Mireczki potrzebuje pomocy od #revolut #pytaniedoeksperta . W związku z dość niskim kursem #dolar zainteresowałem się kupnem akcji za pośrednictwem Revolut. Pytanie zatem do tych, którzy już korzystali z tej funkcji na koncie standard. Jakie są opłaty, jak z rozliczeniem #pit oraz ogólnie czy warto, czy też lepiej poprzez #emakler #makler #mbank z którego obecnie korzystam w przypadku
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Musze złożyć korektę PITu. Jest tu jakiś dobry człowiek ktory na priv mógłby mi pomóc?
#pit #prawopodatkowe #finanse
#pit #prawopodatkowe #finanse
- 1
Pracowałem w Anglii w 2017 roku do połowy sierpnia po czym wróciłem do Polski, podatek w UK odprowadziłem od dochodu, który tam uzyskałem.
W listopadzie 2017 rozpocząłem pracę w PL, przy rozliczaniu pita za 2017 nie ująłem dochodów w UK bo wtedy stwierdziłem, że podatek od niego już odprowadziłem w UK(╥﹏╥), dzisiaj dostałem pismo żeby się stawić w US bo nie wpisałem do PIT-36 dochodu z UK. Mam
W listopadzie 2017 rozpocząłem pracę w PL, przy rozliczaniu pita za 2017 nie ująłem dochodów w UK bo wtedy stwierdziłem, że podatek od niego już odprowadziłem w UK(╥﹏╥), dzisiaj dostałem pismo żeby się stawić w US bo nie wpisałem do PIT-36 dochodu z UK. Mam
Spóźniłem się jeden dzień z zapłatą zaliczki na podatek dochodowy? Co teraz?
#pit
#pit
Wysłałem wszystkie dokumenty do stypendium i teraz baba od spraw stypednialnych każe mi wysłać jakieś zaświadczenie z Urzędu Skarbowego dla osób do 26 roku życia. Ktoś wie o co cho?
#podatki #pit #stypendium #finanse
#podatki #pit #stypendium #finanse
Da sie w necie sprawdzić i uregulować niedoplate podatku? Dostalem list z jakas smieszna kwota, ale wole mieć to z głowy #pit #podatki #urzadskarbowy
- 0
@BlackDave: na Twój mirkorachunek peselowy
Mireczki szybkie pytanko odnośnie rozliczania PIT.
Czy koretka PITu, która została złożona do urzędu musi zawierać wszystkie pola tak jak w wersji pierwszej? Czy tylko te, które były poprawiane?
Pytam w kontekście pola 440 - numer KRS. W pierwszej wersji pole było uzupełnione, a w drugiej wersji po korekcie dochodu to pole jest puste.
Czy 1% podatku zostanie oddany na konto organizacji z pierwszej wersji PITu?
Czy koretka PITu, która została złożona do urzędu musi zawierać wszystkie pola tak jak w wersji pierwszej? Czy tylko te, które były poprawiane?
Pytam w kontekście pola 440 - numer KRS. W pierwszej wersji pole było uzupełnione, a w drugiej wersji po korekcie dochodu to pole jest puste.
Czy 1% podatku zostanie oddany na konto organizacji z pierwszej wersji PITu?
@Jestem_Tutaj: https://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/artykuly/1255584,progi-podatkowe-i-kwota-wolna-od-podatku-w-2019-roku.html
Rzeczywiście, dla najmniej zarabiających jest 8k.. . No to ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rzeczywiście, dla najmniej zarabiających jest 8k.. . No to ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@krupek nawet nie tyle co wąska grupa osób, po prostu prawie nikt czynny zawodowo sie na to nie załapie...
- 0
Mirki, od roku 2020 Koszty uzyskania przychodów wynoszą 250 lub 300 zł miesiecznie. Na umowie o prace mozna sie z tego rozliczyc w PIT i mam pytanie: Czy każdy może się z tego rozliczyć? Czy trzeba składać jakieś specjalne wnioski? Jak to w ogole wyglada? Moglby to ktos łopatologicznie wyjaśnić, bo przeczytałem kilka artykułów w necie i trochę się już mi to wszystko zagmatwało.
#pit #prawo #podatki
#pit #prawo #podatki
jak mam sprawdzić czy poprawnie mi się wysłał PIT-36?
Klikałem na https://epit.podatki.gov.pl/ oraz uzupełniałem przez te dodatki Acrobat Reader ten formularz, ale nie mam pewności czy to sie wysłało
#pit #prawo #podatki #dzialalnoscgospodarcza #firma
Klikałem na https://epit.podatki.gov.pl/ oraz uzupełniałem przez te dodatki Acrobat Reader ten formularz, ale nie mam pewności czy to sie wysłało
#pit #prawo #podatki #dzialalnoscgospodarcza #firma
- 0
@czechu: I gdzie mogę pobrać to UPO? Na tej stronie epit mam tylko pit38 do pobrania
- 0
@czechu: I gdzie mogę pobrać to UPO? Na tej stronie epit mam tylko pit38 do pobrania
@LubieKiedy: https://www.podatki.gov.pl/e-deklaracje/jak-pobrac-upo/
- 0
@Szr1h: no wlasnie nie chcialbym, chcialebym wyjasnic za wczasu
konto usunięte via Android
- 0
@LubieKiedy jak zmienisz adres to będzie szło 10 lat
#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie o te całe rozliczenia, pity i zwrotu z US. Od paru lat pracuję na umowę zlecenie w tej samej firmie. Umowę dostaje różnie, raz na 2 miesiące, a raz na 6 miesięcy. Jeżeli chodzi o godziny to jest dopasowane tak, aby wychodziła najniższa krajowa na miesiąc, tak więc obecnie mam 152 godziny.
Nigdy się nie rozliczałem. Ale co roku dostaje jakiś zwrot. Tylko nie wiem czemu. Nie pamiętam
Mam pytanie o te całe rozliczenia, pity i zwrotu z US. Od paru lat pracuję na umowę zlecenie w tej samej firmie. Umowę dostaje różnie, raz na 2 miesiące, a raz na 6 miesięcy. Jeżeli chodzi o godziny to jest dopasowane tak, aby wychodziła najniższa krajowa na miesiąc, tak więc obecnie mam 152 godziny.
Nigdy się nie rozliczałem. Ale co roku dostaje jakiś zwrot. Tylko nie wiem czemu. Nie pamiętam
@AnonimoweMirkoWyznania: Ok, z tego linka wynika rozliczenie roczne, że faktycznie jeśli pracujesz od 2018 r. to nie musiałeś się rozliczać, bo US zrobił to za Ciebie. Jeśli jednak pracowałeś już przed 2018 to teoretycznie możesz mieć jakieś problemy, za brak złożonej deklaracji w 2018 r. (za 2017).
Co do różnicy w zwrocie: możesz sprawdzić wyliczenia w ePit, albo po prostu z PIT-11 zobaczyć czym się różnią.
Co do różnicy w zwrocie: możesz sprawdzić wyliczenia w ePit, albo po prostu z PIT-11 zobaczyć czym się różnią.
- 0
OP: @diabel_z_piekla: Zdaje mi się, że nigdy się nie rozliczałem, ale nie zrobił tego za mnie nikt inny. Pracuje tam od 2016. Nigdy nic mi nie przyszło, żadne ponaglenie, czy coś. Jedynie zawsze jakiś zwrot. Mam przed sobą pity za 2019 i 2018 to niewiele się różnią, w nowszym trochę większe kwoty bo najniższa krajowa poszła w górę. A tak to nic z tego nie wynika więcej jak na
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@kwiatosz: A kto powiedział, że nie chce by był pobierany cały rok? Nie chce by podstawą opodatkowania był dochód. Przecież to bzdura, że idziesz do pracy nawet za minimalną i oddajesz prawie 1/5 swoich dochodów. Na pewno jest jakieś inne, lepsze rozwiązanie, którego nie znam i dlatego napisałem ten wpis. Chciałbym wiedzieć.
@LongWayHome: Podatek jest głownie dla innych celów, dochód z niego to druga sprawa...
No i są wyniki konkursu Rozlicz #pit w #gdynia
Niestety nic nie wygrałem, choć ciekawe, że tylko 11k osób się zgłosiło.
Ktoś widzi swój kod na liście? Patrząc na liczbę obserwujących tag #gdynia jest duża szansa, że znalazł się szczęśliwy Mirek lub Mirabelka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/rozliczyli-pit-w-gdyni-zwycieskie-losowanie,549996
#gdynia
Niestety nic nie wygrałem, choć ciekawe, że tylko 11k osób się zgłosiło.
Ktoś widzi swój kod na liście? Patrząc na liczbę obserwujących tag #gdynia jest duża szansa, że znalazł się szczęśliwy Mirek lub Mirabelka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/rozliczyli-pit-w-gdyni-zwycieskie-losowanie,549996
#gdynia
źródło: comment_1591794973M0MyMLmcnxQoqzCy9FuVak.jpg
Pobierz@RicoElectrico: to ten konkurs, w którym wygrywa rodzina urzędnika?
@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka a ja pracowałem z gościem co wygrał w zeszłym roku Yarisa czy jakoś taki samochodzik.
Śmieszna sprawa bo myślałem, że to zawsze jest jakoś ustawione, a tutaj poproszę.
Znieść gnojka nie mogłem przez jakiś tydzień bo tak mu zazdrościłem :-D
Śmieszna sprawa bo myślałem, że to zawsze jest jakoś ustawione, a tutaj poproszę.
Znieść gnojka nie mogłem przez jakiś tydzień bo tak mu zazdrościłem :-D
Krótkie pytanie odnoście #pit, zalogowałem się na stronie epit i widnieje tam od kilku dni informacja "Zwróciliśmy twoją nadpłatę podatku na rachunek bankowy (jeśli wskazałeś go w swoim PIT) lub przekazem pocztowym."
Numer konta oczywiście podałem, natomiast nic na konto nie wpadło.
I teraz pytanie, czy informacja po prostu jest i nic nie wnosi jeśli chodzi o rzeczywiste przelanie pieniędzy, czy powinienem się dowiadywać telefonicznie co jest grane skoro
Numer konta oczywiście podałem, natomiast nic na konto nie wpadło.
I teraz pytanie, czy informacja po prostu jest i nic nie wnosi jeśli chodzi o rzeczywiste przelanie pieniędzy, czy powinienem się dowiadywać telefonicznie co jest grane skoro
@PolskiZloty: jak ta informacja jest to nadali już przelew
- 1
@przeprowadzamslimakiprzezjezdnie: nigdzie się nie mogę dogrzebać tej informacji właśnie ;)
Dobra w takim razie pięknie dziękuję za szybkie konkretne info!
Dobra w takim razie pięknie dziękuję za szybkie konkretne info!
- 0
Mam kilka pytań pytań dot. E-PITu. Otóż dostałem od urzędu skarbowego pismo, że nie złożyłem podpisu w rubryce 469 (kompletnie o tym zapomniałem). Mowa tu o PIT-36. No i mogę zrobić korektę elektronicznie, albo normalnie.
No i chcę zrobić korektę przez internet, ale nagle kwota nadpłaty znikąd zmienia mi się z 3 złoty na 1750 złoty, a nie mogę złożyć tej korekty, bo wiem, że to nie możliwe żeby tak kwota wynosiła
No i chcę zrobić korektę przez internet, ale nagle kwota nadpłaty znikąd zmienia mi się z 3 złoty na 1750 złoty, a nie mogę złożyć tej korekty, bo wiem, że to nie możliwe żeby tak kwota wynosiła
Małżonce przysłali zwrot pitu,z tego co automatycznie wypełnia system , ale bez ulgi na dziecko która przez swoją nierozwagę nie dopisaliśmy. Zalogowałem się na rządowej stronie i wysłałem korektę jednak już po przelewie. Jak to teraz wyglada ulgę na dziecko doślą nam później czy już przepadła , czy jakoś jesCze inaczej to wyglada? #pit #podatki #prawo
























Jakie są konsekwencje nierozliczenia pitu albo rozliczenia z wielomiesięcznym opóźnieniem? Bo panikuje mi strasznie teraz.
#pit #podatki #sztum
Teraz możesz złożyć do niego korekty