Potrzebuje pomocy ponieważ mam wrażenie że lecą ze mną w kulki... Pracuję od 5 miesięcy już w hotelu (pierwsze 3 miesiące umowa zlecenie a teraz posiadam do końca grudnia umowę o pracę). Co miesiąc zawsze dostaję tylko wypłatę za godziny pomimo że mam 22 lata. Z tego co wiem powiniem jeszcze dostać co miesiąc jakąś sumę (np 200, 300 zl) za to że nie muszę rozliczać się z podatku. Teraz pytanie czy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pit #pytanie
Co zrobić jak nie rozliczyłem jeszcze pitu z 2019? Ogólnie nie puszczało mnie na profilu zaufanym, a na e-picie domagali się zarobków z poprzedniego roku których nie mam a urzędy były pozamykane później przez koronę. Da się to jakoś wyjaśnić? Czy jestem w dupie z pitem?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, pytanie mam. Dokopałem się na kompie do jednej deklaracji podatkowej PCC z przed X lat i staram się ją otworzyć. Zapewne w #edeklaracje było to robione i krzyczy mi hasłem. Tam jakieś defaultowe hasło jest ustawiane typu pesel? (próbowałem). Staram się to cholerstwo otworzyć i tylko mam "Please wait...If this message is not eventually replaced by the proper contents or the document, your PDF viewer may not be able
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skąd mogę pobrać delkaracje pit-36 za poprzedni rok? Na e-pit mam tylko złożone dokumenty, pit widnieje z numerem referencyjnym, datą złożenie ale nigdzie nie widzę opcji pobrania dokumentu. Jakiś pomysł?
#pit #podatki #jdg #pytanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam pytanie do podatkowych świrów - w tym roku robiłem remoncik piwnicy wraz z kotłownią- wymieniłem okna na nowe, pcv oraz wstawiłem piec nowy z podajnikiem, 5 klasy, czy moge sobie odliczyć to w tegorocznem picie #pit 37? Wszystko brałem od firm i mam fakturki, a sam jestem po prostu osobą fizyczną i nie prowadzę żadnej działalności?
#podatki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje PIT za 2019 rok wraz z UPO
Problemem jest to, że nie rozliczałem się sam w tym roku i zostawiłem to dla ZUSu. Nie mogę znaleźć PITu za 2018 żeby zalogować się ePitu. W ogóle dostanę UPO z ePitu ? Dostanę UPO jak pojadę osobiście do ZUSu?

#zus #pit #podatki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ikze #ike #emerytura #finanse #pit

Hej Mirki i Mirabelki,

Mam 26 lat, pracuję zagranicą. Rozliczałem PIT za 2019, gdzie miałem tylko dochody zagranicą. Dzięki uldze abolicyjnej nie musiałem płacić żadnego podatku (Dochody wyniosły ponad 85 528 zł, czyli kwalifikuję się do 2 progu podatkowego w PL). Myślę o założeniu IKZE i odkładaniu niewielkich sum co miesiąc. Planuję w tym roku wpłacić 1200-1300 zł.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maciejo94: Mam również jeszcze ulgę abolicyjną, może w przyszłym roku już ich nie będziemy mieć to wtedy opłaca się IKZE, a tak to trzeba korzystać z IKE w tym momencie. IKZE na pewno się nie opłaca zakładać jak nie odprowadzasz podatku PIT w Polsce, bardziej opłaca się Tobie IKE więcej można wpłacać.
  • Odpowiedz
@smutny_login wg tego co jest tam napisane to jeśli wpiszesz w zeznaniu rocznym swoją miejscowość to ten Twój PIT w niej wyląduje, VAT chyba w całości jest dochodem budżetu centralnego.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Witam.
Chciałbym się zapytać o jedną rzecz. Czy będę musiał składać PIT do urzędu skarbowego jak obecnie pracuje w pracy tymczasowej na umowę zlecenie, bez statusu studenta (w lipcu obroniłem prace licencjacką, od października idę na magisterkę) i mam 23 lata? Oczywiście wiem że podatku pit nie będę musiał płacić tylko mam dostać jego zwrot.

#pytanie #pit #zwrotpodatku #podatki #pracbaza #
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sytuacja jest taka, że wróciłem sobie z #belgia z #pracazagranica i zarobiłem ponad 3k juro. Wymienić będę chciał pewnie w #cinkciarz bo mają gituwa kurs, o dwa grosze więcej niż w kantorze niedaleko xD Nie potrącą mi żadnych dziwnych podatków jak będzie się taki hajs przelewał przez konto? Mam poniżej 26 lat, nie wypełniałem nigdy pitu bo nie miałem potrzeby, pytam z ciekawości ( ͡°
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BogIstnieje: Nie polecę bo robiłem przez znajomego, miejscówa gdzie w sumie każdy tak wleciał xD Zajmowałem się głównie truskawkami + zbieranie i ze dwie rzeczy przy pomidorach, było gituwa, ale żeby tak pracować dłużej to nie bardzo
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Są tu jacyś specjaliści od #podatki #pit ?
W jednym miesiącu zapomniałem wypełnić deklarację o pracy twórczej, w związku z czym zapłaciłem większy podatek. Czy jest jakaś możliwość odliczenia/zwrotu tej kwoty przy rozliczaniu rocznego pitu?
#pracbaza #praca
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuncfot: ale czy to nie jest problem, że za ten miesiąc nie mam podkładki w postaci dokumentacji u pracodawcy? Bo z tego co rozumiem jest to warunek konieczny do korzystania z PKUP
  • Odpowiedz
Podpowie mi jak wygląda zerowy pit. Mam umowe o pracę 2800 brutto ale umówiłem sie z szefem na stała pensje dajmy na to 4000. Januszex mnie oszukuje i kasa idzie dla niego czy cały ten zwrot dostanę na koniec roku wraz z pitem?
#pit #podatki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, złożyłem korektę pitu rodzica bo ZUS listownie poinformował że jest błąd w zeznaniu podatkowym i zamiast otrzymanego 1300 mial otrzymać 9zl, gdzie zwrócić nadpłatę? Złożono korektę w połowie lipca na e-pit, ale nic listownie od zusu nie przychodzi więc nie wiem co mam dalej zrobić, czekać aż ZUS przyśle pismo czy jest jakaś strona do płacenia? Wołam @Galvay bo pokazał mi mikrorachunek podatkowy, tylko że z tego co wiem to
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Galvay: tak będę dzisiaj robić przelew, zrobiłbym dużo wcześniej z tym że nie wiedziałem ze muszę sam to sobie ogarnąć wszystko, myślałem że przyjdzie drugi list od zusu z numerem konta i kwota do splaty
  • Odpowiedz
@Foht: powinieneś dostawać pensję bez podatku, a jeśli jesteś student bez ZUS to brutto=netto. Cóż, zweryfikuj to w kadrach a jeśli kadry będą stawiać opór, to czekaj na PIT-11. Dostaniesz zwrot w marcu.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach