Wpis z mikrobloga

Księgowa w firmie źle wypełniła pity, potem zrobiła korektę która była źle, następna korektę i potem następna.

Koszt uzyskania przychodu mam źle policzony na nim, bo koszt od 3 ostatnich miesiącach 2019 wynosi więcej niż we wcześniejszych (była zmiana), o a nie chce tego zmieniać i mówi "to sobie sami policzcie i wpiszcie" czy ona może to tak zrobić?

Powiat mojej miejscowości się nie zgadza na picie, ona chce bym złożył deklaracje zmiany adresu tylko problem w tym że ja go nie zmieniłem bo miejscowość, ulica itp. się zgadza ale powiat już nie.
Urząd skarbowy też się zgadza.

Wiem że firma miała czas by dać nam pity do końca lutego, to się tak ciągnie i ciągnie, my nie rozliczamy się cały czas bo bo czekamy na pit bez błędu by potem nie mieć problemów ze skarbówka, że nas wzywa itp. No ale termin złożenia deklaracji już się zbliża (przedłużenie nie jest pozbawione konsekwencji)

Co ja mogę zrobić i jak zmusić księgowa by wypełniła je poprawnie? Księgowa urzęduje w innym mieście niż ja mam pracę więc podejść tam i zaglądanie wiąże sie z dniem wolnym od pracy i łamaniem prawa wewnątrz zakładowego (mamy zakaz przemieszczania się między oddziałami z powodu pandemii)

Co się stanie jak złoże pit taki jak dostałem, błędny i potem skarbówka się odezwie do mnie co mi grozi? Kto za to będzie odpowiadał? Gdzieś mogę to zgłosić czy jak?

#ksiegowosc #rozliczeniepodatkowe #rachunkowosc #pomocprawna #urzadskarbowy #pit #pit11 #pit37 #kiciochpyta #pytaniedoeksperta (dla szerszego grona bo może ktoś coś wie i doradzi)
  • 4
@KosmicznyPolityk: Ty dostajesz z firmy informację PIT-11. Ona jest dla ciebie, jej nigdzie nie składasz. Rozliczasz się na PIT-37.

Bierzesz PIT-37 i korzystając z PIT-11 wypełniasz go poprawnymi danymi (adresem, kosztem uzyskania przychodu). Ten kto się na formularzu podpisuje, ten oświadcza, że potwierdza prawdziwość wszelkich danych w niej zawartych i później ewentualnie odpowiada, gdyby się okazało, że dane były nieprawdziwe.