Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@nairoht: nie rozumiem. To jak mam oznaczony ten zerowy pit na pasky wyplaty?
- 0
@andrzejobiad: nie masz, punkt podatek dochody zamiast iść do państwa idzie na twoje konto.
- 0
- 0
Mircy, pytanie mam. Dokopałem się na kompie do jednej deklaracji podatkowej PCC z przed X lat i staram się ją otworzyć. Zapewne w #edeklaracje było to robione i krzyczy mi hasłem. Tam jakieś defaultowe hasło jest ustawiane typu pesel? (próbowałem). Staram się to cholerstwo otworzyć i tylko mam "Please wait...If this message is not eventually replaced by the proper contents or the document, your PDF viewer may not be able
- 0
@rouli a można jakiejs szczegóły? z jakiego kraju sie rozliczales, jaki koszt tego?
@majorkuprik: z UK, nie pamiętam kwot, to było dawno temu. kdf podatki też polecam, tam Danie robiłem, mają więcej oddziałów.
mam pytanie do podatkowych świrów - w tym roku robiłem remoncik piwnicy wraz z kotłownią- wymieniłem okna na nowe, pcv oraz wstawiłem piec nowy z podajnikiem, 5 klasy, czy moge sobie odliczyć to w tegorocznem picie #pit 37? Wszystko brałem od firm i mam fakturki, a sam jestem po prostu osobą fizyczną i nie prowadzę żadnej działalności?
#podatki
#podatki
- 2
@elektryczny_mariusz: może to? ale musisz dokładnie poczytać https://www.e-pity.pl/ulga-termomodernizacyjna-ocieplenie-domu/
- 1
@elektryczny_mariusz: j.w. duża część wydatków może łapać się na ulgę termomodernizacyjną ( rozliczaną w zwykłym picie rocznym )
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@Jason_Stafford: Działa, dzięki. Musiałem ogarnąć bałagan z profilem zaufania
#ikze #ike #emerytura #finanse #pit
Hej Mirki i Mirabelki,
Mam 26 lat, pracuję zagranicą. Rozliczałem PIT za 2019, gdzie miałem tylko dochody zagranicą. Dzięki uldze abolicyjnej nie musiałem płacić żadnego podatku (Dochody wyniosły ponad 85 528 zł, czyli kwalifikuję się do 2 progu podatkowego w PL). Myślę o założeniu IKZE i odkładaniu niewielkich sum co miesiąc. Planuję w tym roku wpłacić 1200-1300 zł.
Hej Mirki i Mirabelki,
Mam 26 lat, pracuję zagranicą. Rozliczałem PIT za 2019, gdzie miałem tylko dochody zagranicą. Dzięki uldze abolicyjnej nie musiałem płacić żadnego podatku (Dochody wyniosły ponad 85 528 zł, czyli kwalifikuję się do 2 progu podatkowego w PL). Myślę o założeniu IKZE i odkładaniu niewielkich sum co miesiąc. Planuję w tym roku wpłacić 1200-1300 zł.
@Maciejo94: założyć możesz na pewno, ale skoro pracujesz za granicą i nie płacisz podatku w PL to nie będziesz miał ulgi (bo na co ta ulga, skoro nie płacisz podatku?).
- 1
@Maciejo94: Mam również jeszcze ulgę abolicyjną, może w przyszłym roku już ich nie będziemy mieć to wtedy opłaca się IKZE, a tak to trzeba korzystać z IKE w tym momencie. IKZE na pewno się nie opłaca zakładać jak nie odprowadzasz podatku PIT w Polsce, bardziej opłaca się Tobie IKE więcej można wpłacać.
A czy możnaby tak zrobić że mam działalność w tej warszawce, cały rok żyję i pracuję w niej, cały obrót gotówki związany jest z tym miastem, właściwie nie wyjeżdżam poza granice administracyjne tego miasta, ale podlegać pod rodzinny urząd skarbowy w swoim pścimiu dolnym jako watowiec, bo dalej siedziba firmy ustawiona na "pścim zaleśny kolonia", i żeby pieniądze z mojego PITu zasilały budżet mojej gminy w Polsce omega?
#pytanie #
#pytanie #
@smutny_login wg tego co jest tam napisane to jeśli wpiszesz w zeznaniu rocznym swoją miejscowość to ten Twój PIT w niej wyląduje, VAT chyba w całości jest dochodem budżetu centralnego.
@smutny_login: można jak założysz spółkę zoo. Wtedy jako spółka płącisz VAT i CiT w Wawie, a PIT w Pcimiu jeżeli spółka będzie ci wypłacać wynagrodzenie.
#anonimowemirkowyznania
Witam.
Chciałbym się zapytać o jedną rzecz. Czy będę musiał składać PIT do urzędu skarbowego jak obecnie pracuje w pracy tymczasowej na umowę zlecenie, bez statusu studenta (w lipcu obroniłem prace licencjacką, od października idę na magisterkę) i mam 23 lata? Oczywiście wiem że podatku pit nie będę musiał płacić tylko mam dostać jego zwrot.
#pytanie #pit #zwrotpodatku #podatki #pracbaza #
Witam.
Chciałbym się zapytać o jedną rzecz. Czy będę musiał składać PIT do urzędu skarbowego jak obecnie pracuje w pracy tymczasowej na umowę zlecenie, bez statusu studenta (w lipcu obroniłem prace licencjacką, od października idę na magisterkę) i mam 23 lata? Oczywiście wiem że podatku pit nie będę musiał płacić tylko mam dostać jego zwrot.
#pytanie #pit #zwrotpodatku #podatki #pracbaza #
@AnonimoweMirkoWyznania Nawet jeśli będziesz miał zeznanie podatkowe, to wszystko będzie automatycznie i nic nie musisz robić
@AnonimoweMirkoWyznania: ale PIT-37 do 30 kwietnia 2021 będziesz musiał złożyć.
- 1
Sytuacja jest taka, że wróciłem sobie z #belgia z #pracazagranica i zarobiłem ponad 3k juro. Wymienić będę chciał pewnie w #cinkciarz bo mają gituwa kurs, o dwa grosze więcej niż w kantorze niedaleko xD Nie potrącą mi żadnych dziwnych podatków jak będzie się taki hajs przelewał przez konto? Mam poniżej 26 lat, nie wypełniałem nigdy pitu bo nie miałem potrzeby, pytam z ciekawości ( ͡°
- 1
@BogIstnieje: Nie polecę bo robiłem przez znajomego, miejscówa gdzie w sumie każdy tak wleciał xD Zajmowałem się głównie truskawkami + zbieranie i ze dwie rzeczy przy pomidorach, było gituwa, ale żeby tak pracować dłużej to nie bardzo
@ArchDelux: dzwoń do US
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@sked: panie ja się musiałem w skarbówce tłumaczyć czemu nie miałem obrotu, czemu zamknąłem firme i czemu od 0zl zarobionych nie zapłaciłem podatku...
@sked: wina systemu. Za granica nigdy nie bałem się wizyty w skarbówce bo chcieli mi tam pomoc. W Polsce chcą uwalić człowieka bo mamy ruska biurokracje.
- 0
- 0
- 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki, złożyłem korektę pitu rodzica bo ZUS listownie poinformował że jest błąd w zeznaniu podatkowym i zamiast otrzymanego 1300 mial otrzymać 9zl, gdzie zwrócić nadpłatę? Złożono korektę w połowie lipca na e-pit, ale nic listownie od zusu nie przychodzi więc nie wiem co mam dalej zrobić, czekać aż ZUS przyśle pismo czy jest jakaś strona do płacenia? Wołam @Galvay bo pokazał mi mikrorachunek podatkowy, tylko że z tego co wiem to
@AaBbCcDdEeFf: co ma ZUS do zeznania podatkowego?
- 0
@Galvay: tak będę dzisiaj robić przelew, zrobiłbym dużo wcześniej z tym że nie wiedziałem ze muszę sam to sobie ogarnąć wszystko, myślałem że przyjdzie drugi list od zusu z numerem konta i kwota do splaty
- 0
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...


























https://www.pit.pl/zerowy-pit-dla-mlodych/wzor-oswiadczenia-dla-zerowego-pit-dla-mlodych-ponizej-26-roku-zycia-961797