Jedna durna pałka zapomniała rozliczyć pitu
Jakie są konsekwencje nierozliczenia pitu albo rozliczenia z wielomiesięcznym opóźnieniem? Bo panikuje mi strasznie teraz.

#pit #podatki #sztum
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Moseva: pałka jest zwykłą pałką fizyczną i powinna była złożyć PIT-37 albo PIT-38? To się złożyło za nią, niech ewentualnie błędy sprawdzi. Pałka przedsiębiorca ma gorzej, ale wtedy czynny żal itd., pewnie mandat będzie.
  • Odpowiedz
Mireczki potrzebuje pomocy od #revolut #pytaniedoeksperta . W związku z dość niskim kursem #dolar zainteresowałem się kupnem akcji za pośrednictwem Revolut. Pytanie zatem do tych, którzy już korzystali z tej funkcji na koncie standard. Jakie są opłaty, jak z rozliczeniem #pit oraz ogólnie czy warto, czy też lepiej poprzez #emakler #makler #mbank z którego obecnie korzystam w przypadku
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracowałem w Anglii w 2017 roku do połowy sierpnia po czym wróciłem do Polski, podatek w UK odprowadziłem od dochodu, który tam uzyskałem.

W listopadzie 2017 rozpocząłem pracę w PL, przy rozliczaniu pita za 2017 nie ująłem dochodów w UK bo wtedy stwierdziłem, że podatek od niego już odprowadziłem w UK(), dzisiaj dostałem pismo żeby się stawić w US bo nie wpisałem do PIT-36 dochodu z UK. Mam
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

że opróćz tego że muszę złożyć PIT36 z załącznikiem PIT/ZG żadna kara mi nie grozi?


@kubix: ukryłeś dochody i sami to wykryli i miało by ci się upiec? ja myślę że jak dobrze pójdzie i uwierzą w twoje tłumaczenia to dadzą niską karę ale wątpię by darowali ci całkowicie ten błąd
  • Odpowiedz
Mireczki szybkie pytanko odnośnie rozliczania PIT.
Czy koretka PITu, która została złożona do urzędu musi zawierać wszystkie pola tak jak w wersji pierwszej? Czy tylko te, które były poprawiane?

Pytam w kontekście pola 440 - numer KRS. W pierwszej wersji pole było uzupełnione, a w drugiej wersji po korekcie dochodu to pole jest puste.

Czy 1% podatku zostanie oddany na konto organizacji z pierwszej wersji PITu?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, od roku 2020 Koszty uzyskania przychodów wynoszą 250 lub 300 zł miesiecznie. Na umowie o prace mozna sie z tego rozliczyc w PIT i mam pytanie: Czy każdy może się z tego rozliczyć? Czy trzeba składać jakieś specjalne wnioski? Jak to w ogole wyglada? Moglby to ktos łopatologicznie wyjaśnić, bo przeczytałem kilka artykułów w necie i trochę się już mi to wszystko zagmatwało.
#pit #prawo #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie o te całe rozliczenia, pity i zwrotu z US. Od paru lat pracuję na umowę zlecenie w tej samej firmie. Umowę dostaje różnie, raz na 2 miesiące, a raz na 6 miesięcy. Jeżeli chodzi o godziny to jest dopasowane tak, aby wychodziła najniższa krajowa na miesiąc, tak więc obecnie mam 152 godziny.
Nigdy się nie rozliczałem. Ale co roku dostaje jakiś zwrot. Tylko nie wiem czemu. Nie pamiętam
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Ok, z tego linka wynika rozliczenie roczne, że faktycznie jeśli pracujesz od 2018 r. to nie musiałeś się rozliczać, bo US zrobił to za Ciebie. Jeśli jednak pracowałeś już przed 2018 to teoretycznie możesz mieć jakieś problemy, za brak złożonej deklaracji w 2018 r. (za 2017).

Co do różnicy w zwrocie: możesz sprawdzić wyliczenia w ePit, albo po prostu z PIT-11 zobaczyć czym się różnią.
  • Odpowiedz
OP: @diabel_z_piekla: Zdaje mi się, że nigdy się nie rozliczałem, ale nie zrobił tego za mnie nikt inny. Pracuje tam od 2016. Nigdy nic mi nie przyszło, żadne ponaglenie, czy coś. Jedynie zawsze jakiś zwrot. Mam przed sobą pity za 2019 i 2018 to niewiele się różnią, w nowszym trochę większe kwoty bo najniższa krajowa poszła w górę. A tak to nic z tego nie wynika więcej jak na
  • Odpowiedz
@kwiatosz: A kto powiedział, że nie chce by był pobierany cały rok? Nie chce by podstawą opodatkowania był dochód. Przecież to bzdura, że idziesz do pracy nawet za minimalną i oddajesz prawie 1/5 swoich dochodów. Na pewno jest jakieś inne, lepsze rozwiązanie, którego nie znam i dlatego napisałem ten wpis. Chciałbym wiedzieć.
  • Odpowiedz
No i są wyniki konkursu Rozlicz #pit w #gdynia
Niestety nic nie wygrałem, choć ciekawe, że tylko 11k osób się zgłosiło.
Ktoś widzi swój kod na liście? Patrząc na liczbę obserwujących tag #gdynia jest duża szansa, że znalazł się szczęśliwy Mirek lub Mirabelka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/rozliczyli-pit-w-gdyni-zwycieskie-losowanie,549996
#gdynia
RicoElectrico - No i są wyniki konkursu Rozlicz #pit w #gdynia
Niestety nic nie wygr...

źródło: comment_1591794973M0MyMLmcnxQoqzCy9FuVak.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka a ja pracowałem z gościem co wygrał w zeszłym roku Yarisa czy jakoś taki samochodzik.
Śmieszna sprawa bo myślałem, że to zawsze jest jakoś ustawione, a tutaj poproszę.
Znieść gnojka nie mogłem przez jakiś tydzień bo tak mu zazdrościłem :-D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Krótkie pytanie odnoście #pit, zalogowałem się na stronie epit i widnieje tam od kilku dni informacja "Zwróciliśmy twoją nadpłatę podatku na rachunek bankowy (jeśli wskazałeś go w swoim PIT) lub przekazem pocztowym."
Numer konta oczywiście podałem, natomiast nic na konto nie wpadło.

I teraz pytanie, czy informacja po prostu jest i nic nie wnosi jeśli chodzi o rzeczywiste przelanie pieniędzy, czy powinienem się dowiadywać telefonicznie co jest grane skoro
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam kilka pytań pytań dot. E-PITu. Otóż dostałem od urzędu skarbowego pismo, że nie złożyłem podpisu w rubryce 469 (kompletnie o tym zapomniałem). Mowa tu o PIT-36. No i mogę zrobić korektę elektronicznie, albo normalnie.

No i chcę zrobić korektę przez internet, ale nagle kwota nadpłaty znikąd zmienia mi się z 3 złoty na 1750 złoty, a nie mogę złożyć tej korekty, bo wiem, że to nie możliwe żeby tak kwota wynosiła
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Małżonce przysłali zwrot pitu,z tego co automatycznie wypełnia system , ale bez ulgi na dziecko która przez swoją nierozwagę nie dopisaliśmy. Zalogowałem się na rządowej stronie i wysłałem korektę jednak już po przelewie. Jak to teraz wyglada ulgę na dziecko doślą nam później czy już przepadła , czy jakoś jesCze inaczej to wyglada? #pit #podatki #prawo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach