostales musisz sie rozliczyc poprawnie po rygorem odpowiedzialności karno-skarbowej. Zwróć uwage ze pit 11 to jedynie informacja bo w swoim pit 37 nie zaznaczasz z jakiej firmy ile dostałeś tylko ile dostałeś w ogole
  • Odpowiedz
Cześć, jeśli mi pomożecie, to będę dozgonnie wdzięczny, bo mam tylko 22 lata i nie chcę iść do więzienia :(
Każdy skrawek informacji jest dla mnie na wagę złota!

Chodzi o rozliczenie PIT z degiro, a dokładniej:
- inwestowałem tylko na giełdzie w USA w 2019 roku
- nie miałem żadnych dywidend
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@clownboi noo makler który świadczy usługi, ja przez degiro mam akcje robione na giełdzie we Włoszech, Niemczech, UK, ale makler Holandia, nie powiem o innych instrumentach, ale z tego co kojarzę do prostych jak akcje to się tak odnosi
  • Odpowiedz